S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Pád na dno či raketový růst? Analýza Palantiru konečně odhalila, zda se vyplatí nakoupit akcie

Kontroverzní akcie společnosti Palantir se letos objevily v portfoliích mnoha investorů po celém světě. Přesto celá komunita už od února čeká, zda se jim podaří přehoupnout se konečně přes hranici 30 dolarů. Nedávné novinky a analýza možná konečně odhalily pravdu a poskytly odpověď na tuto otázku... 


Akcie společnosti Palantir Technologies $PLTR-0.6% v poslední době nezažily prakticky žádný růst. Přestože společnost vykázala dobré finanční výsledky a získala špičkové zakázky, nedokázala jednoduše uspokojit investory.

Akcie $PLTR-0.6% v posledních dvou měsících klesly, ale jejich hodnota je podle mě mnohem vyšší než 19 dolarů, za které se dnes obchodují. Ve třetím čtvrtletí společnost zaznamenala 103% nárůst tržeb, což vedlo k celkovým tržbám ve výši 392 milionů dolarů. 

Společnost Palantir je definitivně kontroverzní pro svou spolupráci s ministerstvem obrany a americkou armádou, což ale také znamená, že společnost je nejlepším držitelem vládních dat. 

Na druhou stranu to také ukazuje, že Palantir $PLTR-0.6% bude nadále dlouhodobě sloužit vládním zákazníkům a je na nich prozatím závislý. Domnívám se, že akcie jsou podhodnocené a brzy by mohly zažít průlom a překonání hranice 30 dolarů. 

$PLTR-0.6% 

Silná partnerství, která posílí podnikání

Společnost Palantir nedávno oznámila, že americká armáda uplatnila možnost na druhý rok partnerství a bude nadále používat software Palantiru $PLTR-0.6%. Tato smlouva má hodnotu 116,3 milionu dolarů a další kontrakt ve výši 43 milionů dolarů získal Palantir od společnosti Space System Common.

https://twitter.com/RalphyAxelerod/status/1471812527017320450 

Dále společnost podepsala smlouvu s Kinder Morgan, velkou společností zabývající se energetickou infrastrukturou v Severní Americe, o nasazení softwaru společnosti Palantir, Foundry, pro řízení provozu.

Získávání vládních zakázek není snadné a zdá se, že Palantir $PLTR-0.6% se stal oblíbencem vlády. Impuls, který tyto zakázky přinášejí, nelze přehlédnout a příjmy z nich jsou jednoduše obrovské.

To odráží dlouhodobou sílu společnosti a ukazuje, že se ve vládním sektoru docela dobře etablovala. Společnost nedávno uzavřela partnerství se společností Merck, aby se vypořádala s problémem nedostatku počítačových čipů. 

https://twitter.com/EETimes_Asia/status/1473563681749286912 

Dále oznámila partnerství se společností BigBear, která bude využívat její platformu Foundry k nabízení služeb. Další víceleté partnerství se společností Dewpoint Therapeutics rovněž vzbudilo nadšení akcionářů. 

Společnost DewPoint bude pro své operace také využívat platformu Foundry. Finanční podrobnosti o těchto partnerstvích však bohužel nebyly zveřejněny. Jak je vidět, tak Palantir uzavírá silná partnerství, což je důkazem, že jeho produkty fungují a jsou úspěšné.

Ukazuje to také, že produkty firmy se neomezují pouze na vládní sektor a odpovídají potřebám i komerčních odvětví. Věřím, že tato partnerství budou mít silný vliv na hospodářský výsledek a posunou akcie $PLTR-0.6% výše. 

Základní ukazatele jsou totiž silné a zakázky neustále rostou. Ze strany společnosti vypadá vše dobře, tak proč se akcie $PLTR-0.6% nehýbou? V posledních několika měsících se zasekly v rozmezí 20 a 30 dolarů...

Může to být důsledek celkové nálady investorů nebo obav souvisejících s vládními zakázkami. Akcie $PLTR-0.6% však není radno ignorovat. Nemusí okamžitě vystoupat na nová maxima, ale mají potenciál pomalu a stabilně růst. 

Nedávná partnerství a nové kontrakty jsou pro akcie katalyzátorem, který se definitivně odrazí ve finančních výsledcích. Jedno je jisté: vláda má v produkty společnosti Palantir důvěru a ta se stala nedílnou součástí americké armády. Ne každá společnost má takový potenciál 🤔.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Tenhle článek přesně poukazuje na nevýhody UGC v odborném tématu jako jsou investice... bohužel sem může přispívat úplně každý a pak se tady objevují i takovéhle naprosto neobjektivní analýzy. Snad na základě toho nikdo neinvestoval. Domněnka z textu "Domnívám se, že akcie jsou podhodnocené a brzy by mohly zažít průlom a překonání hranice 30 dolarů" to kompletně vystihuje. :D Nepodloženo žádnými čísly, jen vládními zakázkami. Podnikání Palantiru miluju, ale je nyní předražený a v aktuální totálně nejistý době plné výplachů menších/středních TECH společností je nákup PLTR naprostá blbost a riziko, do kterého bych ani já jako gambler nešel. Příležitostí k nákupu PLTR bude ještě dost v roce 2022. Aktuální pokles ceny ještě není žádná sleva, ta teprve přijde - teoreticky i na vysněných $10 pana majitele @thebull. :D

Partner

Žádné teoreticky, to je jasná věc 😅 Jinak s tím, že sem může přispívat každý. Ano, souhlasím s tím, že v této fázi projektu je to trochu zrádné, protože ti, kteří najdou odvahu publikovat, jsou dost vidět, protože zatím publikuje relativně málo uživatelů, navíc také zatím málo uživatelů komentuje a hlasuje. Takže autoři příspěvků mají docela převahu. Ale jakmile dosáhneme na mnohem vyšší počet uživatelů a jakmile mnohem větší část těchto uživatelů bude také publikovat, komentovat a hlasovat, dojde k jakémusi filtru, kdy vidět bude hlavně kvalitní obsah. Dejme tomu čas :))

Ja si myslím, že štýlom - čím viac užívateľov, tým viac kvality je veľmi nepravdepodobné. Práve naopak čím viac ľudí tu bude zverejňovať svoje pocity na základe ničoho, tým viac bude táto stránka kvalitatívne upadať. Radšej nech publikuje menej užívateľov, ale nech je obsah kvalitný. A tým si prilákate viac užívateľov. Je to dobrá myšlienka lebo nič také podobné v SR/ČR som si nevšimol. Ale myslím si, že ten smer nie je správne nastavený.

Díky za názor 😄. Příspěvek byl vytvořen ve volném čase, takže prosím...jestli vám přišlo, že tam nebylo dostatek čísel a nic podloženo....můžete přidat vlastní příspěvek kde mi to čísly vyvrátíte 😅. Zatím ale děláte naprosto to samé, akorát v komentářích

Partner

Čekám na svých $10 😎

Toto je skôr jednostranný pohľad na spoločnosť, keby to bola analýza, tak by tam boli spomenuté aj riziká a negatíva spoločnosti. A veru bolo by ich dosť. Každopádne spoločnosť je ocenená 25 násobkom tržieb, bavíme sa o skoro 40 miliardovej spoločnosti s tržbami 1,5 miliardy v roku 2021. Len plat riaditeľa bol spolu so SBC 1,1 miliardy za rok 2020! Aj preto posledné 4 štvrťroky vykazujú stále vyššiu stratu! Pre tých, čo spoločnosti veria a kupujú akcie s tým, že ich budú držať 10 rokov to môže byť zaujímavá investícia, ale musia počítať s tým, že možno ďalšie 2 roky to budú mŕtve peniaze. A to je akciový trh na maximách! Takže treba byť opatrný a zvážiť, či nie sú na trhu aj lepšie príležitosti.

Šel jsem si ověřit to P/S 25 a narazil jsem na další zajímavé info. PLTR má gross margin 75% a net margin -35%, tohle mě hlava nebere:)

Pri vyše 500 mil. strate za rok je to možné :) Hlavne sa mi páči ako v článku niekto strieľa sumy v rozpätí 20-30 dolárov za akciu a pritom to znamená, že ak by boli ceny akcií na $30, tak spoločnosť by mala hodnotu 60 miliard. To už by bolo PS ratio 30 za rok 2022. Ale tak keď dokážu zriediť akcionárov o vyše 100% za rok, tak sa nemôžeme čudovať, že cena nie a nie ísť hore :)

Jo přesně, ty čísla jsou šílený 😂

Přesně tak, konečně to někdo řekl na rovinu 👍

reálně nevidím žádný důvod, proč by měl $PLTR-0.6% růst 😅

Třeba plánují po 20 letech už konečně něco vydělat?:)

jednou možná 😉😂

Skvělý rozbor 👍

Na mě až moc volatility 😅

Za mě snad růst 🙏