S&P 500 ^GSPC
5,075.61
-0.05%
Alphabet GOOG
$137.12
-2.12%
Tesla TSLA
$202.81
+1.54%
Apple AAPL
$180.66
-1.08%
Nvidia NVDA
$783.68
-0.42%
Amazon AMZN
$173.81
+0.16%
Meta META
$486.58
-0.10%
Microsoft MSFT
$407.49
+0.00%

7 investičních rad od milionářů z Wall Street

Martin Bartkovský
1. 11. 2022
6 min read

Hodně lidí v této době zajímá, jak se v investičním světě chovají známí a bohatí lidé, jestli nakupují nebo prodávají případně co nakupují nebo prodávají. Dnes se podíváme přímo na Wall Street. Konec konců, kam jinam si jít pro názory než k lidem, kteří jsou přímo v centru dění.

Mladý Youtuber jménem Jordan Welch se vydal udělat průzkum přímo na Wall Street, kde zpovídal lidi, kteří zde denně pracují a denně se v investicích pohybují. Já se vám zde pokusím shrnout základní body které tito lidé radí a které zazněli ve videu a trochu je rozvinout.

První a velice důležitý poznatek, který Jordan zjistil hned po příchodu na Wall Street je ten, že dokud nevypadáte seriózně, tak se s vámi nikdo nebude bavit. Zkrátka v průměrných džínách a tričku zde moc s nějakým průzkumem nebo rozhovorem neuspějete. A nyní už pojďme na ty důležité body pro nás.

Začít investovat teď

Většina dotázaných se shodla na tom, že právě teď je ideální čas začít. Proč? Protože začínáte s nulou a budete kupovat nízko, ano trhy se sice mohou propadnout ještě hlouběji, ale furt na tom budete lépe než lidé, kteří investovali na vrcholcích trhů. A jak již všichni víme po každém pádu přichází růst. Podívejme se například na Covid. Tady v Česku ve správách se psalo, jak se trhy hroutí atd. no a kde jsme byli v roce 2021? Hodně vysoko nad před covidovými ATH.

Ano samozřejmě to chvíli trvá, než překonáme předchozí nejvyšší úrovně, ale i když nakoupíme na vrcholu a trhy spadnou, stále přikupujeme a nakupujeme za nižší ceny, potom na zisky při následném růstu nemusíme čekat tak dlouho. Samozřejmě je třeba to s investováním myslet dlouhodobě v horizontu x let.

Při propadech neměnit strategii a nakupovat více

Nejhorší věc, kterou můžete na burze udělat je začít panikařit a propadnout emocím. Zkrátka, pokud vím, že mám portfolio složené z kvalitních firem, tak u těchto firem většinou bývá pád ceny způsoben poklesem celých trhů. Tudíž nepanikařit a nakupovat více za méně peněz. Konec konců jsem to nakousl už v předchozím bodě. Neberte to tak že cena klesá, ale že trh nabízí slevy a nevím jak vy, ale já mám slevy rád. Pokud přikupujeme při propadech tak nemusíme následně tak dlouho čekat, než se trhy vrátí na své úrovně před propadem a my budeme v zisku už dříve, než se to stane.

Investovat do ETF

Nejste si jisti, jakou akcii z nějakého sektoru zvolit? Nebo začínáte a chcete využít tohoto propadu, ale ještě moc neumíte analyzovat akcie? Tak si zkrátka kupte ETF a při propadu přikupujte. ETF je burzovně obchodovaný fond, který má oproti normálním fondům minimální poplatky. Navíc tyto fondy jsou tematické. Například chcete se svést na EV boomu, ale nevíte, kterou EV akcii vybrat? Kupte si ETF, kde jsou akcie těchto firem obsaženy, nebo například energetické ETF. Nebo pokud začínáte s investováním a netroufnete si vybírat akcie, tak si prostě kupte ETF na index, který pokrývá třeba 500 největších Amerických firem nebo ETF Na celý svět, nebo na Evropu, Asii atd. Zkrátka je z čeho vybírat.

Budovat pozice ve společnostech, kde vidím budoucnost

Jedním z dalších bodů byl právě tento, kdy zkrátka využíváte nízkých cen a nakupujete akcie ve společnostech kde vidíte potenciál v budoucnu a díky aktuálním propadům můžete v budoucnu dosáhnout vyšších zisků, než když byste nakupovali na vrcholcích trhů.

Šetřit hotovost a být více konzervativní

Zde jeden z dotázaných zmínil i tuto strategii, kdy v podstatě sedí na hotovosti a zpřísnil své nároky na firmy a v momentě co najde firmu, která se mu zdá být dostatečně kvalitní, tak ji zkrátka koupí. V podstatě si nyní dává více záležet na tom za co a za jaké akcie utrácí peníze než kdykoliv před tím.

Investovat do zlata

Zde jeden z dotázaných zmínil i určitou diversifikaci skrze komodity. V jeho případě se jednalo o zlato, které je známo jako uchovatel hodnoty. Zlato konec konců vždy v krizích roste a tím mírní dopad akciových ztrát.

Být diverzifikovaný napříč sektory a státy

Tímto se samozřejmě nemyslí mít něco od každého sektoru a z každého státu, ale je dobré mít portfolio rozdělené do několika sektorů a do pár států. Pokud by měl totiž nějaký sektor větší problémy nebo stát, tak jej zbytek portfolia utáhne. Pokud bychom měli všechno jenom v jednom nebo dvou sektorech a všechno v jednom státě, tak můžeme mít problém.

Zde je tedy pár tipů, které mě ve videu zaujali, pokud chce více tipů, doporučuji zhlédnout toto video, kde je na konci i rozhovor s člověkem, který na Wall Street působí od roku 1985.

https://www.youtube.com/watch?v=uNH2H-f2D5E

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.