S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

Tyhle akcie vás podle známého miliardáře zachrání i před tou největší zkázou a nejhorší recesí všech dob

Dominik Petrnoušek
25. 10. 2022
5 min read

Je zajímavé sledovat názory odborníků. Občas jde ale jen o všeobecné a neurčité rady. Tentokrát ale legendární Jamie Dimon ukázal na konkrétní jména, která si zde představíme!

Jamie Dimon je jedním z nejznámějších investorů současnosti

Do čela jedné z největších světových bank se nedostanete jen tak. Chce to mít už takzvaně trochu fištróna a taky vedět něco o ekonomii. To Jamie Dimon splňuje - a tak když mluví tento generální ředitel J.P. Morgan $JPM-4.5%, je vhodné ho poslouchat. Bohužel v poslední době se to, co říká Dimon, neposlouchá zrovna příjemně.

"Právě se blížíme k tomu, co bychom asi mohli považovat za špatné události," znělo varování, které Dimon vydal minulý týden v rámci hovoru k výsledkům společnosti J.P. Morgan.

Jaké jsou tedy tyto špatné události? Generální ředitel si myslí, že není vyloučen další 20% pokles indexu S&P 500, který bude "mnohem bolestivější než ten první", přičemž Dimon také vidí "první známky nouze" a poznamenává, že na mnoha trzích je "nedostatek likvidity".

Další 20% pokles indexu? To snad už radši ne 😬

"Inflace, sazby rostoucí více, než lidé očekávali, kvantitativní zpřísňování, které jsme tu ještě neměli, a válka. To jsou velmi, velmi vážné věci, které pravděpodobně za šest, devět měsíců uvrhnou USA do nějaké recese."

Co si má tedy investor počít se všemi těmito chmurnými vyhlídkami? Měl by se podle něj přirozeně obrátit k defenzivním akciím, a to zejména k těm, které spolehlivě vyplácejí dividendy.

https://www.youtube.com/watch?v=xRi25BqfYBo

Které společnosti tedy vyhovují Dimonovu tipu? Je to třeba Enterprise Products Partners $EPD+0.3%, která se zabývá energetickým průmyslem a má pověst spolehlivé a vysoce výnosné společnosti vyplácející dividendy. Společnost se zabývá přepravou uhlovodíkových produktů z vrtů přes přepravní sítě do nádrží, skladovacích zařízení, terminálů a rafinérií, které produkt skladují a využívají. Síť společnosti Enterprise přepravuje ropu, zemní plyn a zkapalněný zemní plyn; rozsah podnikání je zřejmý z tržní kapitalizace společnosti ve výši 55 miliard USD.

Na první pohled opravdu nemusí EPD vypadat úplně špatně

Dále sem patří také třeba Iron Mountain $IRM+0.4% - tedy informační sektor, kde je společnost Iron Mountain lídrem v oblasti správy dat. Společnost se může pochlubit základnou podnikových zákazníků, která přesahuje 225 000 - a zahrnuje přibližně 95 % firem z žebříčku Fortune 1000. Společnost Iron Mountain uvádí 98% míru udržení zákazníků, roční tržby přesahující 4,2 miliardy dolarů a tržní kapitalizaci 13 miliard dolarů.

https://www.youtube.com/watch?v=7v1SaDKUl-U

Tohoto rozsahu společnost dosáhla díky tomu, že svým zákazníkům nabízí širokou škálu služeb v oblasti správy informací a dat, včetně zálohování a obnovy dat, likvidace informací a správy záznamů. Jedná se o zásadní služby, i když jsou snadno přehlédnutelné, a společnost Iron Mountain je využívá ke stabilnímu průběžnému zvyšování příjmů.

I tato společnost se může pochlubit celkem solidní dividendou

Kdo je Jamie Dimon?

Jamie Dimon je předsedou představenstva a generálním ředitelem společnosti JPMorgan Chase & Co., globální finanční společnosti s aktivy ve výši 3,2 bilionu dolarů a působící po celém světě. Firma je lídrem v oblasti investičního bankovnictví, finančních služeb pro spotřebitele, malých podniků, komerčního bankovnictví, zpracování finančních transakcí a správy aktiv.

Dimon se stal 1. ledna 2006 generálním ředitelem a o rok později také předsedou představenstva.  Po fúzi společnosti s Bank One Corporation 1. července 2004 byl jmenován prezidentem a provozním ředitelem. Dimon nastoupil do Bank One jako předseda představenstva a generální ředitel v roce 2000.

Odhad Forbesu

Forbes odhaduje, že jmění Jamie Dimona je aktuálně 1,6 miliardy dolarů. Nelze tedy říct, že by nebyl s kůží na trhu. Kromě jeho odborné způsobilosti očividně i sám působí na trhu ve velkém a tím pádem dostávají jeho rady ještě větší váhu.

Co vy? Vlastníte některou z těchto akcií? Myslíte, že opravdu za oněch 6 - 9 měsíců přijde recese?

Pokud vás baví moje články a příspěvky, tak neváhejte hodit follow. Díky! 🔥

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.