S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Te 4 akcje chronią mój portfel przed załamaniem

Kiedy ktoś kupuje akcje, zazwyczaj stara się znaleźć takie, na których utrzymanie może sobie pozwolić w długim terminie. Jeżeli inwestorom uda się znaleźć takie akcje, powinni traktować okresy kryzysu jako okresy szansy, gdyż może to pozwolić na większe zwiększenie posiadanych pozycji. Poniższe 4 akcje okazały się być odpowiednimi inwestycjami podczas krachów w przeszłości i myślę, że zasługują na uwagę dzisiaj.


Minnesota Mining & Manufacturing $MMM+0.5%

Ten gigant przemysłowy o kapitalizacji rynkowej 100 miliardów dolarów, obecnie znany jako 3M $MMM+0.5%, posiada tysiące produktów, począwszy od notatników, poprzez kleje dentystyczne, aż po maski chroniące przed koronawirusem.

A to tylko mała próbka tego, czym zajmuje się firma. Jednym z kluczowych elementów jest tu koncentracja na badaniach i rozwoju, które przedsiębiorstwo stara się stosować wyłącznie w odniesieniu do własnych produktów i w różnych działach.

https://twitter.com/eToro/status/1089893358850400256

Na przykład kleje są kluczem do asortymentu "Post-it notes" i produktów stomatologicznych, a także produktów motoryzacyjnych i produktów do pielęgnacji ran, między innymi.

Akcje wyglądają dziś dość tanio z historycznie wysoką stopą zwrotu z dywidendy na poziomie 3,3%. Głębokie tąpnięcie, które pchnęłoby rentowność jeszcze wyżej, prawdopodobnie skłoniłoby mnie do reinwestycji w tę innowacyjną spółkę.

$MMM+0.5%

Realty Income $O-0.4%

GoliathRealty Income $O-0.4% to nazwa REIT (Real Estate Investment Trust ), który posiadałem, następnie sprzedałem, a w końcu odkupiłem, gdy kupił inny REIT, który był w moim portfelu.

To jest rzadko, jeśli kiedykolwiek, tanie te dni, i nie bez powodu. Wielkość firmy $O-0.4% (ponad 10 000 nieruchomości), jej siła finansowa (ma świetny rating inwestycyjny) i dywersyfikacja (działa w kraju i w Europie) zapewniają wiele możliwości przejęć, z którymi jej rówieśnicy nie mogliby sobie poradzić.

Przy historycznie niskiej stopie zwrotu wynoszącej około 4,1% nie zamierzam teraz kupować więcej, ale gdyby stopa zwrotu potencjalnie wzrosła w czasie pogorszenia koniunktury, z radością kupiłbym ponownie, jak to się mówi.

Nucor $NUE+0.8%

Amerykański gigant stalowy Nucor $NUE+0.8% naprawdę dobrze prosperuje dzisiaj, ponieważ inwestycje, które poczynił w ostatnich latach stworzyły fundamentalne zmiany w jego działalności.

Ta wysoce cykliczna spółka w zasadzie zawsze szuka sposobów na wygenerowanie wyższych wyników i, co ważniejsze, wyższych niższych. Zarobki są obecnie na rekordowo wysokim poziomie, a stopa zwrotu jest na najniższym w historii poziomie około 1,75%.

Tymczasem ta stopniowa zmiana, o której wspomniałem, jest podkreślona przez ostatnią podwyżkę dywidendy o 23% po latach znacznie skromniejszych podwyżek. Biorąc pod uwagę cykliczny charakter popytu na stal, który ma tendencję do wahań w oparciu o aktywność gospodarczą, może być trudno znaleźć "dobry" czas na zakup Nucor.

Jeśli jednak dojdzie do załamania rynku, będę bardzo mocno przyglądał się akcjom $NUE+0.8% i liczył na to, że rentowność powróci w okolice powyżej 3%. Na razie jednak mają one znaczącą pozycję w moim portfelu.

$NUE+0.8%

Hormel Foods $HRL+1.5%

Oczywiście uważam, że akcje Hormel Foods $HRL+1.5% i ich historycznie wysoka stopa dywidendy w wysokości 2,1% są obecnie bardzo atrakcyjne. W ten sposób kultowe marki (takie jak SPAM i Planters), które posiada ten producent żywności, zapewniły lata silnego wzrostu.

Biorąc pod uwagę wyraźne nastawienie na wzrost, w tym ekspansję międzynarodową i innowacyjność produktów w podstawowym portfelu, duży odpływ akcji prawdopodobnie sprawiłby, że mógłbym komfortowo zwiększyć swoją pozycję jeszcze bardziej.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet