S&P 500 ^GSPC 5,303.27 +0.12%
Nvidia NVDA $924.79 -1.99%
Tesla TSLA $177.58 +1.57%
Alphabet GOOG $177.29 +1.06%
Amazon AMZN $184.70 +0.58%
Meta META $471.91 -0.28%
Microsoft MSFT $420.21 -0.19%
Apple AAPL $189.87 +0.02%

Te 2 akcje z portfela Warrena Buffetta mogą wzrosnąć o 129% i 140% w ciągu najbliższych 12 miesięcy - uważają analitycy

Jaczek Vodiczka
9. 11. 2022
4 min read

Według stanu z ubiegłego tygodnia Warren Buffett posiadał w swoim portfelu inwestycyjnym za pośrednictwem Berkshire Hathaway blisko czterdzieści akcji. Dwa z tych tytułów otrzymały wysokie ceny docelowe od Wall Street, sugerując, że mogą one wzrosnąć o 129% i 140% w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Warren Buffett

General Motors $GM-0.2%: implikowany wzrost o 129%.

Jeśli istnieje cena docelowa na Wall Street dla akcji Warrena Buffetta, która musi zrobić wrażenie na inwestorach, to jest to cena docelowa 90 dolarów, którą analityk John Murphy z Bank of America Securities wyznaczył dla producenta samochodów General Motors. Jeśli ta cena docelowa zostanie osiągnięta, akcjonariusze GM będą mogli cieszyć się 157% zyskiem z miejsca, w którym akcje firmy zakończyły się w środę, 2 listopada.

Pięcioletni wykres cen akcji GM

Ten ambitny cel odzwierciedla dwa kluczowe aspekty firmy - jej potencjał wzrostu finansowego i strategię w zakresie pojazdów elektrycznych (EV). Kiedy inwestorzy słyszą o firmach, które podwoiły swoje zyski w górnej linii, większość myśli o mniejszych, młodszych firmach - a nie o ogromnym, historycznym General Motors, który w czasie swojego istnienia widział niezliczoną liczbę producentów samochodów, którzy definitywnie zbankrutowali. Ale nie należy jeszcze liczyć, że GM nie osiągnie takiego poziomu wzrostu. Firma planuje do 2030 roku podwoić swoje przychody do 275 - 315 mld dolarów.

Część tego ogromnego wzrostu będzie pochodzić z podstawowej działalności firmy w branży motoryzacyjnej, która do 2030 r. planuje osiągnąć złożoną roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie od 4% do 6%. Ale bardziej interesujące dla inwestorów jest przewidywane 50% CAGR w oprogramowaniu i nowych przedsięwzięciach w tym samym okresie. Co więcej, jej spółka zależna zajmująca się pojazdami samojezdnymi Cruise dąży do osiągnięcia 50 miliardów dolarów rocznego przychodu do 2030 roku.

Kolejnym nowym biznesem jest GM Ultifi, jego platforma oprogramowania skupiona na tworzeniu wartości poprzez doświadczenia związane z pojazdami i zaspokajaniu cyfrowych potrzeb konsumentów. Ultifi będzie wprowadzać produkty nowej generacji od przyszłego roku i oczekuje się, że do 2030 roku przyniesie 20-25 miliardów dolarów przychodów.

GM oczekuje od nowych sklepów nie tylko wzrostu top-line, ale także ekspansji marży. Zarząd oczekuje, że do 2030 roku marże osiągną poziom 12%-14%, częściowo dzięki marżom z nowych sklepów przekraczającym 20%. Tak, to są długoterminowe wizje z dużą dozą niepewności, która z pewnością uderzy przed 2030 rokiem, więc inwestorzy muszą mieć pewne długoterminowe zaufanie do zdolności zarządu do realizacji nowych strategii biznesowych.

Amazon $AMZN+0.6%: implikowany wzrost o 140%

Kolejną akcją Warrena Buffetta, która ma wysoki price target na Wall Street jest nie kto inny jak FAANG stock Amazon. Analityk Ivan Feinseth z Tigress Financial wyznaczył na początku tego roku cenę docelową dla spółki na poziomie 4.655 dolarów. Ale po 20-for-1 forward stock split, Feinseth skorygowana cena docelowa $232.75 implikuje około 140% wzrost od miejsca, gdzie zamknął we wtorek, Nov. 1.

Akcje AMZN zyskały 74.15% w ciągu ostatnich 5 lat

Ta wysoka cena docelowa odzwierciedla silną pozycję spółki w segmencie e-commerce. Amazon prowadzi najczęściej odwiedzany rynek internetowy i w zeszłym roku uplasował się na drugim miejscu wśród największych cyfrowych sprzedawców detalicznych na świecie, mierząc wartość towarów brutto. To dobrze wróży na przyszłość. Sprzedaż detaliczna z e-commerce ma rosnąć o blisko 10% rocznie i osiągnąć 7,6 bln dolarów do 2028 roku - wynika z danych Grand View Research. Jednak najbardziej ekscytujące możliwości Amazona leżą w wyżej marżowych rynkach cloud computing i reklamy cyfrowej.

W tym kontekście Amazon Web Services jest liderem infrastruktury chmurowej i ma większy udział w rynku niż Microsoft Azure i Google Cloud firmy Alphabet razem wzięte. A według Grand View Research, wydatki na cloud computing mają wzrosnąć o 15,7% do końca dekady.

Wreszcie, Amazon jest czwartym co do wielkości reklamodawcą cyfrowym na świecie, ale eMarketer mówi, że w zeszłym roku niemal przewodził światu w zakresie wzrostu przychodów z reklam. Mając to na uwadze, wydatki na reklamę cyfrową mają rosnąć o 9,2% rocznie do końca dekady, według Precedence Research, ale inwestorzy powinni oczekiwać, że Amazon nadal będzie przewyższał tę trajektorię.

DISCLAIMER: Wszystkie przedstawione tu informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i w żaden sposób nie stanowią rekomendacji inwestycyjnej. Zawsze należy przeprowadzić własną analizę.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Przekaż artykuł dalej lub zachowaj go na później.