S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Najlepsi eksperci przewidują datę kolejnej hossy na Bitcoinie. Kiedy możemy się go doczekać?

Jaczek Vodiczka
26. 10. 2022
5 min read

Nuda w kryptowalutach trwa już od dłuższego czasu. Czas więc zacząć zadawać najpopularniejsze pytanie - kiedy nadejdzie kolejny bullrun? Według niektórych ekspertów, jest to bliżej niż myślimy.

Bitcoin bullrun jest podobno za rogiem... według niektórych.

Jednym z najistotniejszych punktów, na które zwracają uwagę analitycy, jest oczywiście halving, czyli proces, który zachodzi co cztery lata i zwykle skutkuje wzrostem, ponieważ zmniejsza się podaż. Już sam ten fakt wystarczył inwestorom na całym świecie, aby wymyślić teorie i analizy techniczne uzasadniające zbliżający się Bullrun na USDBTCUSD+1.3%.

https://www.youtube.com/watch?v=rT3szqSykVU

Z drugiej strony, zdaniem niektórych ekspertów i entuzjastów, hossa z początku 2021 roku nigdy się nie zakończyła, a jedynie czeka na sprzyjający moment, aby ponownie wystartować. Jednak wiadomości dotyczące świata kryptowalut są przytłoczone tak wieloma niespójnymi opiniami...

Jedni mówią, że hossa jest blisko, inni, że jest dalej niż nam się wydaje.

Twierdzenie to znajduje swoje uzasadnienie w fakcie, że po każdej hossie na Bitcoinie, od 2012 roku do chwili obecnej, cyklicznie następował rok wielkiego wzrostu wartości, po którym następowały kolejne dwa lata spokoju i rynek niedźwiedzia.

Pięcioletni wykres Bitcoina

W 2020 roku nastąpiło ostatnie przepołowienie, a w 2021 roku wartość Bitcoina faktycznie wzrosła. Obecnie doświadczalibyśmy więc szczytu rynku niedźwiedzia, który ma się zakończyć za dwa lata. To znaczy, jeśli wierzymy w cykliczność BTC.

Jednak według innego kręgu analityków finansowych rozprzestrzeniających wiadomości w mediach społecznościowych, nowa Bullrun powinna nastąpić już w 2024 roku, co odpowiada kolejnemu przepołowieniu Bitcoina. W rzeczywistości, wraz z drastycznym zmniejszeniem liczby monet w obiegu, powinien nastąpić duży wzrost popytu, co natychmiast wprowadziłoby kryptowalutę w prawdziwie masową hossę. Nie jest to jednak pomysł zasadniczo rewolucyjny.

Tak czy inaczej, kiedy tylko nadejdzie kolejna hossa, należy się spodziewać, że będzie ona znacznie bardziej masywna niż poprzednie. A to z prostego powodu, który niedawno opisałem tutaj:

Prosty pomysł przewiduje, że następny crypto bullrun i FOMO będzie absolutnie szalony i masowy

Czym jest halving i czego się spodziewać?

Filmik o przepołowieniu już umieściłem na górze artykułu. Tutaj jednak przyjrzymy się temu nieco bardziej.

Po każdym 210 000 wydobytych bloków, mniej więcej co cztery lata, nagroda za przetwarzanie transakcji, jaką otrzymują górnicy bitcoinów, jest zmniejszana o połowę . To wydarzenie jest określane jako halving, ponieważ zmniejsza o połowę tempo, w jakim nowe bitcoiny są wypuszczane do obiegu. Bitcoin wymusza w ten sposób syntetyczną inflację cenową do czasu wydania wszystkich bitcoinów.

Ten system nagród będzie trwał do około 2140 roku, kiedy to zostanie osiągnięty proponowany limit 21 milionów monet. W tym czasie górnicy będą wynagradzani przez opłaty wnoszone przez użytkowników sieci za przetwarzanie transakcji. Opłaty te zapewnią, że górnicy nadal będą mieli motywację do wydobycia i utrzymania sieci w ruchu.

Halving jest niezwykle istotny, ponieważ oznacza dalszy spadek tempa produkcji nowych bitcoinów w miarę zbliżania się do ich skończonej podaży: maksymalna całkowita podaż bitcoinów wynosi 21 milionów. Na koniec sierpnia 2022 roku w obiegu jest już około 19,1 mln bitcoinów, co pozostawia tylko około 1,9 mln do uwolnienia.

Nasuwa się pytanie: jeśli jesteśmy na rynku bearmarku i nasze bitcoiny pozostaną stałe na obecnym poziomie do 2024 roku, to jaki jest sens robienia czegokolwiek? Większość po prostu i zwyczajnie zawsze zgodzi się na DCA... 🤷

A może to już naprawdę niedługo?

Ale może są opinie, że hossa jest znacznie bliżej niż przepołowienie w 2024 roku.

Ki Young Ju, CEO CryptoQuant, zwrócił uwagę na nowy wskaźnik, na który warto uważać. W tweecie analityk stwierdził, że hossa może rozpocząć się w momencie, gdy stablecoin $USDCUSD+0.0% masowo napłynie na giełdy. Według danych odnotowanych przez Ju, 94% podaży USDC krąży obecnie poza giełdami. Podaż ta jest w większości utrzymywana przez tradycyjne instytucje finansowe, takie jak między innymi BlackRock, Fidelity i Goldman Sachs. Kiedy klienci tych instytucji składają zamówienia, tokeny spoza giełdy trafiają na rynek, co prawdopodobnie wywoła byczy rajd, wyjaśnił Ju. Więc to trochę dużo moim zdaniem, ale oczywiście zawsze jest szansa.

https://twitter.com/ki_young_ju/status/1578443821079142400

Jeśli podobają Ci się moje artykuły i posty, zapraszam do wrzucenia follow. Dzięki! 🔥

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza na podstawie danych z internetu i kilku innych analiz. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.