S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Velké světové fondy věří této penny akcii, která má potenciál pro růst až 154%

Pavel Botek
23. 10. 2022
6 min read

Dnes se zaměříme na společnost Pitney Bowes, která je dle mnohých odborníků jednou z nejlepších fundamentálních penny akcií na trhu. Tento fakt potvrzuje i to, že se akcie $PBI+5.2% staly součástí až 23 portfolií velkých hedgeových fondů.

Sídlo Pitney Bowes

Pitney Bowes $PBI+5.2% je technologická společnost, která je známá svým poštovním vybavením, službami, logistikou, expanzí do elektronického obchodování, softwarem a finančními služby podnikům, maloobchodníkům a vládním klientům ve Spojených státech, Kanadě a na mezinárodní úrovni. Společnost působí prostřednictvím segmentů Global Ecommerce, Presort Services a SendTech Solutions.

Podle databáze Insider Monkey byla společnost Pitney Bowes na konci června 2022 součástí 23 portfolií hedgeových fondů, oproti 20 v předchozím čtvrtletí.

Velké světové fondy, které mají akcie PBI  👆

Pitney Bowes $PBI+5.2% 

Proč se cena akcie dostala opět na úroveň z roku 1982?

Pitney Bowes je předním hráčem v oblasti přepravních a poštovních služeb, které jsou kritické pro podniky zabývající se velkými objemy balíků. Společnost se během své existence (obzvlášť v posledních letech) výrazně posunula více k digitálním nabídkám zaměřeným na řešení elektronického obchodování jako příležitost k růstu. Tento přechod byl obtížný nejen s ohledem na měnící se dynamiku trhu, ale také na narušení související s pandemií a současné náročné hospodářské prostředí, což se výrazně podepisuje na ceně akcie $PBI+5.2%.

Nejlepší způsob, jak získat představu o finanční situaci PBI, je uvědomit si, že její segmenty "Presort Services" a "SendTech Solutions" dohromady představují přibližně 54% celkového podnikání a v posledních několika letech vykázaly klesající příjmy, ale zůstávají ziskové a generují pozitivní hotovost. Na druhou stranu segment globálního elektronického obchodu dosáhl mezi lety 2018 a 2021 silné průměrné míry růstu ve výši 18,5%, ale v tomto období byl nerentabilní, protože Pitney Bowes investoval do své expanze a inovací.

  • Když to všechno shrneme, jejich výsledky poskytují určitou jistotu, že se celková obchodní strategie ubírá správným směrem a investice z minulosti se začnou brzy projevovat ve výkonnosti (očekává se rok 2023/2024).
  • Dalším pozitivním trendem je klesající dluh a růst volné hotovosti, což neuniká ani odborníkům, kteří začínají být býčí na akciích $PBI+5.2%.
  • PBI vyplácí i dividendu ve výši 6.83%, kde se předpokládá, že růst a výplata bude i nadále udržitelná.
  • Jedna z nejnovějších zpráv, kterou odborníci berou jako velice pozitivní - Na konci srpna společnost Pitney Bowes oznámila, že se spojila s autonomní logistickou firmou Gatik, která poskytuje autonomní nákladní vozidla pro zásilky elektronického obchodování na trhu v Dallasu. Společnost bude používat autonomní skříňové nákladní automobily Gatik třídy 6 ve své logistické síti elektronického obchodování na trhu v Dallasu od prvního čtvrtletí roku 2023.

Jak to vidí odborníci?

Například fond Miller Value Partners říká o Pitney Bowes:

"Pitney Bowes za posledních 10 let buduje podnikání v oblasti elektronického obchodování, které se blíží tržbám ve výši 2 miliard dolarů a dlouhodobě jim rostou tržby dvouciferným tempem. S blížícím se rozsahem segmentu elektronického obchodování má management v současné době významné nové iniciativy, které mají pomoci zlepšit ziskovost segmentu na normalizovanou úroveň (8-12% marže EBIT) v příštích několika letech. Úspěch při dosahování normalizované ziskovosti v tomto segmentu by dramaticky zvýšil zisk Pitney Bowes (> 1 USD v EPS) a roční generování volného peněžního toku (> 250 milionů USD). V minulém čtvrtletí jsme zaznamenali růst podnikání v oblasti digitálních služeb v segmentu elektronického obchodování společnosti Pitney a významnou vloženou hodnotu, kterou naznačila nedávná akvizice přímého konkurenta Stamps.com. 

Proč je zde vysoký růstový potenciál?

  • Pitney Bowes hlásí silné vazby s velkými zavedenými partnery, což s příchodem inovací ještě víc prohloubí jejich spolupráci a osloví nové zákazníky.
  • Analytici očekávají, že se v roce 2023 výrazně zlepší finanční výsledky - Konkrétně očekávají větší růst tržeb a zlepšené marže EBITDA, které se mohou blížit 9,96% a provozní marže by se mohla blížit 5,52%. A konečně, většina odborníků očekává růst volných peněžních toků v rozmezí od 142 až 160 milionů dolarů.
  • Obecně se předpokládá, že inovace výrazně přispějí k přírůstku nových klientů.

Odborníci se také shodují, že za předpokladu, že si více klientů všimne Api společnosti Pitney, cena akcií by mohla mít hodnotu 8 až 14 dolarů. Prozatím se ale očekává, že akcie $PBI+5.2% mají potenciál v rozmezí 134-154% v příštích 12 měsících.

Vzhledem k tomu, že globální sektor elektronického obchodu je za normálních podmínek připraven na ziskovost, věřím, že Pitney bude vykazovat solidní růst tržeb ve střednědobém horizontu. Pitney často vyzdvihují také kvůli jeho aplikačním programovacím rozhraním nebo API. Pokud se klienti nezdráhají spouštět vlastní kódovací programy, mohou zaznamenat významnou efektivitu.

Závěr

Očekává se, že hnacím motorem pro růst budou inovace, které přivedou více klientů, snižování dluhu, zlepšení finanční rozvahy a nové akvizice. Společnost se může také pyšnit zajímavou dividendou, u které se očekává, že ji management bude nadále udržovat a vynaloží na ni dost prostředků i v příštích letech (možnost dalšího růstu). Přestože je společnost nyní prakticky na dně, tak odborníci očekávají, že byla akcie $PBI+5.2% zasažena příliš tvrdě a je aktuálně velice podhodnocená.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.