S&P 500 ^GSPC
4,962.36
-0.26%
Nvidia NVDA
$670.83
-3.41%
Alphabet GOOG
$143.56
+0.96%
Meta META
$467.62
-0.77%
Microsoft MSFT
$399.70
-0.77%
Amazon AMZN
$167.85
+0.46%
Tesla TSLA
$192.90
-0.44%
Apple AAPL
$181.61
+0.03%

10 największych spółek blockchainowych notowanych na giełdzie

Inwestowanie w trendy może być bronią obosieczną. Wystarczy spojrzeć na wyniki portfela ARK Invest należącego do Cathie Wood. Gwiazda inwestycji stała się pośmiewiskiem wielu inwestorów w 2021 roku, dzięki temu, że jej ulubione akcje tech mocno spadły w zeszłym roku. Jeśli jednak, podobnie jak Cathie, mocno wierzysz, że świat czeka nieuchronna zmiana, segment blockchain może być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

blackchain

Branża blockchain jest jeszcze stosunkowo młoda, ale szybko się rozwija. Blockchainy to rozproszone bazy danych współdzielone pomiędzy węzłami sieci komputerowych. Są one najbardziej znane z roli, jaką odgrywają w kryptowalutach takich jak Bitcoin $BTC/USD, do utrzymywania bezpiecznego i zdecentralizowanego zapisu transakcji. Blockchainy gwarantują autentyczność i bezpieczeństwo zapisu danych oraz budują zaufanie bez konieczności angażowania zaufanej strony trzeciej. Firmy w tej branży obejmują firmy z branży technologii finansowych (fintech), wydobywców kryptowalut, producentów technologii blockchain i inne rodzaje firm.

Poniżej przyglądamy się 10 największym firmom z branży blockchain według 12-miesięcznych przychodów śledzonych (TTM). Niektóre spółki spoza USA raportują zyski półrocznie, a nie kwartalnie, więc dane 12-miesięczne mogą być starsze niż spółki raportujące kwartalnie. Lista ta jest ograniczona do spółek, które znajdują się w obrocie publicznym w USA lub Kanadzie, bezpośrednio lub poprzez ADR-y. Wszystkie dane są na dzień 17 grudnia 2021 roku.

#1 Coinbase Global Inc $COIN-5.3%

Przychody (TTM): 5,9 mld USD
Dochód
netto
(TTM): 3,0
mld USD Kapitalizacja
rynkowa
: 52,4 mld USD Całkowite
roczne przychody: N/A (patrz opis firmy poniżej)
Giełda: NASDAQCoinbase Global jest globalnym dostawcą infrastruktury finansowej, w tym usług transakcyjnych, oraz technologii zaprojektowanej dla gospodarki kryptowalutowej. Platforma firmy umożliwia jej użytkownikom detalicznym inwestowanie, wydawanie, oszczędzanie, zarabianie i korzystanie z kryptowalut. Platforma zapewnia również instytucjom głęboką pulę płynności dla transakcji kryptowalutowych i umożliwia partnerom ekosystemu kryptowalutowego budowanie aplikacji opartych na kryptowalutach, a także bezpieczne przyjmowanie kryptowalut jako płatności. Coinbase wszedł na giełdę w kwietniu 2021 roku, dlatego nie ma danych o całkowitych przychodach za rok.

#2 Monex Group Inc. $MNXBF

Przychody (TTM): $936,8
mlnDochód
netto
(TTM): $218,1
mlnKapitalizacja
rynkowa
: $1,7 mldCałkowita
stopa zwrotu za 1 rok: 223,3%Wymiana:
Rynki pozagiełdoweMonex Group jest internetową instytucją finansową z siedzibą w Japonii. Prowadzi detaliczne internetowe domy maklerskie w Japonii, USA, Chinach i Australii. Oferuje również usługi w zakresie zarządzania aktywami, edukacji inwestycyjnej, doradztwa w zakresie fuzji i przejęć (M&A), międzynarodowej wymiany walut (forex) oraz wymiany kryptowalut.

#3 BIT Mining Ltd. $BTCM-2.6%

Przychody (TTM): 450,1 mln
USDDochód
netto
(TTM): -27,9
mln USDKapitalizacja
rynkowa
: 494,5 mln USDCałkowita
stopa zwrotu za 1 rok: 146,7%Obroty


:Giełda Papierów Wartościowych w Nowym Jorku

BIT Mining to firma zajmująca się wydobywaniem kryptowalut z siedzibą w Hongkongu. Jej działalność obejmuje wydobywanie kryptowalut, centrum danych i basen wydobywczy. Pula wydobywcza to grupa współpracujących ze sobą górników kryptowalut, którzy łączą swoje zasoby obliczeniowe w sieci, aby z powodzeniem wydobywać kryptowaluty. Firma jest również właścicielem przeglądarki blockchain BTC.com.

#4 Canaan Inc. $CAN-10.7%

Przychody (TTM): 438,7 mln
USDDochód
netto
(TTM): 87,4
mln USDKapitalizacja
rynku
: 905,0 mln USDTotalna
stopa zwrotu za 1 rok: 24,7%Obroty


:NASDAQ

Canaan jest chińskim dostawcą wysokowydajnych rozwiązań obliczeniowych. Firma koncentruje się na projektowaniu wysokowydajnych układów obliczeniowych (ASIC), badaniach i rozwoju układów, produkcji urządzeń obliczeniowych oraz usługach związanych z oprogramowaniem. Świadczy szereg usług z zakresu sztucznej inteligencji i jest zaangażowana w badania i rozwój zaawansowanych technologii, takich jak chipy sztucznej inteligencji, algorytmy sztucznej inteligencji, integracja system-on-chip (SoC) i inne.

#5 Voyager Digital Ltd. $VYGVF

Przychody (TTM): 254,6 mln
USDDochód
netto
(TTM): -76,4 mln
USDKapitalizacja
rynkowa
: 2,0 mld USDCałkowita
stopa zwrotu za 1 rok: 314,4%Obroty:
Rynki pozagiełdoweVoyager Digital działa jako firma brokerska zajmująca się kryptowalutami, która zapewnia klientom detalicznym i instytucjonalnym dostęp do cyfrowej platformy do kupna i sprzedaży kryptowalut. Aplikacja mobilna firmy oferuje bezpieczny sposób na handel ponad 60 różnymi kryptowalutami. Oferuje również globalne rozwiązanie w zakresie płatności kryptowalutowych dla konsumentów i sprzedawców.

#6 SOS Ltd. $SOS-3.1%

Przychody (TTM): 224,9 mln USD
Zysk
netto
(TTM): -7,2
mln USDKapitalizacja
rynkowa
: 238,7 mln USDCałkowita
stopa zwrotu za 1 rok: -51,8%Burst


:Giełda Papierów Wartościowych w Nowym Jorku

SOS to firma technologiczna z siedzibą w Chinach, której główną technologią jest AI blockchain. Firma dostarcza klientom usługi informatyczne, takie jak big data, handel i zarządzanie zasobami cyfrowymi. Oferuje również usługi w zakresie bezpieczeństwa informacji i marketingu związanego z danymi, technologie i rozwiązania dla usług takich jak ubezpieczenia, finanse, opieka medyczna, opieka zdrowotna, motoryzacja.

#7 HIVE Blockchain Technologies Ltd. $HIVE-3.3%

Przychody (TTM): $195.2
mlnDochód
netto
(TTM): $104.6
mlnKapitalizacja
rynku
: $996.6 mlnCałkowita
stopa zwrotu za 1 rok: 25.7%Obroty


:NASDAQ

HIVE Blockchain Technologies to kanadyjska firma zajmująca się wydobywaniem kryptowalut. Firma posiada centra danych w Kanadzie, Szwecji i Islandii, które są w 100% zasilane zieloną energią do wydobywania walut cyfrowych, takich jak Bitcoin i Ethereum.

#8 Silvergate Capital Corp. $SI

Przychody (TTM): 148,9 mln
USDDochód
netto
(TTM): 66,3 mln
USDKapitalizacja
rynkowa
: 4,3 mld USDCałkowita
jednoroczna stopa zwrotu: 168,5%Burst


:Giełda Papierów Wartościowych w Nowym Jorku

Silvergate Capital jest spółką dominującą Silvergate Bank, dostawcy rozwiązań i usług w zakresie infrastruktury finansowej dla uczestników branży walut cyfrowych. Firma wykorzystuje swoją platformę technologiczną do opracowywania rozwiązań dla wielu największych amerykańskich giełd walut cyfrowych i inwestorów na całym świecie.

#9 Riot Blockchain Inc. $RIOT-2.9%

Przychody (TTM): 127,6 mln USD
Zysk
netto
(TTM): 15,4 mln
USDKapitalizacja
rynkowa
: 2,7 mld USDCałkowita
stopa zwrotu za 1 rok: 123,6%Obroty


:NASDAQ

Riot Blockchain jest firmą zajmującą się wydobywaniem bitcoinów. Operacje wydobywcze firmy obejmują jej zakład w Teksasie i górników hostowanych w zakładzie Coinmint LLC w Nowym Jorku. Amerykańska placówka jest w całości własnością spółki zależnej Riot Blockchain i składa się z pojedynczego największego obiektu wydobycia i hostingu bitcoinów w Ameryce Północnej, mierzonego mocą wytwórczą.

#10 Bitfarms Ltd. $BITF-7.8%

Przychody (TTM): 121,1 mln USD
Zysk
netto
(TTM): 7,1
mln

USDKapitalizacja
rynku
: 885,6 mln USDCałkowita
stopa zwrotu za 1 rok: 323,8%Burst


:NASDAQ

Bitfarms to kanadyjska firma zajmująca się wydobywaniem kryptowalut. Poza działalnością wydobywczą oferuje usługi w zakresie napraw technicznych na miejscu, analizy danych oraz usługi elektryczne i instalacyjne. Działa w dwóch głównych segmentach: w pierwszym prowadzi farmy serwerów, które wspierają weryfikację i walidację transakcji blockchain, a w drugim świadczy usługi elektryczne dla klientów komercyjnych i mieszkaniowych w Quebecu.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet