Justas Lasickas

Kai kuriems dabartinė padėtis yra košmaras. Kitiems tai puiki proga apsipirkti. Tačiau pasirinkti tinkamą sektorių ar priemonę gali būti velniškai sunku. Tačiau visame pasaulyje žinomas ekonomistas sako, kad turi receptą visiems.

Mohamedas El-Erianas - visame pasaulyje žinomas ekonomistas

Čia, "Bulios", visi esame investuotojai, todėl tikriausiai nereikia aiškinti, kad grynųjų pinigų laikymas gali būti neprotingas žingsnis sparčiai augant infliacijai. Be to, šiuo metu jis yra pasiekęs istorinį lygį, kurio FED nepavyksta sutramdyti savo keistais veiksmais.

Tai yra viena iš priežasčių, kodėl daugelis investuotojų vietoj to renkasi akcijas ir obligacijas. Arba, dažniau, tai yra priežastis, kodėl mes apskritai investuojame. Tačiau Kembridžo universitete dirbantis Mohamedas El-Erianas, "Allianz" vyriausiasis patarėjas ekonomikos klausimais, teigia, kad galbūt atėjo laikas rinktis ką nors kito, neįprasto.

"Turime išsivaduoti iš šių iškreiptų rinkų, kurios padarė daug žalos", - sakė jis viename interviu.

Pastaruoju metu ir akcijų, ir obligacijų rinkos smarkiai smuko, todėl El-Erianas pažymi, kad kai šios rinkos korekcijos vyksta vienu metu, investuotojai turėtų rinktis rizikingesnį turtą. Tai įdomu, nes dauguma specialistų nesiima rekomenduoti agresyvių sprendimų ar strategijų.

Pagrindinis indeksas mažėja, kaip ir obligacijų pajamingumas. El-Eriano teigimu, tai visiškai nepriimtina.

"Nuo rugpjūčio vidurio dar kartą įsitikinome, kad akcijos ir obligacijos gali kristi vienu metu", - sako jis. "Tokiame pasaulyje reikia ieškoti trumpalaikių fiksuotų pajamų."

Tik kur jį rasti?

Pinigus galite paslėpti po čiužiniu arba padėti į taupomąją sąskaitą. Arba galite naudoti vadinamąjį trumpalaikių obligacijų ETF.

Kas yra trumpalaikių obligacijų ETF?

Obligacijų ETF - tai biržoje prekiaujamų fondų, investuojančių tik į obligacijas, rūšis. Jie panašūs į obligacijų savitarpio fondus, nes juose laikomas obligacijų portfelis, kuriam taikomos skirtingos konkrečios strategijos - nuo JAV iždo obligacijų iki didelio pajamingumo obligacijų ir trukmės.

Obligacijų ETF valdomi pasyviai ir jais prekiaujama panašiai kaip akcijų ETF pagrindinėse biržose.

Skirtingai nuo atskirų obligacijų, kurios parduodamos ne biržoje per tarpininkus, obligacijų ETF visą dieną prekiaujama centralizuotoje biržoje. Dėl tradicinių obligacijų struktūros investuotojams sunku rasti obligaciją už patrauklią kainą. Obligacijų ETF išvengia šios problemos, nes jais prekiaujama klasikiniu būdu - kaip akcijomis.

Taigi jos gali suteikti investuotojams galimybę susipažinti su obligacijų rinka ir kartu lengvai ir skaidriai prekiauti akcijomis. Be to, obligacijų ETF yra likvidesni už atskiras obligacijas ir investicinius fondus, kuriais prekiaujama viena kaina per dieną, pasibaigus rinkos sesijai. Krizės metu investuotojai gali prekiauti obligacijų portfeliu, net jei pagrindinės obligacijų rinkos rezultatai nėra geri.

Obligacijų ETF palūkanas moka per mėnesinius dividendus, o kapitalo prieaugį - per metinius dividendus. Mokesčių tikslais šie dividendai laikomi pajamomis arba kapitalo prieaugiu. Tačiau obligacijų ETF mokesčių efektyvumas nėra svarbus veiksnys, nes kapitalo prieaugis nėra toks svarbus obligacijų grąžai kaip akcijų grąžai.

Tipiškas tokio ETF atstovas galėtų būti " Vanguard" trumpalaikių obligacijų ETF fondas $BSV.

Fondas daug dėmesio skiria JAV iždo vertybinių popierių, kurie rugsėjo 30 d. sudarė 67,9 % fondo turimų vertybinių popierių. Kartu ji investuoja į įmonių obligacijas ir tarptautines obligacijas. Šiuo metu BSV 30 dienų SEC pajamingumas yra 4,75 %. Fondas gali pasigirti labai mažu išlaidų koeficientu - tik 0,04 %.

https://www.youtube.com/watch?v=lgQ3j6vUG1U

Jei jums patinka mano straipsniai ir interviu, nedvejodami rašykite "Follow". Ačiū! 🔥

Atsakomybės apribojimas: tai jokiu būdu nėra investavimo rekomendacija. Tai tik mano santrauka ir analizė, paremta duomenimis iš interneto ir kitų šaltinių. Investavimas finansų rinkose yra rizikingas, todėl kiekvienas turėtų investuoti remdamasis savo sprendimais. Esu tik mėgėjas, kuris dalijasi savo nuomone.

Vai jums ir konts? Pēc tam pierakstieties . Vai arī izveidojiet jaunu .
Discussion
No comments yet