S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Ta akcja ma wielką szansę na gwałtowny wzrost. Eksperci widzą potencjalny zakres 515-669 proc.

Jaczek Vodiczka
9. 11. 2022
6 min read

Eyenovia to firma zajmująca się terapią oczu z dużym rynkiem adresowalnym i wielkimi możliwościami. Akcje wyprzedały się, ale podczas gdy to opóźnia zatwierdzenie ich leków, oferuje inwestorom możliwość zakupu akcji po znacznie obniżonych cenach.

Eyenovia

Czym zajmuje się firma?

Eyenovia tworzy transformacyjne terapie, które są obecnie badane pod kątem zastosowania w postępującej krótkowzroczności, starczowzroczności i mydriasis (wady wzroku). Eyenovia pracuje nad stworzeniem technologii dostarczania leków do oczu, które są bardziej skuteczne, bezpieczniejsze i inteligentniejsze niż tradycyjne krople do oczu. Ich urządzenie Optejet zostało zaprojektowane tak, aby dostarczyć minimalną ilość leku do oka w poziomie, zachowując przy tym podobną skuteczność jak w przypadku leczenia tradycyjnym kroplomierzem.

Firma spodziewa się, że technologia Optejet będzie wykorzystywana w innych zastosowaniach i terapiach lekowych. Zmniejszenie ekspozycji ogólnoustrojowej i toksyczności przy mikrodawkowaniu Optejet w porównaniu z tradycyjnym kroplomierzem może oznaczać, że dozownik ten może mieć lepszy profil tolerancji i bezpieczeństwa niż obecnie stosowane leki miejscowe.

Akcje $EYEN-8.6% tracą ponad 50% od początku roku.

Dlaczego eksperci widzą tu potencjał?

Analityk Matthew Caufield skupia się na Eyenovii, firmie skoncentrowanej na rozwoju terapii ocznych w oparciu o firmową platformę drukowania tablic mikrodawkowych (MAP) i urządzenie rozpylające Optejet w celu optymalizacji miejscowego dostarczania leków.

Analityk zainicjował pokrycie z oceną Kupuj i ceną docelową 12 dolarów (ponad 600% od obecnej ceny akcji).

  • Analityk zauważa, że spray Optejet zapewnia wysoce precyzyjne mikrodozowanie i został scharakteryzowany jako mający ponad 85% wskaźnik sukcesu w podawaniu miejscowym do oczu w porównaniu do 40-50% w przypadku tradycyjnych kroplomierzy.
  • Kolejną zaletą ich urządzenia jest to, że zużywają znacznie mniej roztworu. Optejet zużywa około 8uL, podczas gdy standardowe krople do oczu zużywają ponad 30-50uL.
  • Optejet redukuje marnotrawstwo leków, jednocześnie ograniczając przedawkowanie leków do oczu i konserwantów, o których wiadomo, że powodują oczne i ogólnoustrojowe skutki uboczne, które powodują inne problemy zdrowotne.

Gdzie są teraz w procesie składania wniosków do FDA?

8 lutego kierownictwo Eyenovii spotkało się z FDA, aby uzgodnić konkretne potrzeby i kryteria dotyczące uzyskania i przedłożenia tych, danych, które zapewnią ostateczne zatwierdzenie przez FDA.

Poniższe informacje zaczerpnięte z ich komunikatu prasowego:

Odbyliśmy bardzo konstruktywne spotkanie z FDA i potwierdziliśmy dodatkowe elementy niekliniczne, które muszą zostać zaadresowane. Jesteśmy w trakcie przeprowadzania tych wymaganych badań walidacyjnych i planujemy ponowne złożenie naszego NDA w następnym kwartale - stwierdził Sean Ianchulev, CEO i CMO firmy Eyenovia. "Należy zauważyć, że teraz, gdy nasi kandydaci na produkty są klasyfikowani jako leki/urządzenia łączone, wykorzystamy te wymagane prace walidacyjne do usprawnienia działań rozwojowych dla naszych przyszłych programów. Jedną z tych potencjalnych korzyści jest możliwość wykorzystania tej pracy do walidacji urządzeń w przyszłych zastosowaniach regulacyjnych, co ograniczy czas i koszty powtarzania tych testów dla każdego programu.

Prawdziwego klucza do sukcesu Eyenovii należy szukać w prowadzonych obecnie badaniach III fazy nad lekiem zarabiającym prawdziwe pieniądze, o czym niedawno mówił prezes:

Równolegle z tymi działaniami postępuje nasze drugie badanie kliniczne 3 fazy VISION-2 MicroLine, naszego zastrzeżonego preparatu pilokarpiny do tymczasowej poprawy widzenia z bliska u osób z prezbiopią, i spodziewamy się przedstawić wyniki w drugim kwartale tego roku. Uważamy, że rynek prezbiopii to blisko 8 miliardów dolarów, które można zaadresować w samych Stanach Zjednoczonych.

Firma nie liczy jednak wyłącznie na zatwierdzenie jednego leku

Eyenovia ma obecnie trzy leki w fazie rozwoju, więc można się zastanawiać, co wyróżnia Eyenovię na rynku. Obecnie opracowywane leki są w zaawansowanych badaniach klinicznych, które dotyczą poważnych chorób oczu. Wymaga to od pacjenta samodzielnego dawkowania lub pomocy kogoś, kto jest stale dostępny - w domu, pracy czy szkole. Potrzeba zgodności jest również krytyczna, a to wydarzenie jest spotęgowane przez fakt, że urządzenia Optejet oferują technologiczne ulepszenia, które będą śledzić i rejestrować wyniki użytkowania dla pacjenta.

  • Standardową metodą podawania leków dozowanych do oka pacjenta są stare zakraplacze do oczu - nowsze leki są droższe i wymagana jest rygorystyczna opieka i satysfakcja z dozowania - zakraplacze do oczu nie pomogą tego osiągnąć. Zakładając, że obecne dane znalezione w zakończonych badaniach III fazy z użyciem Optejet zostaną potwierdzone w sposób satysfakcjonujący FDA, przewaga idzie w kierunku produktu Eyenovii.

Trzy produkty w fazie III

Eyenovia rozwija trzy produkty, MicroPine, MicroLine i MydCombi, które są ukierunkowane na krótkowzroczność, prezbiopię (nadwzroczność) i mydrias (rozszerzenie).

Przegląd postępów w fazach klinicznych

1) MydCombi - Lek, który robi największe postępy. Stosowany do rozszerzania źrenic pacjentów. Lekarze zazwyczaj używają trzech kropli do oczu, z których każda zawiera inny roztwór, który łączy się w celu rozszerzenia oka. MydCombi łączy te trzy rozwiązania w jedną małą dawkę 8 mikrolitrów.

2. MicroPine- Największą szansą rynkową firmy Eyenovia jest MicroPine, która adresuje krótkowzroczność. Co to jest rynek adresowalny? W samych Stanach Zjednoczonych dotyczy ona nawet 25 milionów dzieci, przy czym aż 3 miliony uważa się za zagrożone wysoką krótkowzrocznością. Ponieważ krótkowzroczność zaczyna się w dzieciństwie, ważne jest, aby leczenie rozpocząć jak najwcześniej.

3. MicroLine - Przeciwieństwem krótkowzroczności jest prezbiopia lub nadwzroczność, czyli stopniowa utrata zdolności oczu do skupiania wzroku na bliskich obiektach. Lek jest dostarczany przez Optejet i ma takie same zalety jak MicroPine i MydCombi.

Analitycy są oczywiście pewni spółki, gdyż widzą potencjał wzrostu na poziomie 515-669% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Wycena

Przy kapitale rynkowym wynoszącym zaledwie 67 milionów dolarów, nawet niewielki udział w tych trzech rynkach będzie miał znaczący pozytywny wpływ na działalność i cenę akcji Eyenovii. Oczekuje się, że leki zostaną zatwierdzone w najlepszym wypadku w połowie lub pod koniec 2023 roku.

Analitycy przewidują następujące scenariusze 👇

Stosując umiarkowane założenia dotyczące udziału w rynku oraz stopę dyskontową na poziomie 7,5%, otrzymujemy wartość kapitału własnego w wysokości 860 mln USD w przypadku zatwierdzenia wszystkich trzech leków, 575 mln USD w przypadku zatwierdzenia dwóch leków oraz 325 mln USD w przypadku zatwierdzenia tylko jednego. Zakładając, że spółka nie emituje żadnych dodatkowych akcji, daje nam to przedział pomiędzy 12,50$/akcję a 33$/akcję, w zależności od scenariusza.

Należy pamiętać, że nie jest to porada finansowa. Każda inwestycja musi przejść przez dokładną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.