S&P 500 ^GSPC 5,307.01 -0.27%
Tesla TSLA $180.11 -3.48%
Alphabet GOOG $178.00 -0.86%
Apple AAPL $190.90 -0.75%
Meta META $467.78 +0.68%
Nvidia NVDA $949.50 -0.46%
Microsoft MSFT $430.52 +0.34%
Amazon AMZN $183.13 -0.01%

Tato speciální funkce umožnila investorům během 2 let vydělat 152,39 %

Bulios Picks
13. 10. 2022
4 min read

Cílem každého investora by mělo být pokusit se zhodnotit co nejvíce peněz v co nejkratším časovém období. To ale často vyžaduje stovky hodin práce, hledání a analyzování, na což mnoho lidí bohužel nemá čas. My se dnes proto podíváme na speciální nenáročnou funkci, které umožnila některým investorům zhodnotit v posledních 2 letech více než 150 %.


Chytrá portfolia (dříve známá jako CopyPortfolios) na eToru jsou kolekce, které sledují určité téma nebo strategii. Pomocí Chytrých portfolií můžou investoři okamžitě diverzifikovat své investice investicemi do souborů aktiv jediným kliknutím. V budoucnu se společně ještě podíváme na mnoho dalších příkladů, dneska se ale zaměříme na chytré portfolio "Crypto Equals" 👇

Crypto Equals

As crypto assets become increasingly popular among individuals and institutions, they are now considered an asset class that helps diversify portfolios with uncorrelated returns from other securities. With hundreds of crypto related assets available, investors are looking to gain diversified and balanced exposure to the main cryptos that are more likely to reach adoption in various industries.

S rostoucí oblibou kryptoaktiv mezi jednotlivci i institucemi jsou nyní považována za třídu aktiv, která pomáhá diverzifikovat portfolia s nekorelovanými výnosy z ostatních cenných papírů. Vzhledem k tomu, že jsou k dispozici stovky aktiv souvisejících s kryptoměnami, investoři se snaží získat diverzifikovanou a vyváženou expozici vůči hlavním kryptoměnám, u nichž je pravděpodobnější, že dosáhnou přijetí v různých odvětvích.

  • Return YTD: -67,32 %
  • Return 2Y: 152,39 %
  • Profitable Weeks (Počet profitabilních týdnů): 41.82 % 
  • eToro nickname: @CryptoEqual
  • Počet sledujících: 627.8K
Výsledky za roky 2020, 2021, 2022

Crypto Equals vděčí svému úspěchu zejména rokům 2020 a 2021, kde se tomuto portfoliu podařilo zhodnotit 154,52 a 203,45 %. Je to až letošní propad celého kryptoměnového trhu, který táhne průměr za poslední 2 roky výrazně dolů. K tomuto typu portfolia je proto potřeba zmínit riziko spojené s investicí, výkonnost se bude vyvíjet čistě na základě úspěchu trhu s kryptoměnami. Přesně proto si dnes investoři mohou všimnout mírného poklesu investorů, sledující a využívající @CryptoEquals. 

Alokace aktiv podle % 

Aktiva v portfoliu jsou alokována nejen do větších (podle valuace) kryptoměn, například do $BTCUSD-0.9%, ale i do menších, jako například $TRXUSD-2.7%, $XRPUSD-1.8% či $XLMUSD-1.2%.  Důležité je taky zmínit Disclaimer, který se pod portfoliem nachází, portfolio je totiž spravováno investičním týmem společnosti eToro a bude každý rok vyváženo/pozměněno podle aktuálních tržních podmínek a uvážení analytiků.

Graf alokace aktiv Crypto Equals

Kopírování obchodování na eToro se může vyplatit, pokud chcete snadno investovat, aniž byste potřebovali velké znalosti finančních trhů. Mějte však na paměti, že kopírování obchodování může znamenat, že máte menší kontrolu nad tím, jak jsou vaše peníze investovány. Crypto Equals je ale prvním z mnoha úspěšných příkladů, kdy se v posledních letech zautomatizované investování eToro investorům rozhodně vyplatilo.

příspěvek připravil @jansvach 

Chcete začít investovat nebo nejste momentálně spokojeni se svým brokerem? Pak byste měli definitivně vyzkoušet platformu 👉 eToro, kde se můžete inspirovat u zkušených investorů a portfolií, jako je právě Crypto Equals a to navíc 100% bez poplatků.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.