S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Student z Indonésie začal prodávat svá selfie jako NFT, jeho zisk vás šokuje

Jsou NFT bublina, která brzy praskne? Těžko říct, ale když člověk vidí některé obchody v tomto segmentu, začne si říkat, jak dlouho je něco podobného udržitelné. Například tento student z Indonésie se rozhodl vydělat na svých selfies. Zní to jako nemysl? Jeho bankovní konto by s vámi nesouhlasilo!

Vydělávat na vlastních selfie? Hračka!

Indonéský vysokoškolský student se stal internetovou senzací poté, co obchod s digitálními právy na jeho selfie vynesl na platformě pro nezaměnitelné tokeny (NFT) více než 1 milion dolarů.

Sultan Gustaf Al Ghozali, který studuje informatiku na univerzitě v centrálním městě Semarang, se posledních pět let téměř každý den fotografoval, jak sedí u svého počítače. Tuto sbírku téměř 1 000 selfie hodlal využít k vytvoření časosběrného videa ke dni své promoce.

Ale poté, co se dvaadvacetiletý mladík dozvěděl o technologii blockchain, rozhodl se nahrát fotografie na obchodní platformu NFT OpenSea pod názvem "Ghozali Everyday".

"Říkal jsem si, že by mohlo být vtipné, kdyby někdo ze sběratelů sbíral můj obličej," řekl Ghozali novinářům v kampusu své univerzity ve čtvrtek (13. ledna).

"Nikdy jsem si nemyslel, že by si selfie někdo chtěl koupit, proto jsem je ocenil pouze na tři dolary," dodal.

V pátek však byla jedna selfie k dostání za 0,247 kryptoměny Ether $ETH/USD  (1 086 S$) poté, co poptávka prudce vzrostla.

NFT proměnily digitální předměty od ilustrací po memy ve virtuální sběratelské předměty, které nelze duplikovat.

Ghozali začal nahrávat své selfie koncem prosince, ale teprve když si některé z nich minulý týden pořídil slavný kuchař a propagoval Ghozaliho na svém účtu na sociálních sítích, prodej se rozjel.

V následujících dnech si vlastnictví jeho fotografií zakoupilo více než 400 lidí. V pátek odpoledne dosáhla sbírka Ghozaliho celkového objemu obchodu 317 Etherů, což odpovídá více než 1 milionu USD.

"Abych byl upřímný, ještě jsem nenašel odvahu říct to rodičům, divili by se, kde jsem ty peníze vzal," smál se pan Ghozali.

Na svém účtu na Twitteru, kde má více než 16 000 sledujících, student často nabízí aktuální informace o svých statistikách OpenSea.

https://twitter.com/Ghozali_Ghozalu/status/1480860367223881728

"Dnes jsem (prodal) více než 230+ (selfie) a doteď nechápu, proč si chcete kupovat moje fotky #NFT !!! ale děkuji vám, že se vám 5 let úsilí vyplatilo," napsal v úterý na Twitteru.

Ghozali, který sní o tom, že si jednou otevře vlastní animační studio, uvedl, že peníze hodlá investovat a bude pokračovat v každodenním pořizování selfies, dokud nedokončí vysokou školu.

https://twitter.com/Ghozali_Ghozalu/status/1481131534405214211

Ve vzkazu svým zákazníkům Ghozali uvedl, že kupující si s jeho selfies mohou dělat, co chtějí, kromě toho, že je budou neuctivě zneužívat.

"Můžete si dělat cokoli (s mými selfies), třeba prodávat nebo cokoli jiného, ale prosím, nezneužívejte mé fotografie, jinak se ve mně moji rodiče velmi zklamou. Věřím vám, tak se prosím o mé fotky starejte," řekl.

Zdroj: TheStraitTimes

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

Partner

Je to jen o nápadu no 👌

Sakra já na takový nápad čekám už pěkně dlouho 😂