S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

7 najlepszych akcji, które warto kupić dziś i trzymać przez następną dekadę

Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie bogactwa na giełdzie jest długoterminowe inwestowanie w akcje. Jak mówi powiedzenie, nie chodzi o timing rynku, chodzi o czas na rynku > timing rynku. To powiedzenie jest tak samo prawdziwe dzisiaj, jak było dziesięć lat temu. Z tych 7 akcji, a następnie, można stać się prawdziwym długoterminowym zwycięzcą.

Jak inwestować na najbliższą dekadę?

Osoby, które chcą włożyć świeży kapitał na giełdę muszą przemyśleć kilka aspektów. Po pierwsze, czy za kilka lat pandemia będzie w ogóle aktualna? Jak wiele firm, które dziś wyglądają świetnie, ma modele biznesowe, które mogą osłabnąć w ciągu następnej dekady z powodu konkurencji lub innych sił rynkowych? A jak wypadają wyniki bezpieczeństwa danej firmy w porównaniu z innymi świetnymi opcjami?

Bycie maklerem giełdowym i myślenie o długoterminowych akcjach naprawdę nie jest łatwe. Żyjemy w społeczeństwie, w którym handel, krótkoterminowe trendy i analiza techniczna rządzą dniem. Jednak ci, którzy patrzą na trendy długoterminowe i potencjalnych zwycięzców tych trendów, mogą zadawać inne pytania.

W tym kontekście przyjrzyjmy się kilku spółkom, które mają potencjał do osiągnięcia długoterminowego sukcesu . Są to firmy z różnych branż i w mojej ocenie stanowią ciekawe możliwości. Oto siedem spółek, które znajdują się obecnie na mojej liście potencjalnych akcji długoterminowych:

  • Coinbase(NASDAQ:COIN)
  • Applied Materials (NASDAQ:AMAT)
  • Altria Group (NYSE:MO)
  • Intel (NASDAQ:INTC)
  • Pfizer (NYSE:PFE)
  • Novartis (NYSE:NVS)
  • StoneCo (NASDAQ:STNE)

Coinbase $COIN+0.0%

Coinbase Global jest jedną z najbardziej znanych giełd kryptowalutowych. Coinbase jest jednak na rynku od stosunkowo niedawna, dopiero w zeszłym roku wszedł na giełdę. Od momentu osiągnięcia wysokiego poziomu prawie 430 dolarów za akcję zaraz po debiucie rynkowym, akcje COIN wykazują tendencję spadkową i obecnie są notowane na poziomie prawie połowy tego poziomu.

Co się dzieje? Cóż, rynek kryptowalut był niezwykle zmienny w ciągu ostatniego roku. Kilka tokenów radziło sobie bardzo dobrze, ale ogromne straty, które widzieliśmy w niektórych tokenach dały wielu inwestorom powód do zachowania ostrożności w tym obszarze. W porządku.

Jednakże, patrząc na długoterminowe wyniki różnych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, łatwo jest postawić tezę, że Coinbase może być długoterminowym zwycięzcą. Dzieje się tak dlatego, że źródło przychodów giełdy oparte na opłatach radzi sobie dobrze, gdy cały rynek kryptowalutowy ma się dobrze. Inwestorzy nie muszą więc wybierać zwycięzcy, wystarczy, że postawią na długoterminowy trend.

Applied Materials $AMAT+0.0%

Applied Materials jest dużym graczem w sektorze urządzeń półprzewodnikowych . Ponadto, firma przekształciła się w lidera w dziedzinie zaawansowanych wyświetlaczy.

Jako inwestycja długoterminowa, Applied Materials ma naturalnie taki rodzaj wykresu akcji, jaki większość inwestorów lubi oglądać: Prowadzi w górę i w prawo. Coraz częściej jednak kurs akcji spółki jest powiązany z jej fundamentami. Z rozsądnym wskaźnikiem ceny do zysków (około 24 razy) i niewielką, ale rosnącą dywidendą, inwestorom bardzo podoba się ta gra w infrastrukturę technologiczną.

Segment zaawansowanych opakowań firmy Applied Materials odnotował w ostatnich latach imponujący wzrost produkcji pamięci 3D NAND. W następstwie pandemii rola Applied Materials w sektorze półprzewodników i zaawansowanej produkcji staje się coraz ważniejsza. Inwestorzy zdają sobie sprawę, że aby wszystko w globalnym łańcuchu dostaw technologii działało, firmy takie jak Applied Materials muszą dobrze prosperować. W związku z tym jest to spółka, której inwestorzy długoterminowi mogą chcieć się przyjrzeć w razie pogorszenia koniunktury w przyszłości.

Altria Group $MO+0.0%

Altria, która znana jest z tego, że jest producentem papierosów Marlboro, jest firmą, którą inwestorzy albo kochają, albo nienawidzą. W rzeczywistości, podstawowa działalność firmy jest nadal jednym z tych, które odstraszają wielu inwestorów. W porządku. Papierosy to wielki biznes, ale nie ma wątpliwości, że ten biznes jest okropny dla ogólnego zdrowia naszej globalnej populacji.

Oczywiście z tego powodu Altria może nie być dla każdego inwestora. Jednak ci, którzy patrzą wstecz na to, gdzie Altria zaczynała i dokąd zmierza, mogą przyjrzeć się tej firmie. Wynika to z faktu, że z biegiem czasu coraz większy procent przychodów firmy pochodzi z działalności niezwiązanej z papierosami.

Wśród rozwijających się biznesów, które reprezentuje Altria są e-papierosy, vapes i inne produkty związane z marihuaną. Firma zwiększa swój udział w rynku w tych rosnących segmentach. Wielu inwestorom podoba się kierunek, w którym podąża firma - promowanie ograniczania palenia i alternatywnych rozwiązań dla tytoniu.

Jest to znacząca zmiana dla Altrii. Spółka podniosła jednak dywidendę w oparciu o prognozowane przyszłe przepływy pieniężne i bardzo dobre wyniki. Dla tych, którzy szukają akcji z rentownością dywidendy na poziomie 7,3%, Altria jest świetną opcją, na której warto się teraz skupić.

Intel $INTC+0.0%

Jedną ze starszych firm, które znalazły się na tej liście jest Intel. Ta firma produkująca półprzewodniki (chipy komputerowe) była wcześniej liderem na rynku serwerów i komputerów stacjonarnych. Jednak w ostatnim czasie rynki te ulegają dość szybkim zmianom. Wielu inwestorów szukało w ostatnich latach innych, młodszych, bardziej dynamicznych spółek w tym obszarze.

Intel stracił udział w rynku procesorów mobilnych na rzecz większości swoich konkurentów. Firma AMD przejęła rynek komputerów stacjonarnych Intela dzięki swoim potężnym procesorom Ryzen. Układy Epyc firmy AMD jeszcze bardziej przewyższają warianty Xeon firmy Intel. W przestrzeni półprzewodników, Intel traci grunt pod nogami, a inwestorzy zwrócili na to uwagę.

Mimo to, chipowy gigant wykonuje strategiczne ruchy, które warto rozważyć. Oprócz obniżki cen w celu zwiększenia udziału w rynku, procesory Alder Lake 12. generacji mają szansę przyczynić się do dalszego wzrostu w średnim terminie. Dynamika konkurencji w tym obszarze jest trudna do oceny. Jednak Intel nie bez powodu jest liderem od dziesięcioleci. Podobają mi się fundamenty spółki, które obejmują wskaźnik ceny do zysków na poziomie około 10 i rentowność dywidendy na poziomie 2,5%.

Pfizer $PFE+0.0%

Wielka firma farmaceutyczna Pfizer radziła sobie całkiem nieźle w ciągu ostatniego roku. Jako prawdziwie zdywersyfikowany globalny gracz w dziedzinie farmaceutyków, szczepionek oraz innych terapii i sposobów leczenia szerokiej gamy chorób, Pfizer jest firmą o długiej historii zdrowych wyników w czasie.

Jednak uwaga Pfizera skupia się ostatnio na głośnej współpracy z BioNTech w zakresie najnowocześniejszej szczepionki Covid-19, której sprzedaż do końca tego roku ma osiągnąć 65 mld dolarów. To robi wrażenie i z pewnością wzmocniło ostatnio fundamenty Pfizera.

Należy jednak pamiętać, że Pfizer to znacznie więcej niż tylko firma produkująca szczepionki Covid-19. W rzeczywistości, przed pandemią Pfizer był często znany jako "firma, która posiada Viagrę". Zakres leków markowych, które ta firma opracowała lub przejęła z biegiem czasu jest imponujący. Osoby stawiające na dalszy rozwój przemysłu farmaceutycznego nie mogą popełnić błędu, posiadając Pfizer w perspektywie długoterminowej.

Novartis $NVS+0.0%

Inny gracz na rynku ochrony zdrowia, który znalazł się na tej liście, Novartis, jest z pewnością interesującą firmą do obserwowania. Ten dostawca wielu produktów farmaceutycznych i medycznych może się obecnie pochwalić stopą dywidendy w wysokości 3,6%, wskaźnikiem ceny do zysku 19-krotności zysku i stosunkowo stabilnym wzrostem w długim terminie.

W ostatnim raporcie Novartis zanotował 6% wzrost przychodów w ujęciu rocznym do poziomu 13 mld USD, jednak krótkoterminowe wyniki mogą nie spełnić oczekiwań inwestorów, a nadchodzące leki Entresto i Cosentyx z czasem poprawią nastroje. Rzeczywiście, oczekuje się, że Entresto, lek na ciśnienie krwi, przyniesie 5 miliardów dolarów sprzedaży w ciągu najbliższych kilku lat. Ponadto oczekuje się, że Cosentyx, przeciwciało monoklonalne przeznaczone do leczenia łuszczycy, przyniesie 7 mld USD przychodów. To nie są męskie numery.

Novartis, podobnie jak Pfizer, jest dużą i wolniej rozwijającą się firmą, co może spodobać się wielu inwestorom. Na tym rynku trudno jest znaleźć firmę, która miałaby zarówno znaczące przychody, jak i atrakcyjne perspektywy długoterminowego wzrostu. Novartis jednak pasuje do tej sytuacji.

StoneCo $STNE+0.0%

Na koniec mamy StoneCo, dostawcę technologii finansowych, który uzupełnia tę listę. Być może najbardziej ryzykowny wybór na tej liście dla inwestorów długoterminowych, ale tym, którzy przyjmują bardziej spekulacyjne podejście, może spodobać się wartość kryjąca się za tą spółką.

StoneCo to przede wszystkim omnichannel play dla detalistów, zwłaszcza na rynku brazylijskim, pozwalający na integrację sprzedaży fizycznej, internetowej i mobilnej. Zasadniczo SoneCo pomaga sprzedawcom detalicznym w prawdziwej integracji z gospodarką internetową i już wcześniej odnotowywało wzrost zainteresowania podczas wybuchu pandemii.

Miniony rok nie był jednak dla spółki łaskawy. Wynika to z opóźnień technicznych i wstrzymania produkcji jednego z kluczowych produktów, co obniżyło prognozę marży netto spółki.

Jednak ci, którzy patrzą na te akcje w dłuższym terminie, mogą przeoczyć ostatnie negatywne wyniki spółki i wolniejszy od oczekiwanego wzrost. Na szybko rozwijającym się rynku brazylijskim firma StoneCo zwiększa swój udział w rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Dlatego też osoby, które patrzą długoterminowo mogą rozważyć tego wzrostowego gracza, który jest obecnie notowany z ponad 80% dyskontem do 52-tygodniowego maksimum.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Podziękowania dla analityka inwestycyjnego Chrisa MacDonalda za inspirację.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet