S&P 500 ^GSPC
5,087.03
+2.11%
Nvidia NVDA
$785.38
+16.40%
Meta META
$486.13
+3.87%
Amazon AMZN
$174.58
+3.55%
Microsoft MSFT
$411.65
+2.35%
Tesla TSLA
$197.41
+1.36%
Apple AAPL
$184.37
+1.12%
Alphabet GOOG
$145.32
+1.03%

Dno czy wzrost? Analiza Palantir w końcu ujawnia, czy opłaca się kupować akcje

Kontrowersyjne akcje Palantiru pojawiły się w tym roku w portfelach wielu inwestorów na całym świecie. Jednak cała społeczność czekała od lutego, aby zobaczyć, czy w końcu uda im się przebić granicę 30 dolarów. Ostatnie wiadomości i analizy być może wreszcie ujawniły prawdę i dały odpowiedź na to pytanie...


Akcje spółki Palantir Technologies $PLTR+0.0% nie odnotowały w ostatnim czasie praktycznie żadnych wzrostów. Mimo że firma notuje dobre wyniki finansowe i zdobywa kontrakty na najwyższym poziomie, nie jest w stanie zadowolić inwestorów.

Akcje $PLTR+0.0% spadły w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, ale ich wartość, moim zdaniem, jest znacznie wyższa niż 19 dolarów, po których handlują dzisiaj. W trzecim kwartale firma odnotowała 103% wzrost przychodów, co dało łączną sprzedaż na poziomie 392 milionów dolarów.

Palantir jest zdecydowanie kontrowersyjny ze względu na swoją pracę z Departamentem Obrony i wojskiem amerykańskim, ale oznacza to również, że firma jest jednym z głównych posiadaczy danych rządowych.

Z drugiej strony pokazuje to również, że Palantir $PLTR+0.0% będzie nadal długofalowo obsługiwał klientów rządowych i na razie jest od nich uzależniony. Uważam, że akcje są niedowartościowane i wkrótce może dojść do wybicia i przełamania granicy 30 dolarów.

$PLTR+0.0%

Silne partnerstwo, które wzmocni biznes

Firma Palantir ogłosiła niedawno, że Armia Stanów Zjednoczonych skorzystała z opcji na drugi rok partnerstwa i będzie nadal korzystać z oprogramowania $PLTR+0.0% firmy Palantir. Kontrakt ten jest wart 116,3 mln USD, a Palantir otrzymał dodatkowo 43 mln USD od Space System Common.

https://twitter.com/RalphyAxelerod/status/1471812527017320450

Ponadto, firma podpisała kontrakt z Kinder Morgan, dużą firmą zajmującą się infrastrukturą energetyczną w Ameryce Północnej, na wdrożenie oprogramowania do zarządzania operacjami firmy Palantir - Foundry.

Zdobywanie kontraktów rządowych nie jest łatwe, a Palantir $PLTR+0.0% wydaje się być rządowym faworytem. Nie można przeoczyć rozmachu, jaki niosą ze sobą te kontrakty, a przychody z nich są po prostu ogromne.

Odzwierciedla to długoterminową siłę firmy i pokazuje, że ugruntowała ona swoją pozycję w sektorze rządowym. Ostatnio firma nawiązała współpracę z firmą Merck, aby rozwiązać problem niedoboru chipów komputerowych.

https://twitter.com/EETimes_Asia/status/1473563681749286912

Ogłosiła również partnerstwo z firmą BigBear, która będzie wykorzystywać jej platformę Foundry do oferowania usług. Inna wieloletnia współpraca z Dewpoint Therapeutics również wzbudziła entuzjazm akcjonariuszy.

DewPoint będzie również wykorzystywał platformę Foundry do prowadzenia swojej działalności. Niestety, szczegóły finansowe tych partnerstw nie zostały ujawnione. Jak widać, Palantir nawiązuje silne partnerstwa, co jest dowodem na to, że jego produkty działają i odnoszą sukcesy.

Pokazuje również, że produkty firmy nie są ograniczone do sektora rządowego i spełniają potrzeby również sektorów komercyjnych. Wierzę, że te partnerstwa będą miały silny wpływ na wyniki finansowe i popchną akcje $PLTR+0.0% w górę.

W rzeczywistości, podstawy są silne, a zamówienia wciąż rosną. Wszystko wygląda dobrze ze strony spółki, więc dlaczego akcje $PLTR+0.0% nie poruszają się? Utknęły w przedziale 20-30 dolarów przez ostatnie kilka miesięcy...

Może to wynikać z ogólnego sentymentu inwestorów lub obaw związanych z kontraktami rządowymi. Jednak akcji $PLTR+0.0% nie można ignorować. Może nie od razu wzniosą się na nowe szczyty, ale mają potencjał, by powoli i stabilnie rosnąć.

Ostatnie partnerstwa i nowe kontrakty to katalizator dla akcji, który z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w wynikach finansowych. Jedno jest pewne: rząd ma zaufanie do produktów firmy Palantir i stały się one integralną częścią amerykańskiego wojska. Nie każda firma ma taki potencjał 🤔.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet