To jeden wielki nonsens. Seria skandali w świecie kryptowalut wzmacnia pozycję Warrena Buffetta

Warren Buffett jest prawdopodobnie największym inwestorem wszech czasów. Ale jeden atut nie daje mu spać po nocach. Ostatnio coraz bardziej skłania się ku kryptowalutom. Co tak bardzo uwiera legendarnego miliardera?

Warren Buffett bardzo jasno wyraża swoją opinię na temat kryptowalut

Legendarny inwestor i założyciel hiper udanego funduszu długo nie przepadał za kryptowalutami. Jeszcze w 2018 roku był do nich wyjątkowo negatywnie nastawiony. Przewidywał nawet ich całkowity upadek.

"To po prostu nie skończy się dobrze" - powiedział wówczas telewizji CNBC Warren Buffett.

A obecne wydarzenia grają mu na rękę. Bitcoin stosunkowo niedawno osiągnął wartość prawie 70 tysięcy dolarów za sztukę. Ale od tego czasu kryptowaluta wymazała około 76% swojej wartości i obecnie jest warta około 16 tysięcy.

https://www.youtube.com/watch?v=HVm7Pfb0ilY

Jakie jest aktualne przesłanie najsłynniejszego inwestora świata dla tych, którzy teraz rozważają inwestycję w bitcoina?

Cena bitcoina drastycznie spadła

"Gdybyś zaoferował mi wszystkie bitcoiny na świecie za 25 dolarów, nie wziąłbym ich" - powiedział Buffett telewizji CNBC na początku tego roku. W rzeczywistości Buffett ma kilka fundamentalnych problemów z kryptowalutami.


Nie
ma on "żadnej unikalnej wartości w ogóleKreator
nie lubi bitcoina, ponieważ uważa go za bezproduktywne a
ktywo.
Buffett znany jest z tego, że preferuje akcje spółek, których wartość - i przepływy pieniężne - pochodzą z wytwarzania rzeczy. Kryptowaluty nie mają jednak jego zdaniem wartości wewnętrznej.

"Nie rozmnażają się, nie mogą wysłać ci czeku, nie mogą nic zrobić, a to, na co liczysz, to że ktoś inny przyjdzie później i zapłaci ci za nich więcej pieniędzy, ale wtedy ta druga osoba znowu ma problem".

Choć bitcoin ma zapewnić realną wartość jako system płatności, to jednak to zastosowanie jest jeszcze dość ograniczone. Buffett widzi wartość bitcoina w samym założeniu, że ktoś inny będzie skłonny zapłacić za niego w przyszłości więcej niż ty płacisz dzisiaj.

Nie uważa go za popartego pieniędzmiBuffett
przez lata poczynił szereg wyjątkowo siarczystych uwag na temat bitcoina i kryptowalut: "Nie mam żadnego bitcoina. Nie jestem właścicielem żadnej kryptowaluty i nigdy nie będę". Jako aktywo zbywalne, bitcoin przeżywa rozkwit. Ale czy spełnia trzy kryteria pieniądza? Według najbardziej powszechnej definicji, pieniądz ma być środkiem wymiany, magazynem wartości i jednostką rozliczeniową. Który, według Buffetta, nie jest.

"Nie spełnia kryteriów waluty" - powiedział miliarder w 2014 roku CNBC. "To nie jest stały środek wymiany, to nie jest magazyn wartości".

Dodaje jednak, że jest to bardzo skuteczny sposób na anonimowe przekazywanie pieniędzy. Co może być bardziej atakiem na klasyczne uwagi dotyczące prania pieniędzy i nielegalnych transakcji z wykorzystaniem kryptowalut.

Buffett stał się jednym z najbardziej udanych inwestorów w historii dzięki posiadaniu akcji, które rozumie. Z kolei w przypadku bitcoina sam przyznaje, że nie rozumie go tak dobrze.

"Rozwiązuję problemy tylko w sektorach, które rozumiem. Dlaczego u licha miałbym zajmować jakiekolwiek stanowisko w czymś, o czym nic nie wiem?" - mówi Buffett. Sam przyznaje, że jest tego świadomy. Widzi jednak problem u innych. Ludzie lubią grać, powiedział na corocznym spotkaniu Berkshire Hathaway w 2018 roku.

"Jeśli tego nie rozumiesz, to podnieca cię to o wiele bardziej, niż gdybyś to rozumiał".

A co z tobą? Czy masz opinię taką jak Buffett, czy może uważasz, że to okazja, którą legendarny inwestor przepuści, ale Ty nie?

Jednak drugą rzeczą, która wzmacnia stanowisko Buffetta, są skandale, które wstrząsają rynkiem i światem kryptowalut. Czy to afera Celsjusza tego lata, czy chyba największy obecnie temat - upadek FTX.

https://www.youtube.com/watch?v=1bp5S2LKcjQ&t=3s

Jeśli podobają Ci się moje artykuły i wywiady, zapraszam do wrzucenia follow. Dzięki! 🔥

Disclaimer: To nie jest w żaden sposób rekomendacja inwestycyjna. To jest wyłącznie moje podsumowanie i analiza oparta na danych z internetu i innych źródeł. Inwestowanie na rynkach finansowych jest ryzykowne i każdy powinien inwestować w oparciu o własne decyzje. Jestem tylko amatorem dzielącym się swoimi opiniami.

Przeczytać cały artykuł za darmo? To kontynuuj 👇

Czy masz konto? Następnie zaloguj się lub utwórz nowy.

Fantastický profit 1000 % během pouhých 16 hodin?

Staň se součástí největší trading komunity na Buliosu a získej přístup k unikátním strategiím obchodování opcí a dalších nástrojů!
No comments yet