Purple Trading

Máte rádi memečka? Protože analytici, investoři a obchodníci je přímo milují a mnohdy se jimi informují o aktuálně nejdůležitějších investičních událostech. Investor a člen Purple Trading Clubu, Petr Lajsek, pro vás každý týden prochází internetové diskuze a fóra a sbírá ty nejpovedenější z vtípků. Ty pak rozebere, dodá k nim kontext a doplňující informace z trhů. To vše pak shrne do videa, na které se stihnete podívat u odpoledního kafe. Dnes vyšlo v pořadí již 14. vydání Investičního Mementa. Na co se můžete těšit?
S velkou inflací nebojuje pouze Česko, ale i USA. Inflace samozřejmě útočí i na jídlo a tradiční americká večeře u příležitosti díkůvzdání tak také zdražuje. Jak vypadá krocan, kterého si může dovolit průměrný Američan? Ve čtvrtek byly sice americké trh uzavřeny, ale i tak bylo dění z tohoto týdne více než zajímavé. Zápisky z posledního zasedání Fedu nám poodhalily další kroky americké centrální banky. Řekneme si, co od Fedu očekávat a jaká data budou klíčová.

Elon Musk nepřestává šokovat a jeho kontroverzní výroky jsou skvělým zdrojem finančních memes. Tentokrát si vzal na paškál společnost CBS, která slavnostně ukončila svou činnost na Twitteru, aby se o dva dny později vrátila se staženým ocasem. Divoké reakce vzbudil také návrat Donalda Trumpa tamtéž. Ten sice zatím netweetuje, to se ale brzy může změnit a až se tak stane, budeme u toho. Největším problémem pro Twitter je však ztráta inzerentů - z top 100 inzerentů jich přibližně půlka za posledních pár týdnů nezaplatila žádné reklamy. Jedná se o společnosti jako je Ford, Chevrolet nebo Chipotle. Na záchranu tak přispěchala jiná společnost, která utrácí více než kdy jindy. To však Twitter patrně nezachrání. Ten tak musí spoléhat na předplatné 8 USD měsíčně za ověření uživatelů, tento nápad je však nevychytaný a způsobuje velký chaos. Ukážeme si společnost, která kvůli němu přišla o miliardy dolarů. Visí tak nad Twitterem hrozba v podobě žaloby?

Dále se budeme věnovat také dění kolem akcií Tesla a šokujícím zprávám o odstoupení jednoho z nejvýraznějších CEO současnosti. Své místo na našem hledáčku má samozřejmě také FTX a kryptoměny obecně. No a zabředneme i do akcií, na které se podíváme poněkud zemědělskou perspektivou - naučíme se totiž oddělovat zrno od plev. Zdá se totiž, že kletba Warrena Buffetta stále pokračuje. Nevíte, o jakou kletbu se jedná? Tak to máte o důvod navíc, proč se dívat na nejnovější Investiční Memento!

https://youtu.be/EiA_f23bJ-o

Sponsored by @fintree Advertisement
Discussion
No comments yet