S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Epický krach či raketový růst? Jaká je vlastně budoucnost kryptoměn

Kryptoměny v posledních dvou letech opravdu ukázaly svůj pravý potenciál. Jejich ceny rapidně rostly, byly přijaty rozšířené mechanismy a možnosti pro jejich nákup a používání a vlády se začaly stále více zajímat o jejich činnost a potenciální regulaci. Přesto se dnes nacházíme v situaci, kde mnoho investorů neví, kam by mohlo tohle odvětví ještě dále růst či obecně jaká je vlastně jeho budoucnost. Na to si dnes společně odpovíme... 


Dobrou radou pro investování a pravděpodobně nejlepší radou pro investování, je vždy následovat takzvané "chytré peníze" 😅. Spousta lidí charakterizuje takzvané chytré peníze jako hedgeové fondy a institucionální investory. To je jistě jedna z forem chytrých peněz. Ale zdaleka to nejsou ty nejchytřejší peníze 🤔.

O následování chytrých peněz jsem náhodou psal teprve pár hodin zpátky, tak můžete po předčtení tohoto příspěvku pokračovat kdyžtak tam 😉:

Počet insider transakcí u těchto firem výrazně vzrostl. Vědí snad něco, co my ne?

Nejchytřejší peníze na světě jsou spíše peníze rizikového kapitálu. Chytré jsou hedgeové fondy. Rizikové fondy jsou ale ještě chytřejší. Stačí se podívat na průměrné roční výnosy hedgeových fondů (zhruba 10 %) a porovnat je s průměrnými ročními výnosy fondů rizikového kapitálu (zhruba 20 %), abyste věděli, který z nich je v investování lepší. 

Takže...co právě teď dělají všichni ti rizikoví investoři? Investují do kryptoměn. Zrovna minulý týden se Katie Haunová, která spolu vede druhý největší krypto fond na světě, a16z - od firmy oddělila a založila vlastní krypto fond. To jako manažerka fondu s 2,2 miliardami dolarů neuděláte, pokud nejste momentálně šíleně nakloněni kryptoměnám 😅.

https://twitter.com/katie_haun/status/1471197349456519168 

Mezitím jen několik týdnů předtím, koncem listopadu, nově založený krypto fond s názvem Paradigm získal rekordních 2,5 miliardy dolarů na investice do kryptoměn. Opět platí, že tolik peněz od investorů prostě nezískáte, pokud lidé nejsou na kryptoměny zrovna zaměřeni.

https://twitter.com/DoubleEph/status/1474047402436960259 

A jen několik měsíců předtím, ve třetím čtvrtletí roku 2021, uzavřela odnož rizikového kapitálu společnosti Coinbase (Coinbase Ventures) $COIN+1.1% více obchodů než jakákoli jiná VC firma jakékoli formy, velikosti nebo zaměření. 

Celkově vzato, VC firmy doposud v roce 2021 celosvětově investovaly do kryptoměnových startupů rekordních 27 MILIARD dolarů, více než za předchozích 10 let dohromady 🤔.

Přesto zažily kryptoměny v posledních týdnech mírnou korekci. Federální rezervní systém zároveň vyděsil krypto trhy a vlastně všechny finanční trhy tím, že signalizoval tři zvýšení sazeb v roce 2022...A omikron se upřímně šíří jako požár po celém světě, což vyvolává propady akcí a významné restrikce...

V USA pak demokratický senátor Joe Manchin odmítl plán Build Back Better, což znamená méně fiskálních výdajů v roce 2022 a méně důvodů k zajištění proti tunám tištěných peněz v příštím roce...

https://twitter.com/bpolitics/status/1473078022765006857 

Zdánlivě je krátkodobý výhled pro kryptoměny poměrně špatný 😅. Investorům rizikového kapitálu je to však jedno, protože klíčem k jejich úspěchu je ignorování krátkodobých šumů a koncentrace na dlouhodobý potenciál kryptoměn.

A přátelé, dlouhodobý výhled pro kryptoměny nebyl podle mě nikdy jasnější 😄. Základní trendy přijetí zůstávají robustní. Právní zázemí se nadále zlepšuje. Technologická zlepšení zůstávají působivá. Z dlouhodobého hlediska vypadá podle mě vše skvěle.

Investiční důsledky? Nyní není čas utíkat z krypto trhu kvůli Fedu, omikronu nebo technickým ukazatelům. Nyní je čas utíkat ke kryptoměnám, protože jsou stále v počátcích nadcházející revoluce. 

O revoluci a budoucnosti kryptoměn zase doporučuji moji sérii o metaverse: Metaverse: Poslední a nejdůležitější investice, kterou budete muset v životě udělat | 3 metaverse světy, do kterých můžete zainvestovat již dnes

DISCLAIMER: Nejsem investiční profesionál, ale jen zaujatý retailový investor, takže se nejedná o investiční doporučení.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Sledujte chytré peníze a nejchytřejší jsou ti co před více jak 10 lety odhadli jaký potenciál má BTC a později pak případně ještě ETH a stále jej drží a tím snižují likviditu a pumpují dlouhodobě cenu. Pokud se v tom vůbec neorientujete tak na nějaké trendy meta/defi kojny raději zapomeňte protože vám to pak ty venture fondy hodí na hlavu až z toho budou exitovat.

A jaké jsou vlastně vaše zkušenosti v krypto a metaverse 🤔?

V metaverse naprosto žádné zkušenosti nemám a myslím, že to tak ještě dlouho zůstane. Pojem "krypto" už jsem ze svého slovníku po ICO bublině také vyřadil. Vše co tu v komentářích doporučuji sám vlastním.

Jo metaverse přesvědčilo i mě zarytého skeptika ohledně krypta, že krypto bude budoucnost a my jsme nyní na začátku. Takže poprvé se chystám nakoupit, držet dlouhodobě (klidně do důchodu) a pak se uvidí 🤣

Jsem rád 🙏, jestli jsem napomohl vás nějak přesvědčit, myslím, že děláte dlouhodobě moc dobře 😄. Já už jen lituju, že jsem nezainvestoval dříve 😅

Jo vy jste tomu napomohl hodně 😁 Ještě tak se v tom cryptu vyznat, co má tak potenciál do budoucna 🤣 To já si už ani neříkám, bych se musel zbláznit už jen z akcií třeba $AMZN+0.8% nebo $AAPL-0.6%  kde byly před 20. lety 😅

budoucnost je za mě jasná - to the moon 🚀

Za mě raketový růst 😁

No nevím, u mě asi záleží na specifické kryptoměně 😅

🔝🔝

No doufám, že dobrá, když jsem nedávno poprvé zainvestovala 😅