S&P 500 ^GSPC 5,308.13 +0.09%
Nvidia NVDA $947.80 +2.49%
Tesla TSLA $174.95 -1.41%
Microsoft MSFT $425.34 +1.22%
Alphabet GOOG $178.46 +0.66%
Meta META $468.84 -0.65%
Amazon AMZN $183.54 -0.63%
Apple AAPL $191.04 +0.62%

3 lákavé akcie za pár dolarů, které podle analytiků do roka zdvojnásobí vaši investici

Dominik Petrnoušek
13. 11. 2022
4 min read

Nikdy není na škodu podívat se na tipy ostatních. Tentokrát se zaměříme na analytiky oblíbené akcie, které mají potenciál do roka vaši investici klidně zdvojnásobit.

Podle některých analytiků se mohou tyto investice až zdvojnásobit

Současné poklesy zasáhly celý trh. Small cap a spekulativní rizikové tituly v takových situacích trpí ještě o to víc. V tomto článku se podíváme na tři, které by ale mohly investorům přinést při troše štěstí a důkladné analýze slušný zisk.

Trh se nyní sice trochu zmátořil. Od začátku roku si ale odepsal již téměř 17 %

A z toho by mohly těžit nejrůznější kandidáti. Zdá se, že kupříkladu akcie společnosti Transocean $RIG+3.5% jsou podhodnocené.

Společnost Transocean je poskytovatelem ropných plošin. Se zlepšujícími se podmínkami na trhu se objem nevyřízených objednávek společnosti zvýšil na 7,4 miliardy USD, což poskytuje hezký výhled cashflow. Společnost se také v příštích několika letech zaměří na snižování zadluženosti. To je samozřejmě také pozitivní. EBITDU jim zlepšuje i 12 již funkčních plošin, které provozují.

https://www.youtube.com/watch?v=ny4LDCNlbQo

A jak vidí šance na růst analytici? Žádné šílené predikce z číše pohádek, ale stále alespoň zelená čísla.

Horní odhad je 80 %. Zdroj

AppHarvest $APPH-16.0%  jsou podle analytiků dalším kandidátem. Aktuálně sice již rostou, ale analytici věří, že tento pohyb se dále udrží díky rozšiřujícím se aktivitám společnosti.

Pro představu, společnost AppHarvest buduje jedny z největších indoor farem na světě. Společnost tvrdí, že spotřebovává o 90 % méně vody a generuje 30krát vyšší výnosy než konvenční zemědělství.

Nedávno společnost otevřela 15 akrovou high-tech farmu na pěstování salátové zeleniny. Je důležité poznamenat, že s pokračující expanzí bude mít společnost do konce roku 2022 165 akrů farem budoucnosti. To se promítne do robustního růstu tržeb v roce 2023 a dále.

https://www.youtube.com/watch?v=mYdt6CAwKAY

Z finančního hlediska si společnost AppHarvest zajistila úvěr ve výši 50 milionů dolarů. Vzhledem k celosvětovému nedostatku vody a potravin nebude financování zemědělských jednotek pravděpodobně problém. Pro rok 2022 očekává společnost AppHarvest tržby v rozmezí 20 až 25 milionů dolarů. Pokud bude 165 akrů fungovat do roku 2023, mohou investoři očekávat mnohonásobný růst příjmů. Samozřejmě ale spoléháme na jeden faktor a to je riskantní.

Zde investoři věří ještě víc. Zdroj

Třetím jménem je poměrně známá společnost Tilray  $TLRY-2.0%. S očekáváním legalizace konopí na federální úrovni se pozitivní dynamika akcií TLRY pravděpodobně udrží.

A nejde jenom o sázku na USA. Německo rovněž legalizovalo držení až 30 gramů konopí pro rekreační účely. To by mohlo připravit půdu pro legalizaci v dalších evropských zemích. Vzhledem k tomu, že se oslovitelný trh rozšiřuje, má smysl nadále investovat do akcií konopných společností.

I zde jsou analytici celkem štědří. Na druhou stranu se bojí i velkého propadu. Zdroj

Z pozitivních faktorů specifických pro společnost lze zmínit, že společnost Tilray očekává, že ve fiskálním roce 2023 bude mít ve všech svých odnožích kladné volné peněžní toky. Díky silné pozici na trhu s rekreačním a léčebným konopím budou nejspíš peněžní toky v příštích letech nadále narůstat. V prvním čtvrtletí roku 2022 společnost Tilray vykázala hotovost a ekvivalenty ve výši 500 milionů USD. Silná finanční flexibilita poskytuje prostor pro agresivní organický růst a růst založený na akvizicích.

Pokud vás baví moje články a příspěvky, tak neváhejte hodit follow. Díky! 🔥

Disclaimer: V žádném případě se nejedná o investiční doporučení. Jde čistě o můj souhrn a analýzu na základě dat z internetu a několika dalších analýz. Investice na finančních trzích jsou rizikové a každý by měl investovat na základě svého rozhodnutí. Jsem pouze amatér dělící se o své názory.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Pošli článek dál, nebo si ho ulož na později.