S&P 500 ^GSPC
4,966.42
-0.18%
Nvidia NVDA
$673.33
-3.05%
Alphabet GOOG
$143.59
+0.98%
Amazon AMZN
$168.58
+0.90%
Microsoft MSFT
$399.68
-0.77%
Meta META
$468.08
-0.67%
Tesla TSLA
$194.26
+0.26%
Apple AAPL
$181.32
-0.13%

Czy masz dodatkowe $500 na swoim koncie handlowym? Możesz kupić te 5 akcji w ciemno

Inwestorzy, którzy dążą do regularnego uzyskiwania na giełdzie benchmarkowych stóp zwrotu, nie mają innego wyboru, jak tylko poszukiwać coraz większej liczby akcji, które mają potencjał do budowania ich bogactwa. Z tymi 5 nie można się pomylić.

Jedną z najlepszych rzeczy w inwestowaniu w akcje jest fakt, że niekoniecznie potrzebujesz milionów, aby zacząć. Jeśli masz co najmniej 500 dolarów wolnych, lub powiedzmy 10-12.000 dolarów, że nie trzeba jako rezerwy gotówkowej lub pieniędzy, aby zapłacić rachunki, można zdecydowanie zacząć rozważać swoje pierwsze akcje. Poniższa piątka wręcz prosi się o zakup:

Exelixis $EXEL+0.2%


Jeśli polowanie na okazje dla akcji wzrostowych przemawia do Ciebie, to spodoba Ci się spółka biotechnologiczna Exelixis. Mimo, że spółka została ostatnio osłabiona przez niezbyt dobre dane dotyczące ogólnego przeżycia dla jej głównego leku Cabometyx w badaniu klinicznym fazy 3 u wcześniej nieleczonych pacjentów z rakiem wątroby, Cabometyx udowodnił, że może zapewnić firmie trwały dwucyfrowy wzrost przychodów.

Cabometyx jest obecnie zatwierdzony do leczenia raka nerkowokomórkowego (rak nerkowokomórkowy/RCC) i zaawansowanego raka wątrobowokomórkowego (rak wątroby). Tylko w przypadku tych wskazań, oczekuje się, że główny lek firmy $EXEL+0.2% wygeneruje 1 miliard lub więcej dolarów powtarzających się przychodów rocznie najpóźniej do 2022 roku.

Ale firma nie poprzestaje tylko na tych wskazaniach. Cabometyx jest badany w około sześciu tuzinach innych badań klinicznych jako monoterapia lub terapia skojarzona. Jedno z tych badań, CheckMate-9ER, w którym badano Cabometyx w połączeniu z przeciwnowotworową immunoterapią Opdivo firmy Bristol Myers Squibb $BMY+0.9%, zostało już zatwierdzone jako leczenie RCC. Jeśli nawet tylko kilka z tych sześciu tuzinów prób przyniesie owoce, Cabometyx może stać się lekiem o potencjale kilku miliardów dolarów rocznego przychodu, a to już inna historia.

Nie przeocz "skrzyni wojennej", na której siedzi $EXEL+0.2%. Zarząd oczekuje, że do końca roku będzie dysponował kwotą od 1,6 mld USD do 1,7 mld USD w gotówce, ekwiwalentach środków pieniężnych o ograniczonej możliwości dysponowania oraz inwestycjach. To więcej niż wystarczająca ilość gotówki, aby pokryć wszystkie wewnętrzne badania i rozwój, a także potencjalne przejęcia.

Visa $V+0.2%


Mój pogląd na akcje Visy opisywałem tutaj dość obszernie jakiś czas temu. Jeśli masz długoterminowy horyzont inwestycyjny, prawdopodobnie nie ma złego momentu na inwestycję w $V+0.2%, który jest trudnym do przeoczenia gigantem w segmencie przetwarzania płatności finansowych.

Piękno modelu operacyjnego Visy polega na tym, że firma jest cykliczna. Oznacza to, że rosnąca gospodarka zachęca konsumentów i firmy do większych wydatków, co pomaga firmie generować wyższe opłaty od handlowców z tytułu transakcji. Ponieważ okresy ekspansji gospodarczej trwają znacznie dłużej niż okresy spadku lub recesji, inwestorzy długoterminowi grają w grę liczbową, w której mają prawie wszystkie asy.

Visa ma również przed sobą niezwykle długi pas startowy, na którym może się dalej rozwijać i poszerzać swoją obecność. Biorąc pod uwagę fakt, że większość transakcji na świecie jest nadal przeprowadzana w gotówce, $V+0.2% ma możliwość organicznie wcisnąć się na rynki wschodzące, a także dokonać przejęć (takich jak Visa Europe w 2016 r.), aby dotrzeć do nowych akceptantów.

Należy również pamiętać, że Visa ściśle przestrzega zasad przetwarzania płatności. Można by pomyśleć, że fakt, iż firma nie udziela kredytów (tzn. nie wydaje kart kredytowych) kosztuje ją cenny przychód w postaci odsetek i opłat. Biorąc jednak pod uwagę nieuniknioną recesję i spowolnienie gospodarcze, oznacza to również, że Visa nie jest narażona na duże ryzyko zaległości kredytowych w momencie nadejścia recesji. Fakt, że Visa nie musi odkładać gotówki na pokrycie złych kredytów jest również jednym z kluczy do jej ponad 50% marży zysku.

The Original BARK Company $BARK+4.4%


Może nie jest to najszybciej rozwijająca się branża w USA, ale biznes wokół zwierząt domowych coraz częściej okazuje się praktycznie nie do zatrzymania. Dlatego inwestycja 500 dolarów w The Original BARK Company, którą być może lepiej znacie jako BarkBox, może zrobić wielką różnicę.

W latach 1988 i 2019-2020 posiadanie zwierząt domowych wzrosło z 56% wszystkich gospodarstw domowych do 67%, zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez American Pet Products Association. Dziś przekłada się to na prawie 85 milionów gospodarstw domowych ze zwierzęciem domowym, w tym ponad 63 miliony z psem, konkretnym zwierzęciem towarzyszącym, któremu BARK jest dedykowany.

Chociaż $BARK+4.4% posiada produkty w około 23.000 sklepów detalicznych w Stanach Zjednoczonych, jest przede wszystkim spółką internetową, której głównym obszarem działalności są miesięczne subskrypcje. Minimalne koszty ogólne są głównym powodem, dla którego firma konsekwentnie osiąga marże brutto na poziomie około 60%. Dodajmy do tego 91% wzrost liczby abonentów do 1,2 miliona w poprzednim roku fiskalnym, a staje się jasne, dlaczego łatwo jest się ekscytować tą firmą bardzo szybko.

Jednak to, co naprawdę przyniesie BarkBoxowi długoterminowe zyski, to nadchodzące innowacje. W 2020 roku, $BARK+4.4% wprowadził szereg nowych usług, w tym Bark Home, który sprzedaje niezbędne akcesoria, takie jak obroże, smycze i łóżka, jak również Bark Eats, spersonalizowana usługa, która współpracuje z właścicielami psów, aby stworzyć menu suchej żywności dostosowane dokładnie dla ich szczeniaka. BARK jest przygotowany do długoterminowego pomnażania swojej wartości. I to więcej niż raz.

EverQuote $EVER+5.9%


Akcje firm ubezpieczeniowych tradycyjnie rosną powoli i nie należy się spodziewać, że będą zbyt "ekscytujące". Ale nie mówcie tego ludziom z platformy EverQuote - internetowego rynku ubezpieczeń.

EverQuote szacuje, że cały rynek ubezpieczeń wyda w tym roku 154 miliardy dolarów na dystrybucję i reklamę, a kwota ta będzie rosła w tempie 4% rocznie do 2024 roku. Z tej sumy 6,5 mld USD zostanie przeznaczone na samą reklamę cyfrową, która jest domeną EverQuote. Co najważniejsze, do 2024 roku wydatki na reklamę cyfrową będą rosły czterokrotnie szybciej (16% rocznie) niż całkowite wydatki na rynku ubezpieczeń.

EVER+5.9%, jako pośrednik, stara się ułatwić życie ubezpieczycielom i konsumentom. Dzięki zaangażowaniu prawie wszystkich głównych ubezpieczycieli komunikacyjnych, konsumenci mogą szybko uzyskać oferty i porównać polisy. Ubezpieczyciele otrzymują więcej korzyści w zamian za swoje pieniądze, ponieważ platforma EverQuote przyciąga zmotywowanych klientów. Około 1 na 5 konsumentów korzystających z rynku EverQuote kończy się zakupem polisy, co stanowi całkiem solidny współczynnik konwersji.

Ponadto EverQuote wkracza na rynek nowych usług ubezpieczeniowych. Oprócz ubezpieczeń samochodowych, posiada również rynki dla wynajmu, domu, życia i ubezpieczenia zdrowotnego. Chociaż ubezpieczenia samochodowe nadal stanowią większość sprzedaży firmy EVER+5.9%, wzrost w tych nowych segmentach znacznie przewyższa wzrost sprzedaży w kanale samochodowym.


Facebook $FB


Przypuszczam, że wspominając o gigantycznym portalu społecznościowym Facebook nie zdobędziesz żadnych punktów za oryginalność. Ale nie da się ukryć, że jest to sprawdzona firma, która zarabia (ogromne!) pieniądze i ma wyraźne przewagi konkurencyjne, które czynią ją oczywistą częścią portfela akcji.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak dominujący jest naprawdę $FB, wystarczy spojrzeć na jego wyniki operacyjne za tegoroczny Q1. Zakończył kwartał z 3,45 mld miesięcznych aktywnych użytkowników (MAUs) odwiedzających jedną z jego własnych stron (2,85 mld MAUs dla Facebooka i 600 mln unikalnych MAUs dla Instagrama i / lub WhatsApp). Nie ma innej platformy na świecie, która oferuje reklamodawcom dostęp do 44% światowej populacji. Nic dziwnego, że przychody Facebooka z reklam rosły w dwucyfrowym tempie nawet w najgorszym okresie pandemii koronawirusów.

Naprawdę niesamowite rzeczy o Facebooku jest to, że ponad 101 miliardów dolarów przychodów z reklam przewiduje na 2021 w oparciu o Q1 wyników operacyjnych pochodzi prawie całkowicie z jego imiennej strony i Instagram. Choć WhatsApp i Facebook Messenger to dwie najpopularniejsze na świecie aplikacje do komunikacji, żadna z nich nie została jeszcze w znaczący sposób spieniężona. Kiedy $FB rzuca swoją maszynę monetyzacji na nich, Facebook może spodziewać się dalszego wzrostu przychodów, przepływów pieniężnych i dalszego wzrostu.

Jeśli to Was nie przekonuje wystarczająco, weźcie pod uwagę, że Facebook stara się również zostać czołową firmą zajmującą się wirtualną/rozszerzoną rzeczywistością dzięki urządzeniom Oculus, które kupił w 2014 roku. Firma nie wyszczególnia w swoich raportach kwartalnych sprzedaży urządzeń Oculus, ale w kategorii "Inne", w której raportowana jest sprzedaż Oculus, sprzedaż w pierwszym kwartale wzrosła o 146% w ujęciu rocznym.

*Nie jest to rekomendacja inwestycyjna. Zawsze pamiętaj, aby przed inwestycją przeprowadzić własną, dokładną analizę. Spekulujecie Państwo całkowicie na własne ryzyko i, mam nadzieję, ze świadomością, że możecie również stracić swoje pieniądze.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet