S&P 500 ^GSPC 5,235.48 -0.60%
Nvidia NVDA $1,105.58 -3.72%
Microsoft MSFT $414.67 -3.38%
Alphabet GOOG $173.56 -2.16%
Meta META $467.05 -1.54%
Amazon AMZN $179.32 -1.48%
Tesla TSLA $178.79 +1.48%
Apple AAPL $191.29 +0.53%

Te 4 akcje mają potencjał, aby zwiększyć wartość Twoich pieniędzy nawet o 200% w ciągu najbliższych 10 lat

Jaczek Vodiczka
16. 10. 2022
5 min read

Aby potroić pieniądze w ciągu 10 lat, nasza średnioroczna stopa zwrotu musiałaby wynieść 11,5%. Oto 4 spółki, które mają perspektywy wzrostu i zysku z dywidendy i które mogą zapewnić zwroty potrzebne do potrojenia pieniędzy inwestora w ciągu następnej dekady.

Enbridge, która jest właścicielem i operatorem rurociągów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

NextEra Energy $NEE+2.0%

Jednym z pozornie niepowstrzymanych arystokratów dywidendowych, który również ma spory potencjał wzrostu jest NextEra Energy. Ta skoncentrowana na czystej energii spółka oczekuje, że jej dywidenda będzie nadal rosła w zdrowym tempie w ciągu najbliższych kilku lat, dzięki inwestycjom w energię odnawialną.

W ciągu ostatnich 5 lat akcje NEE zyskały ponad 93%.

Jako firma energetyczna, NextEra Energy generuje bardzo stabilne zyski, które są wspierane przez regulowaną przez państwo strukturę stawek i długoterminowe kontrakty. Tymczasem popyt na energię elektryczną i gaz ziemny ma tendencję do utrzymywania się na względnie stałym poziomie nawet podczas recesji. Zapewnia to spółce stabilny dochód, który wspiera jej wypłatę. NextEra ma również doskonały bilans z ratingiem A, który jest wspierany przez solidne metryki kredytowe. Dzięki temu ma lepszy dostęp do taniego finansowania na inwestycje w projekty ekspansji.

Ogólnie rzecz biorąc, NEE otrzymuje jednogłośnie silną ocenę kupna od Wall Street na podstawie 10 pozytywnych ocen. Kurs akcji wynosi 72,75 USD, a średnia cena docelowa wynosi 99,30 USD, co sugeruje zysk 36,49% w ciągu najbliższych 12 miesięcy. (Zobacz prognozę akcji NEE na TipRanks)

Enbridge $ENB+0.2%

Enbridge , z siedzibą w Calgary w Kanadzie, działa jako firma zajmująca się infrastrukturą energetyczną. Firma posiada pięć segmentów - rurociągi ciekłe, przesył gazu i midstream, dystrybucja i magazynowanie gazu, wytwarzanie energii odnawialnej oraz usługi energetyczne. Enbridge jest jedną z najlepiej zarabiających na dywidendzie spółek, której stopa dywidendy na dzień 13 października wynosi 7,26%.

Akcje ENB są notowane prawie tak samo jak 5 lat temu

Jedną z najciekawszych rzeczy w działalności energetycznej Enbridge jest to, że generalnie unika ona wzlotów i upadków cen surowców. To dlatego, że pobiera opłaty za korzystanie ze swoich aktywów midstream i rurociągów. Jest to niezawodny biznes napędzany przez popyt na energię, który pozostaje silny, nawet jeśli świat powoli przestawia się na czystsze alternatywy.

29 września Enbridge ogłosiła przejęcie amerykańskiej firmy Tri Global Energy zajmującej się energią odnawialną za 270 mln dolarów w gotówce i przejęte zadłużenie. Przejęcie wzmocni platformę energii odnawialnej Enbridge, wspierając jednocześnie jej strategię rozwoju w Ameryce Północnej.

Ogólnie rzecz biorąc, ENB otrzymuje silne kupno od Wall Street na podstawie 7 pozytywnych ocen. Akcje są notowane na poziomie 35,62 USD i mają średnią cenę docelową 43,20, co sugeruje zysk 21,28% w ciągu najbliższych 12 miesięcy. (Zobacz prognozę TipRanks dla akcji ENB)

Prologis $PLD+2.4%

Prologis to amerykańska firma typu real estate investment trust z siedzibą w Kalifornii. Jest to jedna z największych na świecie firm zajmujących się nieruchomościami przemysłowymi. Prologis obecnie wypłaca kwartalną dywidendę w wysokości 0,79 USD na akcję, a stopa dywidendy na dzień 13 października wynosi 3,14%. Spółka posiada ośmioletnią historię wzrostu dywidendy i znajduje się w czołówce spółek dywidendowych w sektorze REIT.

Akcje PLD w ciągu ostatnich pięciu lat zyskały na wartości ponad połowę.

Prologis ma w planach kilka znaczących przejęć, w tym zakup Duke Realty, który niemal natychmiast zwiększy jego fundusze z działalności operacyjnej (FFO). Ale to nie jest jedyna rzecz, która przemawia za nim. W ciągu najbliższych pięciu lat wygaśnie 56% umów najmu spółki, co daje REIT-owi ogromną szansę na zwiększenie dochodu operacyjnego netto. Nawet jeśli solidny wzrost czynszów, jakiego doświadcza dziś firma, gwałtownie zwolni, to i tak oznacza to około 2 mld dolarów zwiększonego dochodu z najmu.

Ogólnie rzecz biorąc, PLD otrzymuje jednogłośnie mocne kupno od Wall Street na podstawie 13 pozytywnych recenzji. Kurs akcji wynosi 100,43 USD, a średnia cena docelowa wynosi 149,92 USD, co sugeruje zysk 49,28% w ciągu najbliższych 12 miesięcy. (Zobacz prognozę akcji PLD na TipRanks)

Brookfield Infrastructure $BIP+2.7%

Ostatnim jest Brookfield Infrastructure, jeden z największych na świecie właścicieli i operatorów sieci infrastruktury krytycznej, w tym możliwości w zakresie przepływu i przechowywania danych, energii, transportu towarowego i wodnego oraz transportu pasażerskiego. Spółka chwali się między innymi ponad 13-letnią historią wypłacania dywidendy. Stopa zwrotu wynosi obecnie 4,34%.

Akcje BIP dodały ponad jedną czwartą swojej wartości w ciągu ostatnich 5 lat

Firma jest defensywna, prowadzi działalność w podstawowych obszarach, które są zazwyczaj odporne na recesję; ma solidną bazę biznesową, w której może ustalać ceny i przenosić je na klientów, co czyni ją odporną na inflację; ma też potencjał wzrostu, ponieważ infrastruktura jest powszechnym sposobem wydawania pieniędzy przez polityków. Brookfield osiąga doskonałe wyniki dzięki sieci ponad 2 000 globalnych inwestycji infrastrukturalnych w ponad 30 krajach. Działalność firmy obejmuje m.in. energię odnawialną, nieruchomości i private equity.

Ogólnie rzecz biorąc, BIP otrzymuje jednogłośnie silne kupno od Wall Street na podstawie 6 pozytywnych ocen. Cena akcji wynosi 35,98 USD, a średnia cena docelowa to 46,17 USD, co sugeruje 28% zysk w ciągu najbliższych 12 miesięcy. (Zobacz prognozę TipRanks dla akcji BIP)

DISCLAIMER: Wszystkie informacje podane tutaj mają charakter wyłącznie informacyjny i w żaden sposób nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej. Zawsze należy przeprowadzić własną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.