S&P 500 ^GSPC 5,304.72 +0.70%
Tesla TSLA $179.24 +3.17%
Meta META $478.22 +2.67%
Nvidia NVDA $1,064.69 +2.57%
Apple AAPL $189.98 +1.66%
Microsoft MSFT $430.16 +0.74%
Alphabet GOOG $176.33 +0.73%
Amazon AMZN $180.75 -0.17%

Tato akcie má velkou šanci na raketový růst. Odborníci vidí potenciál v rozmezí 515-669%

Pavel Botek
5. 11. 2022
7 min read

Eyenovia je společnost se zaměřením na oční terapie s velkým adresovatelným trhem a velkými příležitostmi. Akcie se sice vyprodaly, ale zatímco to zpožďuje schválení jejich léků, nabízí to investorům možnost koupit akcie za výrazně snížené ceny.

Eyenovia

Čím se společnost zabývá?

Eyenovia vytváří transformační terapie, které jsou v současné době studovány pro použití u progresivní krátkozrakosti, presbyopie a mydriázy (vady zraku). Eyenovia usiluje o vytvoření technologií pro podávání očních léků, které jsou účinnější, bezpečnější a chytřejší než tradiční oční kapátka. Jejich zařízení Optejet je navrženo tak, aby dodával minimální množství léků do oka vodorovně při zachování podobné účinnosti jako tradiční léčba klasickým kapátkem.

Společnost očekává, že technologie Optejet bude využívána pro další aplikace a farmakoterapie. Snížení systémové expozice a toxicity při mikrodávkování Optejetu ve srovnání s tradičním kapátkem by mohlo znamenat, že dávkovač může mít lepší snášenlivost a bezpečnostní profil než stávající lokální léčba.

Akcie $EYEN+3.1% ztrácí od začátku roku přes 50%

Proč zde odborníci vidí potenciál?

Analytik Matthew Caufield se zaměřuje na společnost Eyenovia, zaměřené na vývoj očních terapeutik založených na platformě mikrodávkového pole tisku (MAP) společnosti a sprejovém zařízení Optejet pro optimalizaci lokálního podávání léků.

Analytik zahájil pokrytí s ratingem Buy a cenovým cílem 12 USD (víc jak 600% od aktuální ceny akcie).

  • Analytik poznamenává, že sprej Optejet poskytuje vysoce přesné mikrodávkování a byl charakterizován tak, že má více než 85% úspěšnost pro oční topické podání ve srovnání s 40-50% u tradičních kapátek.
  • Další výhodou jejich zařízení je, že spotřebují daleko méně roztoku. Optejet spotřebuje přibližně 8uL, zatímco standardní oční kapky spotřebují více než 30-50uL.
  • Optejet omezuje plýtvání léky a současně předávkování oka léky a konzervačními látkami, o nichž je známo, že způsobují oční a systémové vedlejší účinky, které způsobují další zdravotní problémy.

Kde jsou nyní v procesu podání u FDA?

8. února se vedoucí pracovníci společnosti Eyenovia setkali s FDA, kde se dohodli na konkrétních potřebách a kritériích pro získání a předložili to, tedy data, která zajistí konečné schválení od FDA. 

Následující informace převzaté z jejich tiskové zprávy:

Měli jsme velmi konstruktivní schůzku s FDA a potvrdili jsme další neklinické položky, které je třeba řešit. Jsme v procesu provádění těchto požadovaných validačních studií a plánujeme znovu předložit naši NDA v dalším čtvrtletí, "uvedl Sean Ianchulev, generální ředitel a CMO společnosti Eyenovia. "Je třeba poznamenat, že nyní, když jsou naši kandidáti na produkty klasifikovány jako kombinované léky / zařízení, využijeme této požadované validační práce k zefektivnění vývojových aktivit pro naše budoucí programy. Jedním z těchto potenciálních přínosů je potenciál této práce na ověřování zařízení v budoucích regulačních aplikacích, což snižuje čas a náklady na opakování těchto testů pro každý program.

Skutečným klíčem k úspěchu společnosti Eyenovia je třeba nalézt v současných studiích fáze III, které se provádějí pro lék vydělávající skutečné peníze, jak nedávno uvedl generální ředitel:

Souběžně s těmito aktivitami pokračuje naše druhá fáze 3 klinické studie VISION-2 MicroLine, naší patentované formy pilokarpinu pro dočasné zlepšení vidění na blízko u lidí s presbyopií, a očekáváme, že výsledky budou oznámeny ve druhém čtvrtletí letošního roku. Věříme, že trh s presbyopií je téměř 8 miliard dolarů adresovatelným trhem jen v USA.

Společnost však nespoléhá pouze na schválení jediného léku

V současné době má Eyenovia tři léky ve vývoji, takže by se člověk mohl ptát, co dělá Eyenovii na trhu jinou. Současné léky, které jsou vyvíjeny, jsou v pokročilých klinických studiích, které se zabývají závažnými onemocněními oka. To vyžaduje, aby si pacient sám dávkoval nebo měl pomoc od někoho, kdo je neustále k dispozici - ať už doma, v práci nebo ve škole. Potřeba shody je také kritická a tato událost je umocněna skutečností, že zařízení Optejet nabízí technologická vylepšení, která budou sledovat a zaznamenávat výsledky používání pro pacienta.

  • Standardní způsob podávání léků dávkovaných do oka pacienta jsou staré oční kapátka - novější léky jsou dražší a je vyžadována přísná pečlivost a spokojnost s dávkováním - oční kapátka nemohou pomoci, aby se to stalo. Za předpokladu, že současné údaje nalezené v dokončených studiích fáze III s použitím Optejetu jsou potvrzeny ke spokojenosti FDA, výhoda jde do produktu společnosti Eyenovia.

Tři produkty v třetí fázi

Eyenovia vyvíjí tři produkty, MicroPine, MicroLine a MydCombi, které se zaměřují na krátkozrakost, Presbyopii (dalekozrakost) a Mydriázu (dilataci).

Přehled pokroků v klinických fázích

1. MydCombi - Lék, který zaznamenává největší pokroky. Používá k rozšíření zornic pacientů. Lékaři obvykle používají tři oční kapky, z nichž každá obsahuje jiný roztok, který kombinuje dilataci oka. MydCombi kombinuje tyto tři roztoky do jedné malé dávky 8 mikrolitrů.

2. MicroPine- Největší tržní příležitostí pro Eyenovia je MicroPine, která řeší krátkozrakost. Jaký je oslovitelný trh? Jen v USA postihuje až 25 milionů dětí, přičemž až 3 miliony jsou považovány za ohrožené vysokou krátkozrakostí. Vzhledem k tomu, že krátkozrakost začíná v dětství, je důležité, aby léčba začala co nejdříve.

3. MicroLine - Opakem krátkozrakosti je presbyopie nebo dalekozrakost, což je postupná ztráta schopnosti očí zaostřit na blízké předměty. Lék je dodáván prostřednictvím Optejetu a má stejný přínos jako MicroPine a MydCombi.

Analytici společnosti očividně věří, jelikož vidí potenciál růstu v příštích 12 měsících v rozmezí 515-669%.

Ocenění

S tržní kapitalizací pouhých 67 milionů dolarů bude mít i malý podíl na těchto třech trzích významný pozitivní vliv na podnikání a cenu akcií společnosti Eyenovia. Předpokládá se, že budou v lepším případě léky schváleny v polovině roku 2023 až maximálně koncem roku 2023.

Analytici předpokládají následující scénáře 👇

Použijeme-li skromné předpoklady tržního podílu a 7,5% diskontní sazbu, dostaneme hodnotu vlastního jmění 860 milionů dolarů, pokud budou schváleny všechny tři léky, 575 milionů dolarů, pokud budou schváleny dva léky, a 325 milionů dolarů, pokud bude schválen pouze jeden. Za předpokladu, že společnost nevydá žádné další akcie, dává nám to rozpětí mezi 12,50 USD / akcii a 33 USD / akcii, v závislosti na scénáři.

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.