Toto jsou 3 akcie, kterých by se Warren Buffett nedotkl ani lopatou

Hodnotový přístup, pomalý a jistý postup, konkurenční výhoda. To jsou věci, kterým Warren Buffett holduje. A právě proto by se nikdy neuchýlil k investici do některé z těchto společností.

Pro Buffetta jsou tyto společnosti naprostou no-go možností

Sázet na spekulativní společnosti může být pro mnoho investorů lákavé. Ne však pro toho nejlepšího. Warren Buffett preferuje pouze "osvědčenou" klasiku, mezi kterou rozhodně nepatří tituly, které si tu představíme.

Vroom $VRM+5.5% 

Společnost Vroom (jak poněkud vtipně název naznačuje) provozuje platformu pro nákup a prodej ojetých vozidel. Růst obratu společnosti se během pandemie prudce zvýšil díky rozsáhlému nedostatku ojetých vozidel. Výsledky za posledních několik čtvrtletí však ukázaly výrazné zpomalení expanze příjmů. Ve druhém čtvrtletí totiž prodeje společnosti Vroom klesly o více než 37 % oproti předchozímu roku.

Graf naznačuje co si o společnosti myslí investoři. Počáteční obrovský hype vystřídal klasický flatline blížící se nule

Hlavními problémy společnosti Vroom jsou nízké hrubé marže a rostoucí provozní náklady. Je těžké předvídat scénář, podle kterého by firma mohla v současné ekonomické situaci dosáhnout ziskovosti. Její podnikání se potýká s růstem nákladů souvisejících s inflací, nedostatkem pracovních sil a problémy v dodavatelském řetězci, které nadále zatěžují její výsledky. Její dlouhodobá trajektorie zisku je proto ve hvězdách, což z VRM dělá akcii, které je poměrně riskantní.

Podobný osud ale postihl i několik kolegů Vroomu v tomto odvětví. Trápí se i známá $CVNA+12.4%, ze které se poslední dobou mezi investičními investory stal takový druhý Palantir.

https://www.youtube.com/watch?v=YEB9smnsd2k

AMC $AMC+3.2% 

Společnost AMC Entertainment je provozovatelem řetězce kin, jehož akcie během loňského meme hypu prudce vzrostly. V uplynulém roce však jeho akcie z velké části utrpěly značný propad a ztratily více než 80 % své hodnoty.

Od meme pushe způsobeného zejména redditem r/WSB jdou akcie stále jen dolů

Po silném začátku roku, který byl způsoben lepšími než očekávanými výsledky jednotlivých filmů, se jejich výsledky staly stejně nevýraznými jako kdykoli předtím. Příjmy z jejich jednotlivých pokladen se dostaly výrazně pod úroveň před pandemií a je nepravděpodobné, že by se jim dařilo i v nadcházejících čtvrtletích. Společnost AMC navíc i nadále každé čtvrtletí spotřebovává obrovské množství hotovosti a dostala se do bodu, kdy bude velmi pravděpodobně nutné provést výrazné ředění. Ačkoli by společnost mohla být schopna udržitelného hospodaření, pokud by eliminovala úrokové náklady, myslím si, že se tato situace s vypalováním hotovosti v dohledné době pravděpodobně nezmění.

Navíc už navždy bude mít punc "meme stocku", který způsobí to, že bude dost možná ještě několikrát pumpována zbylými věřícími retail investory, zatímco ti institucionální se od ní budou držet dál.

https://www.youtube.com/watch?v=w5QnYYG72LA

Peloton $PTON+9.9% 

Společnost Peloton chytila obrovský vítr do plachet a její podnikání během pandemie vzrostlo do nevídaných výšin. Poskytovatel domácího fitness vybavení zaznamenal obrovskou poptávku po svých produktech, protože se zavíraly posilovny. Jeho podnikání se však v postpandemickém světě hroutí a pravděpodobně bude i nadále rychle ztrácet peníze.

Obdobný příběh jako u předchozích dvou

Tempo růstu společnosti Peloton se zpomaluje, zatímco její náklady agresivně rostou. To je recept na finanční katastrofu. Ve skutečnosti bude dost možná zapotřebí obrovského úsilí, aby společnost Peloton alespoň nějak přežila Snaží se sice třeba uzavírat nová partnerství, ale zájem zákazníků i investorů rapidně upadá.

Stále u těchto společností samozřejmě existuje šance, že se vzchopí a investoři, kteří nyní nakoupí za směšnou cenu se budou v budoucnu radovat. Rozhodně je to ale opravdu velice rizikové a rozhodně to není něco, co by zapadalo do investičního stylu Warrena Buffetta a dalších gigantů.

Pokud vás baví moje články a příspěvky, tak neváhejte hodit follow. Díky! 🔥

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Atraktivní dividendy s ročním výnosem 9,3%?

Staň se součástí největší dividendové komunity na Buliosu a získej přístup k unikátní strategii tvorby pasivního příjmu ještě dnes!
No comments yet