S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Je nyní perfektní čas pro long investory?

Od února 2021, kdy se objevil první náznak inflace a vyhlídky na zvýšení úrokových sazeb, zaznamenaly růstové akcie nepřetržitý a poměrně brutální pokles, přičemž mnohé z nich poklesly o více než 50 % oproti svým hodnotám ATH a některé dokonce až o 80 %.


Pokud se vrátíme v čase do doby před rokem, dnes by byly tyto stránky plné býčích případů těchto rychle akcelerujících akcií. Společnosti s meziročním růstem tržeb o více než 40 %, úžasnými rozvahami, dobrými obchodními modely na rostoucích trzích, které jsou stále ještě v počátcích svého životního cyklu . Všechno to jsou věci, které člověk, jenž chce nakupovat akcie a držet je dlouhodobě, naprosto miluje

Zpátky do dnešní doby a tyto typy akcií lze jen stěží prodat. Nálada nemůže být nižší. Což je přesně ten důvod, proč jsem se rozhodl vyjmout prostředky ze svého spořícího účtu (které mi stejně v podstatě prodělávalo) a vložit je celé do růstových akcií, které mám opravdu rád.

Akcie, jako je například Pinterest; obchoduje se za cenu, kterou měla v roce 2019, v době, kdy jeho tržby jsou poloviční než nyní, začal dokazovat, že dokáže vytvářet zisk, obrovské společnosti jako Microsoft a PayPal šmejdí kolem a chtějí ho koupit. Přesto je tady, o 60 % níže než na svých maximech, obchoduje se na úrovni roku 2019 a vydělává víc peněz než kdykoli předtím a nic nenasvědčuje tomu, že by se její růst měl zpomalit, protože každé čtvrtletí generuje stále více příjmů na zákazníka.

Trh je v současné době plný takovýchto akcií. Takové jako Square, Palantir, Crowdstrike, Draftkings, cloudfare, SoFi; všechny akcie, které před 12 měsíci lidi tak nadchly. Všechny nyní vydělávají více peněz (o dost více) než loni touto dobou, ale obchodují se za poloviční cenu. To je přesně ten scénář, který by lidé měli chtít. Všechny ty loňské důvody k optimismu stále platí, možná ještě více.

Pokud jde o mě, rozhodl jsem se prodat některé ze svých bezpečnějších investic a otevřít nyní velké pozice v některých z těchto akcií s úmyslem držet je po dlouhou dobu. Pokud bude trh nadále klesat, nevadí, budu nakupovat dál. Protože při těchto oceněních se cítím mnohem pohodlněji.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

pro long investory je čas vždycky teoreticky 😁

Chápu, že jde primárně o akcie s růstovým potenciálem na long. Ale stejně, třeba Pinterest při současný ceně akcie P/E nad 65? Moc jistoty to ve mně ani za tu cenu furt nebudí 🤔 

Přesto ho nakoupim 😂 ale asi bych do toho nehodil železnou rezervu a vysoký procenta v portfoliu.

Všetko by som čakal, ale že vyberiete zo spomínaných spoločnosti tu najlacnejšiu, a budete ju komentovať ako drahú, mi nedáva zmysel. $PINS+0.0% je asi jediná spoločnosť, ktorú by som z hore spomenutých bol ochotný kúpiť na týchto cenách. Aktuálne P/E je síce 64 ale ak budú výsledky v 4Q také, aké sa očakávajú tak sme na P/E 30. Spoločnosť ktorá rastie 30%! Analytici im ale neveria a trh asi tiež nie je presvedčený, že to tak bude, inak si neviem vysvetliť momentálne ohodnotenie. Všetko začalo, keď sa zastavil rast MAU, ale aj napriek tomu tržby na používateľa rástli. Ak by boli odhady na najbližšie 2 roky správne, tak sú momentálne pre mňa akcie $PINS+0.0% lacné. Bavíme sa o spoločnosti s P/E na rok 2022 - 24! Spoločnosť ktorá rastie 30% dosahuje zisk, 2,3 miliardy cash, P/S pod 8, vysoko maržový biznis a minimálny dlh. Nájdite mi podobne ohodnotenú spoločnosť momentálne na trhu. Ale aby sme brali do úvahy aj riziká, tak si myslím, že v dnešnej konkurencií sociálnych sieti to budú mať ťažké a preto im asi trh a analytici neveria. Uvidíme...

Shoduji se s @majky . Taky mám vyhlídnutých pár akcií, které jsou už pro mě atraktivní, ale ještě chvíli posečkám s nákupem, protože předpokládám, že to ještě může klesnout.

Ak sa môžem opýtať, čo zaujímavé máte vo watchliste?

V podstate súhlasím s článkom, akurát ten výber akcií by bol určite v mojom prípade iný. Spomenuté spoločnosti sú kvalitné ale niektoré stále veľmi drahé. Určite sú na trhu momentálne lacnejšie spoločnosti. Možno viac rizikové ale určite s vyšším potenciálom zhodnotenia. Momentálne sú rastové spoločnosti pod tlakom a pomaličky môžu ešte padať a preto odporúčam kupovať len vtedy, keď je pre Vás cena atraktívna a kupovať v menších množstvách.

Téměř všechno jmenované jsou mé oblíbené akcie, to je pravda. Dívám se a stále ještě odolávám k nákupu, ale asi to už dlouho nevydržím 😅

Okamžitě sdílím na známé 👌😃

ROKU, TDOC, UPST, NET, MELI, SE