NIOFAN

Akcie společnosti NIO od svého ATH (All-Time High) ztratily více než 85 %. Nejvyšší cena akcíí NIO byla koncem ledna 2021 a jedna akcie se prodávala za téměř 62 $. K dnešnímu dni je cena akcií lehce pod 10 $.

Wall Street si ale i tak myslí, že akcie společnosti NIO mají stále velký růstový potenciál.

  • Akcie se propady o více než 80 %
  • Cenu akcií obecně ovlivnila řada makroekonomických a geopolitických problémů, včetně regulačního tlaku ze strany Pekingu.
  • Wall Street se domnívá, že akcie společnosti NIO jsou podhodnoceny až o 250 %.

Je NIO spekulativní technickou akcií?

V minulosti dosáhla společnost NIO tržní kapitalizace přes 95 miliard amerických dolarů. To je celkem pozoruhodné, protože samotná společnosti NIO neočekává do roku 2024 generování zisku.

Jak ovlivňuje geopolitika čínské akcie?

Pekingské regulační orgány s odvoláním na bezpečnostní rizika zasahují proti čínským společnostem, jejichž akcie jsou kótovány na amerických burzách. To samozřejmě negativně ovlivňuje cenu akcií a nemalou mírou vše přispělo k tomu, že se akcie NIO propadly.

Expanze pomůže cenám akcií

Společnost NIO před pár týdny vstoupila oficiálně na evropský trh a to na německý, nizozemský, švédský a dánský trh. Od roku 2021 NIO působí také v Norsku a nejdéle samozřejmě v domovské Číně. K této šestici států se během roku 2023 přidá také Velká Británie, Rakousko, Švýcarsko, Belgie a Lucembursko. Tyto země jsou tedy potvrzené managementem NIO, co se týká nepotvrzených zemí, tak zde figuruje hlavně Francie a Portugalsko.

V Evropě tak budeme elektromobily NIO potkávat daleko častěji a častěji budeme také vídat stanice pro rychlou výměnu baterie Battery Swap, které NIO staví obrovským tempem. Například v sousedním Německu by měly být tyto stanice na každých cca 160 km dálnic.

Tato expanze by měla cenu akcií pozitivně ovlivnit a nyní je tak může být skvělý čas na nákup, případně pokud již akcie NIO držíte, tak na snížení průměrné nákupní ceny.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.
Sponsored by @etoro Advertisement
Discussion
No comments yet