S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Spekulativní investice, která je na dobré cestě k tomu, aby do jednoho roku vzrostla o 356%

Pavel Botek
15. 10. 2022
6 min read

Alzheimerova a Parkinsonova choroba jsou nemoci, které v podstatě nemají efektivní metodu léčby. Dnes se ale podíváme na společnost, která vykazuje masivní pokroky ve vývoji léku právě na tyto nemoci, což neuniká ani řadě odborníků, kteří dávají společnosti vysoké růstové cíle.

Dnes bude řeč o společnosti BioVie $BIVI-1.3%.

BioVie Inc je biofarmaceutická společnost v klinické fázi, která se zabývá objevem, vývojem a komercializací léků pro léčbu chronických oslabujících stavů ve Spojených státech. Prostřednictvím inovací, spolupráce a vědy zaměřené na lidi vytváří BioVie nová řešení, která lidem umožňují žít zdravější a lepší život. Hlavní zaměření společnosti je léčba Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby a Cirhózy.

Proč je zde velký růstový potenciál?

Tím důvodem je lék s názvem NE3107. Dle údajů a studií se očekává, že lék společnosti $BIVI-1.3% (NE3107) bude mít významné výhody oproti konkurenci, kde navíc probíhá další klinická studie Alzheimerovy choroby. Za zmínku to rozhodně stojí, jelikož pokud bude společnost BioVie úspěšná ve své studii fáze 2 na základě informací považovaných za relevantní, mohla by při přípravě na fázi 3 prudce vzrůst. Potenciál výnosů je jistě ohromující, s 7,1 miliony pacientů s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou dohromady a víc jak 8,5 miliardy v maximálním prodejním potenciálu.

Oslovitelný trh je opravdu velký.

BioVie $BIVI-1.3% 

Pozitivní zprávy ohledně vývoje léčiv zapříčinily, že akcie $BIVI-1.3% od 1.7. vzrostly o víc jak 90% (přesto však YTD ztrácí přes -47%).

Proč je lék NE3107 jedinečný a má potenciál pro úspěch? NE3107 usiluje o snížení neurozánětu a inzulínové rezistence u pacientů s Alzheimerovou a Parkinsonovou chorobou, a to bez ohrožení imunitní funkce, což je velice podstatný bod.

  • Dle studií je Alzheimerova choroba vyvolána chronickou zánětlivou reakcí. BioVie tvrdí, že NE3107 v podstatě vypne zánět tam, kde skutečně začíná a blokuje další nežádoucí účinky, což se prozatím plně nepovedlo nikomu v oboru.

Jelikož jejich lék nabízí řadu benefitů, vítaných vlastností a je v důležité fázi klinické studie, která už přinesla určité ovoce, tak se očekává, že průlom v další klinické fázi bude znamenat raketový růst. Jako příklad mnozí uvádí Casava Sciences, která po klinické fázi č. 2 v průběhu šesti měsíců, mezi lednem 2021 a červencem 2021, zvýšila svou cenu akcie desetinásobně a na svém vrcholu téměř dosáhla tržní kapitalizace ve výši 5 miliard dolarů.

  • Generální ředitel společnosti označil $BIVI-1.3% za "nesmírně podhodnocenou".
  • Údajně bude do 9 měsíců následovat pokrok fáze 3 u Alzheimerovy choroby a tří dalších potenciálních katalyzátorů ovlivňujících hodnotu akcie.
  • Hlavním důvodem potenciálu NE3107 je, že se zaměřuje na dvě cesty Alzheimerovy choroby, které mohou vést ke snížení nebo dokonce zvrácení neurodegenerativního procesu u Alzheimerovy choroby. Jedná se o neurozánět a inzulínovou rezistenci, přičemž neurozánět je zdánlivě primárním cílem.
  • Navíc nebyly doposud zjištěny žádné nežádoucí účinky.

Dne 23. června 2022 navíc vydala společnost BioVie tiskovou zprávu oznamující vydání patentu na léčbu ascitem pomocí léku BIV201. Ačkoli to nezmírnilo tlak na pokles ceny akcií, je to vlastně důležitá událost, protože konečně otevírá cestu pro exkluzivní marketing BIV201 v USA.

Většina analytiků je dost býčí a věří v úspěch společnosti, což jde znát i na cílových cenách akcie, které očekávají.

Pokud vás tato společnost zaujala, tak rozhodně sledujte konferenci CTAD 2022. Přibližně za měsíc a půl bude BioVie na konferenci CTAD 2022 informovat o podrobných výsledcích své studie další fáze. Tato konference se bude konat od 29. listopadu do 2. prosince 2022.

Co očekávat dál? Pokroky ohledně Parkinsonovy choroby zjistíme do konce roku 2022. Do konce roku 2022 bude BioVie podávat zprávy o výsledcích studie fáze 2 Parkinsonovy nemoci u pacientů léčených NE3107 po dobu 28 dnů. BioVie již zmínila, že vidí signál účinnosti. Takže NE3107 má potenciál zlepšit standard péče u Parkinsonovy choroby a přispět tak k růstu akcií $BIVI-1.3%.

Výsledky fáze 3 do poloviny roku 2023. Do poloviny roku 2023 společnost BioVie očekává, že podá zprávu o své potenciálně klíčové studii fáze 3 u Alzheimerovy choroby. Tato studie je z poloviny zařazena a délka léčby je šest měsíců. Pokud se do tohoto bodu bez problémů dostane, tak se máme na co těšit. Úspěch by byl obřím katalyzátorem pro růst.

Závěr

Jak je již zmíněno v názvu, jedná se o spekulativní investici, kde budete spoléhat na dobré výsledky společnosti v klinických studiích a vývoji. Přestože podle generálního ředitele vypadají akcie brutálně podhodnocené, tak musíme brát v potaz i rizika a rizika neúspěchu v dalších klinických fázích. Akcie společnosti nejsou v této fázi příliš likvidní, což není moc pozitivní. To se samozřejmě může změnit v případě, že bude společnost pozitivně informovat o výsledcích některé ze svých studií.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.