S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Ethereum, Solana i 5 innych kryptowalut, które mogą przynieść ogromną aprecjację w 2022 roku

Kryptowaluty stanowią wyjątkową i ekscytującą okazję inwestycyjną. Ludzie, którzy inwestują w kryptowaluty, wkładają swoje pieniądze w to, co może być jedną z najważniejszych innowacji finansowych od czasu powstania banków centralnych - wszystko z nadzieją na wysokie zyski z nowej innowacyjnej technologii. A mówiąc o zwrotach, te 7 kryptowalut wymienionych poniżej może być gwiazdami 2022 roku.

Które kryptowaluty uczynią Cię szczęśliwym w 2022 roku?

Kryptowaluty oferują wysokie zyski dla tych, którzy wierzą w przyszłość cyfrowych walut. Stanowią one dla inwestorów sposób na wspieranie innowacji technologicznych przy jednoczesnym uzyskiwaniu zwrotu z inwestycji. Branża kryptowalutowa miała świetny rok w 2021 r., kiedy świat wciąż dochodził do siebie po pandemii Covid-19. Był to tak ekscytujący czas dla kryptowalut, że inwestorzy nie przejmowali się zmiennością rynku ani niczym innym.

Ten rok jest jednak inny, kryptowaluty nie miały najlepszego startu do 2022 roku. Wielu inwestorów zadaje sobie pytanie, czy inwestowanie w kryptowaluty jest jeszcze opłacalne. Moim zdaniem, jeśli ten rok okaże się korzystny dla kryptowalut, te 7 w szczególności może na tym bardzo skorzystać.

Ethereum

Blockchain Ethereum jest najaktywniej wykorzystywany, podczas gdy jego token Ether jest obecnie drugi zarówno pod względem kapitalizacji rynkowej, jak i dziennego wolumenu. Ponad 40 z 100 największych kryptowalut jest zbudowanych na tej platformie. Jak większość istniejących obecnie kryptowalut, Ethereum ma swoje minusy. Jego blockchain jest powolny i drogi w użyciu. Pomimo tego faktu, być może słyszałeś o tym, jak cenne były tokeny ETH podczas zawirowań na rynku w 2020 roku: ichwartość wzrosła o 450%!

Rdzeniem Ethereum są inteligentne kontrakty, które napędzają zdecentralizowane aplikacje, takie jak zdecentralizowane finanse (DeFi) i niewymienne tokeny (NFT). Jeśli miałbyś wybrać jedną kryptowalutę, która uosabia ducha DeFi, byłoby to Ethereum. DeFi to nowy, ekscytujący sposób na handel aktywami i uwolnienie wartości. Użytkownicy mogą bezpośrednio pożyczać pieniądze bez angażowania w ten proces banków.

Popularność Ethereum rośnie, ponieważ jego technologia blockchain obiecuje zwiększenie wydajności i bezpieczeństwa. Aktualizacja Ethereum 2.0 rozszerzy protokoły proof-of-stake, czyniąc je mniej energochłonnymi niż dotychczas, jednocześnie przyspieszając transakcje przy niższych kosztach. Kilka zmiennych może sprawić, że inwestorzy Ethereum będą rozczarowani. Jednak nawet jeśli nie radzi sobie tak dobrze w 2022 roku w porównaniu z innymi kryptowalutami, jest o wiele bardziej stabilny niż inne kryptowaluty.

Solana

Solana nie miała łatwo w zeszłym roku, ale w końcu wspięła się na szczyt dzięki ogromnym zwrotom. W ciągu całego roku wzrosła ona o około 9 821% i jest obecnie piątą największą kryptowalutą. Jego blockchain nie tylko przetwarza do 65 000 transakcji na sekundę i ma niski koszt transakcji około $0,00025, ale także zapewnia łatwy sposób dla firm z różnych branż na całym świecie, aby połączyć się na jednej platformie

Solana ułatwia tworzenie własnych aplikacji NFT i DeFi. Szybko rozwijający się ekosystem oferuje ponad 400 projektów, w tym rynki NFT i technologie, takie jak zautomatyzowane narzędzia do zarządzania finansami, które na zawsze zmienią sposób, w jaki żyjemy.

Solana jest zdecydowanym liderem pod względem skalowalności i stabilności. Jego planowana aktualizacja zapewni deweloperom stabilny blockchain, który może być płynnie skalowany w celu zaspokojenia popytu.

Cardano

Cardano to znana w handlu detalicznym kryptowaluta, która została stworzona w oparciu o badawcze podejście do świata kryptowalut. Twórcy tej monety to inżynierowie w swoich dziedzinach - matematyce i kryptografii - którzy połączyli siły, aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego.

Aby zapewnić długoterminową stabilność swojego blockchaina, Cardano rozwija pięć protokołów, które zaspokoją wszystkie przyszłe potrzeby. Mapa drogowa Cardano jest doskonałym sposobem na wizualizację działania każdej epoki i pokazuje nam, czego możemy się po nich spodziewać w przyszłych wersjach. Każda nowa wersja wnosi coś innego, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć ewolucję tej waluty w czasie. Są to kroki niezbędne do zapewnienia zrównoważonego rozwoju tego ekosystemu na kolejne lata.

Wszystkie te wydania zawierają szereg ulepszeń. W okresie poprzedzającym te aktualizacje, Cardano zazwyczaj odnotowuje wzrost cen. Gdy zmiany wejdą w życie, nastąpi nieunikniony spadek cen. Dla day traderów jest to kolejny punkt, o którym należy pamiętać.

Nieskończoność Axie

Metaverse jest wirtualnym światem online, w którym ludzie mogą odkrywać, umawiać się i wchodzić w interakcje między sobą. Termin ten został ukuty w 1992 roku przez Neala Stephensona w jego powieści science fiction Snow Crash. W ubiegłym roku pomysł ten stał się bardzo popularny. W miarę jak nasz świat staje się coraz bardziej cyfrowy, jest to obszar inwestycji, który warto rozwijać. Jeśli szukasz sposobu na inwestowanie w metaverse, rozważ możliwość inwestowania w wirtualne nieruchomości. Ta klasa aktywów ma ogromny potencjał i jest tak wiele sposobów, aby go wykorzystać.

Firma Axie stworzyła grę na blockchainie Ethereum, która w ostatnich miesiącach odniosła spory sukces. Użytkownicy zbierają, hodują i walczą z Axies - postaciami podobnymi do potworów, posiadającymi różne zdolności do walki. Użytkownicy potrzebują co najmniej trzech takich stworzeń, aby wziąć udział w walce. Po ich pokonaniu otrzymują punkty doświadczenia, które deweloperzy mogą wykorzystać do ulepszenia swoich Osi.

Idea stojąca za NFT jest bardzo interesująca. Axie staje się nim, gdy zostanie umieszczony w grze lub spieniężony poprzez transakcje na rynku, które oferują graczom pełne prawo własności do ich dzieł. To jest rewolucyjna koncepcja. Przez dziesiątki lat obowiązywała zasada, że gdy gra wideo przestaje działać, przestają istnieć również dzieła jej użytkowników. Kiedy połączysz to z przychodami liczonymi w tysiącach dolarów miesięcznie, możesz zobaczyć, dlaczego Axie Infinity wzbudza duże zainteresowanie.

USD Moneta

USD Coin to ciekawa i obiecująca kryptowaluta dla inwestorów, którzy chcą inwestować w kryptowaluty bez nadmiernego ryzyka. Co więcej, moneta ta posiada ogromny potencjał wzrostu, a jej cena osiągnęła w zeszłym roku nowe maksima.

Dla tych, którzy chcą kryptowaluty bez całej jej zmienności - to może być dokładnie to, czego szukasz. Konto bankowe użytkownika jest połączone z platformą i może dokonywać przelewów w dolarach amerykańskich po ich wykonaniu. Pieniądze są konwertowane na USDC, które następnie użytkownicy wymieniają lub zamieniają na inne kryptowaluty.

Chociaż wielu tradycyjnych inwestorów kryptowalutowych jest zaniepokojonych, nowe stablecoiny, takie jak USDC, mogą to zmienić. Monety te oferują równe szanse dla instytucji o ugruntowanej pozycji, które chcą inwestować w platformy handlu kryptowalutami z bezpieczeństwem i stabilnością.

Stellar

Dziś wysłanie pieniędzy za granicę może trwać cały tydzień. Obecna infrastruktura banków i instytucji finansowych, nie tylko w USA, nie jest wystarczająco wydajna dla tego typu transakcji.

Proces wysyłania pieniędzy za pośrednictwem blockchain Stellar jest bardziej wydajny niż przy użyciu tradycyjnej metody. Korzystając z tej sieci, możesz wysyłać i otrzymywać płatności w lumenach (XLM). Po zaakceptowaniu przez odbiorcę, Twoje dolary są przeliczane na rodzimą walutę.

Co jest jeszcze bardziej niesamowite, jeśli chodzi o opłacalność Stellara, to fakt, że średnia opłata transakcyjna wynosi zaledwie 0.00001 XLM. Porównaj tę liczbę z tradycyjnymi opłatami bankowymi lub wyższymi kosztami związanymi z Bitcoin $BTC/USD. Rodzaj usług, które oferuje Stellar nie są dostępne w wielu krajach. Jednak w dłuższej perspektywie projekt ten pomoże stworzyć gospodarkę cyfrową sprzyjającą włączeniu społecznemu.

Decentraland

Jak pisałem wyżej, metaverse to przyszłość treści cyfrowych, gdzie można odtworzyć dowolne miejsce lub wydarzenie w najdrobniejszych szczegółach za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Ten świat metawersji będzie miał wiele różnych wersji stworzonych przez użytkowników, którzy będą go eksplorować poprzez swoje awatary. Wraz z decyzją Facebooka o zmianie marki na Meta Platforms $FB+0.0%, idea wirtualnego świata stała się mainstreamowa.

Decentraland to wirtualny świat zbudowany na platformie Ethereum, gdzie użytkownicy mogą kupować i sprzedawać ziemię, tworzyć treści do swoich narracji lub spieniężać je poprzez wynajmowanie przestrzeni w tym cyfrowym królestwie. Projekt Decentraland zmienia zasady tworzenia wirtualnych światów. Zapewnia on infrastrukturę dla wspólnych światów, składającą się z rejestrów własności gruntów i interakcji między użytkownikami na poszczególnych platformach.

Wciąż jesteśmy na początku drogi koncepcji metaverse, ale jej potencjał jest ogromny. Pandemia wirusa Covid-19 zmusza nas do adaptacji szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Świat wirtualny stał się dla wielu ludzi sposobem na życie. Wiele osób pracuje obecnie zdalnie, a nawet odwiedza lekarzy na odległość. Metaverse jest naturalnym rozwinięciem trendów, które widzieliśmy podczas pandemii. Decentraland ma w tej przestrzeni przewagę pierwszego wchodzącego na rynek. Jeśli chcesz grać na trend w 2022 roku, jest to jedna z najlepszych kryptowalut.

Podziękowania dla kolegi inwestora @drakostonksza pomoc w redagowaniu tego artykułu. I to nie jest rekomendacja inwestycyjna, jakżeby inaczej.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet