S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Metaverse nadchodzi, kup te 4 akcje już teraz, Jim Cramer radzi inwestorom

W miarę jak świat metawersji zaczyna wyglądać mniej jak science fiction, a bardziej jak (wirtualna) rzeczywistość, duże firmy nie chcą pozostawać w tyle i zaczynają się angażować. Inwestorzy, którzy chcą osiągnąć znaczące zyski w nadchodzących latach, powinni zrobić to samo. Z tymi 4 akcjami, będzie to łatwe.

Jim Cramer

Wyobraźmy sobie metawersum jako ogromny, trwały świat online, w którym ludzie mogą wchodzić w interakcje, często za pośrednictwem zestawów słuchawkowych wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości. Wiele firm bada ten pomysł, ale Cramer wskazuje na cztery, które "obecnie wykonują najlepszą pracę".

Sprawdź, co wybrał gospodarz programu Mad Money tutaj.

Meta Platformy $FB+0.5%

To nie powinno być zaskoczeniem. Firma znana wcześniej jako Facebook jest jednym z głównych powodów, dla których wszyscy mówią dziś o metaverse.

W swojej obecnej formie Meta w dużej mierze pozostaje firmą skoncentrowaną na mediach społecznościowych. Miesięczna liczba aktywnych użytkowników Facebooka wzrosła w trzecim kwartale o 6% rok do roku do 2,91 mld.

Po uwzględnieniu innych platform Mety - czyli Instagrama, Messengera i WhatsAppa - liczba aktywnych użytkowników przynajmniej jednego produktu wyniosła 3,58 miliarda.

Tymczasem firma ma wiele działań poza social media, w tym wirtualnych i rozszerzonej rzeczywistości zestawy słuchawkowe i inteligentne okulary. Metaverse jest postrzegane jako "hybryda dzisiejszych doświadczeń społecznych online, czasami rozszerzona do trzech wymiarów lub rzutowana na świat fizyczny".

Akcje wzrosły w tym roku o 24% do 326 dolarów za sztukę. Jeśli to za dużo, możesz użyć popularnej aplikacji inwestycyjnej, aby kupić ułamki akcji za tyle pieniędzy, ile jesteś gotów wydać. Z $FB+0.5% zakupu akcji, jesteś zakłady na bardzo silnego gracza, który może z powodzeniem uruchomić prawie każdy projekt chce z jego bazy użytkowników.

Nvidia $NVDA+4.0%

Przy niedoborach chipów, które mają trwać do przyszłego roku - co ograniczy dostawy nowych samochodów i innych urządzeń - producenci chipów nadal idą na całość. Akcje Nvidii od początku roku wzrosły ponad dwukrotnie, co nie jest zaskoczeniem.

A ponieważ firma jest znana ze swoich potężnych układów graficznych, Cramer widzi Nvidię jako kluczowego gracza w metaverse.

W ciągu trzech miesięcy, kończących się 31 października, przychody Nvidii wzrosły o 50% rok do roku, do rekordowego poziomu 7,1 miliarda dolarów. Skorygowany zysk wyniósł 1,17 USD na akcję, co oznacza wzrost o 60% w stosunku do roku ubiegłego.

Oczekuje się, że wzrost będzie kontynuowany. W bieżącym kwartale fiskalnym zarząd spodziewa się przychodów w wysokości 7,4 mld USD.

https://twitter.com/jimcramer/status/1474021278440992771

Roblox $RBLX+3.6%

Ten programista gier pozwala użytkownikom na tworzenie światów i gier opartych na blokach bez konieczności znajomości kodu. Pozwala również twórcom na otrzymywanie pieniędzy poprzez walutę w grze zwaną Robux.

W trzecim kwartale platforma miała 47,3 mln średnio aktywnych użytkowników dziennie, co oznacza wzrost o 31% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Przychody wzrosły o 102% rok do roku do 509,3 mln USD.

Cramer lubi Robloxa, bo to "świetna zabawa" i ma już swoje wewnętrzne metaverse.

Roblox wszedł na giełdę w marcu poprzez bezpośrednie notowania i zamknął swój pierwszy dzień notowań na poziomie 69,50 dolarów. W listopadzie, akcje wzrosły do ponad 140 dolarów za sztukę, ale od tego czasu spadł z powrotem do około 100 dolarów.

Jeśli nie podoba Ci się ta przejażdżka rollercoasterem, pamiętaj, że zawsze możesz zbudować zdywersyfikowany portfel akcji blue-chipów używając tylko swoich "groszy".

Unity Software $U-1.4%

Ten producent oprogramowania do gier wideo przejął ostatnio studio efektów wizualnych stojące za filmami Avatar i Władca Pierścieni - i Cramer jest tym faktem zachwycony.

"Wyobraź sobie, że mógłbyś być awatarem faceta, który stworzył Avatara" - powiedział w swoim programie.

Akcje Jedności notowały solidne wzrosty od maja do listopada, ale w ostatnich tygodniach zniwelowały część zysków. Akcje notowane są na poziomie 136 dolarów za akcję i od początku roku spadły o 5,5%.

To może dać do myślenia inwestorom kontrariańskim, zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak szybko firma się rozwija.

W trzecim kwartale przychody Unity wyniosły 286,3 mln dolarów, co oznacza wzrost o 43% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Firma wygenerowała również 34,2 mln USD wolnych przepływów pieniężnych, czyli ponad trzykrotnie więcej niż 10,9 mln USD, które wygenerowała w poprzednim roku.

To oczywiście nie jest rekomendacja inwestycyjna. Przynajmniej nie ode mnie.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet