S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Ostatnia inwestycja życia: 2 akcje, które na zawsze zmienią kurs Twojego portfela

Zdecydowana większość z nas nie otrzymała i prawdopodobnie nie otrzyma znaczącego majątku od swoich rodziców. I tej rzeczywistości nie da się zmienić. Możemy jednak zrobić coś dla przyszłości, oszczędzając i inwestując nasze dochody już teraz, aby zbudować własne bogactwo. Ale żeby to zrobić, musimy znaleźć akcje, które będą sobie świetnie radziły w nadchodzących latach. Jak te dwa, którym przyjrzymy się dzisiaj razem...


Jedność $U-1.4%

Unity oferuje łatwe w użyciu oprogramowanie do tworzenia treści trójwymiarowych (3D) i opracowywania sposobów interakcji użytkowników z tymi obrazami 3D. Myśl z rozmachem. To oprogramowanie ma zastosowanie w grach, animacji, rzeczywistości rozszerzonej, metaverse i wielu innych. Według firmy, ponad połowa wszystkich tworzonych obecnie treści 3D jest tworzona przy użyciu Unity$U-1.4%.

Istnieją powody, by wierzyć, że Unity utrzyma pozycję lidera w dziedzinie 3D. Weź pod uwagę, że firma nie pobiera opłat od osób, które są studentami za ich oprogramowanie lub jeśli ich firmy generują mniej niż 100.000$ rocznego przychodu 🤔.

https://twitter.com/PolygonsIsaac/status/1345423187094474753

Innymi słowy, każdy kto zaczyna przygodę z grami 3D najprawdopodobniej wybierze Unity $U-1.4%, ponieważ jest to standard w branży i co ważniejsze jest darmowe. A jak już zbudują rentowny biznes z ponad 100 tys. dolarów przychodu, to Unity też może zacząć zarabiać 😄.

Według szefów Unity, tylko około 2% światowej treści cyfrowej jest obecnie tworzone w 3D. Możemy tylko przypuszczać, że w najbliższych latach udział ten znacznie wzrośnie. Powstrzymam się od stanowczych prognoz. Ale nawet jeśli treści 3D miałyby 5 do 10% udziału, to i tak byłaby to stosunkowo niewielka część całego rynku. W tym scenariuszu Unity $U-1.4% może ponad dwukrotnie zwiększyć swoją działalność, utrzymując obecną pozycję lidera w tej dziedzinie.

Wiem, że obecna wycena 40 mld dolarów może wydawać się dużo, ale $U-1.4% naprawdę oferuje potencjał wzrostu jak prawie żaden inny tech stock. I to nawet nie biorąc pod uwagę potencjału, jaki niesie ze sobą metaverse 😄: 5 wciąż tanich akcji, które w przyszłości przejadą na fali rewolucji metaverse | Metaverse: 7 kluczowych rzeczy, które sprawiają, że jest to największa inwestycja tej dekady


Axon $AXON+2.2%

Gdyby Axon Enterprise oferował tasery tylko dla wydziałów policji, byłby to stosunkowo kruchy biznes i model biznesowy. Ale jej decyzja o oferowaniu rozwiązań software'owych w połączeniu z urządzeniami hardware'owymi uczyniła z niej w mojej opinii firmę absolutnie nie do zatrzymania 😄. Pozwólcie, że wyjaśnię...

Tasery firmy Axon $AXON+2.2% są wprawdzie rzadko kupowane i mają niewielki potencjał powtarzalnych przychodów. Cieszą się one jednak powszechną akceptacją. W Stanach Zjednoczonych, według firmy Axon, 21% organów ścigania, agencji federalnych i poprawczych oraz innych firm już używa paralizatorów.

Kiedy Axon zdecydował się na rozwój oprogramowania, doskonale wykorzystał istniejące relacje z klientami do generowania powtarzających się przychodów. Pracownicy organów ścigania mogą teraz automatycznie tworzyć kopie zapasowe dowodów w chmurze. A oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji (AI) może szybko wypełnić żmudną, ale niezbędną dokumentację.

Najwyraźniej jej klienci cenią sobie te rozwiązania programowe, ponieważ regularnie zwiększają wydatki. Ponadto, sprzęt i oprogramowanie firmy $AXON+2.2% jest w coraz większym stopniu częścią regularnego pakietu. Według firmy, 73% całkowitego przychodu w 2020 roku będzie związane z produktem subskrypcyjnym.


Axon Cloud jest obecnie najszybciej rozwijającą się częścią biznesu firmy Axon $AXON+2.2%. W trzecim kwartale przychody z oprogramowania jako usługi (SaaS) wzrosły o prawie 42% rok do roku, podczas gdy całkowite przychody wzrosły tylko o 39%. Kierownictwo firmy szacuje, że jej rozwiązania w chmurze są nadal rozpowszechnione w USA tylko w 2%, w porównaniu z 21% penetracją rynku przez tasery firmy.

Oznacza to, że $AXON+2.2% ma przed sobą solidne możliwości rozwoju w ramach istniejącej bazy klientów, nie wspominając już o nowych klientach. Gdy dane są już przechowywane w chmurze, zmiana rozwiązania na inne jest dla klientów bardzo niewygodna.

To jest główny powód, dla którego uważam, że Axon jest dziś praktycznie nie do zatrzymania. Jednak firma wydaje się być przygotowana na dalszy rozwój, biorąc pod uwagę, że niewiele firm oferuje tak szeroki zestaw produktów jak Axon.

Podsumowując, Axon Enterprise $AXON+2.2% ma prawdopodobnie największy potencjał wzrostu z tych dwóch akcji. W rzeczywistości ma obecnie kapitalizację rynkową na poziomie zaledwie 11 miliardów dolarów, pomimo bardzo dużych możliwości rynkowych 🤔. Chciałbym też wspomnieć o ostatnich zakupach insiderów na $AXON+2.2%, o których pisałem jakiś tydzień temu 😁: liczba transakcji insiderów na tych spółkach znacznie wzrosła. Czy oni wiedzą coś, czego my nie wiemy?

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet