S&P 500 ^GSPC
4,981.84
+0.13%
Nvidia NVDA
$763.37
+13.14%
Meta META
$480.31
+2.62%
Microsoft MSFT
$411.29
+2.27%
Amazon AMZN
$172.27
+2.18%
Alphabet GOOG
$143.84
+1.15%
Tesla TSLA
$193.33
-0.74%
Apple AAPL
$183.27
+0.52%

Čínský technologický gigant Baidu spustil vlastní metaverse a následně šokoval celý svět

Metaverse je velmi lukrativní odvětví, které přilákalo mnoho technologických gigantů z celého světa a spustilo závod o to, kdo v něm uspěje jako první. Ukazuje se, že metaverse je opravdu prostor, o který je neuvěřitelně velký zájem. Facebook se kvůli němu dokonce přejmenoval na Meta Platforms a krypto metaverze jako Decentraland a Sandbox vznikají doslova na každém rohu. A nyní to vypadá, že se do tohoto prostoru pouštějí i další velké technologické firmy jako například Baidu... 


Jak říkám, jednou z takových společností je právě Baidu $BIDU+0.0%. Baidu dnes sice spustila svou aplikaci metaverse, ale na vývoj plnohodnotného produktu potřebuje podle mě mnohem více let 😅. Hned vysvětlím...

Ukazuje se, že je na metaverse připravena mnohem méně, než původně předpokládala. Akcie $BIDU+0.0% mohou být pro investory sice metaverse investicí, ale definoval bych to spíše jako dlouhodobější investici 😅.

https://twitter.com/CNBC/status/1474240868181807104 

Baidu byla založena v roce 2000 a stala se jednou z největších technologických společností v Číně. Její vyhledávač patří k nejpoužívanějším na světě a stejně jako její americký protějšek Alphabet $GOOG+0.0% se neustále snaží hledat nové způsoby, jak své produkty vylepšit.

Metaverze je jednou z nejnovějších a nejrychleji se rozvíjejících technologií na světě. A jako taková je pro společnosti, jako je Baidu $BIDU+0.0%, perfektní potenciální volbou kam investovat přebytečný kapitál. Baidu ale slibuje vlastní metaverzi, která by mohla konkurovat decentralizovaným i centralizovaným metaverzím už docela dlouho. 

Více o metaverse zde: 3 metaverse světy, do kterých můžete zainvestovat již dnes

10. prosince Baidu učinila bombastické oznámení, že do konce měsíce bude mít metaverzi konečně hotovou. Součástí býčího oznámení byl i příslib virtuální akce, která pojme až 100 000 účastníků. Tato událost by se konala prostřednictvím její nové aplikace metaverza Xirang.


S blížícím se koncem měsíce to však vypadá, že Baidu $BIDU+0.0% má před sebou ještě spoustu práce. Aplikace Xirang ještě není totiž plně vyvinuta 😬. Nejen to, ale ve skutečnosti jí do plné připravenosti chybí ještě roky. Viceprezident společnosti Baidu, Ma Jie, sděluje investorům nepříjemné zprávy.

Ma říká, že společnost bude potřebovat nejméně šest let, aby splnila svůj slib robustní a úspěšné metaverze. Ma také říká, že aplikace nebude podporovat kryptoměny a digitální majetek, které jsou všudypřítomné v jiných platformách metaverze. To není vzhledem k tvrdému postoji čínské vlády k těmto typům aktiv nijak zvlášť překvapivé. 

Pro investory je to samozřejmě šokující zpráva, zejména po překvapivém oznámení, které toho tolik slibovalo, a to tak brzy. Investoři by však měli vzít na vědomí, že Xirang dnes skutečně zahájil činnost a uspořádal konferenci vývojářů v aplikaci. 

Sázka na akcie $BIDU+0.0% jako na metaverse akcie je ale podle mě stejně velmi riziková a prozatím bych jí rozhodně nedoporučoval. Baidu sice pokročila, ale hodnocení celého projektu zůstává nadále bídné...

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Kéž bych měl víc než jeden upvote 😃

díky 😅

Páni, tohle nejsou dobré zprávy a já mám zrovna $BIDU+0.0% v portfoliu 😅

Koukal jsem na rozbor a údajně to vypadá příšerně 😂