S&P 500 ^GSPC
5,069.53
-0.38%
Alphabet GOOG
$138.75
-4.50%
Tesla TSLA
$199.40
+3.87%
Apple AAPL
$181.16
-0.75%
Microsoft MSFT
$407.54
-0.68%
Meta META
$481.74
-0.47%
Nvidia NVDA
$790.92
+0.35%
Amazon AMZN
$174.73
-0.15%

Elon Musk popełnił błąd, który będzie go kosztował biliony dolarów

Nie ma wątpliwości, że Elon Musk jest genialnym innowatorem technologicznym, ale można by się spierać o jego zdolności jako inwestora. Oczywiście, przez całe życie mądrze inwestował nie tylko swoje pieniądze, ale i czas, dzięki czemu dziś jest najbogatszym człowiekiem na świecie, ale tak naprawdę nie inwestował zbyt wiele w inne firmy (poza swoją). Ostatnio wypowiedział się również na temat metawersum i wydaje się mieć bardzo niedźwiedzi pogląd na potencjał tego sektora w najbliższych latach...


Jak już pewnie wiecie z moich poprzednich postów na Buliosie, jestem całkiem niezłym fanem metawersum i jestem przekonany, że w najbliższych latach będziemy świadkami meteorycznego wzrostu w tej nowej branży i będzie to być może najlepsza inwestycja naszego pokolenia i następnej dekady.

Jeśli jesteś zainteresowany moimi powodami do tego przekonania, zdecydowanie polecam przeczytanie kilku moich poprzednich postów na ten temat. Ale dla dobra argumentacji postaram się w tym poście jeszcze raz streścić główne argumenty...

Metaverse: ostatnia i najważniejsza inwestycjaw Twoim życiu | Metaverse: 7 kluczowych rzeczy, które sprawiają, że jest to największa inwestycja tej dekady | 5 wciąż tanich akcji, które w przyszłości uniosą się na fali rewolucji metaverse | 3 światy metaverse, w które możesz zainwestowaćjuż dziś | Kupno wirtualnej ziemi w metaverse: przewodnik dla początkujących

Chciałbym zacząć od tego, że szczerze podziwiam Elona i jego pracę, i nie mogę mu wystarczająco podziękować za to, co zrobił z Teslą i akcjami $TSLA+0.0% 😉 Jednak nie zgadzam się z nim w kwestii przyszłości metaverse i byłbym ciekaw Twojego ujęcia całej sytuacji na końcu tekstu.

Moje przekonanie o opinii Muska będzie oparte wyłącznie na ostatnim wpisie$TWTR na Twitterze , ale jeśli cofniemy się w czasie, na pewno natrafimy na inne wpisy, w których wyśmiewa się z metawersum.

https://twitter.com/elonmusk/status/1482495353542754308

W nadchodzących dekadach metaverse ma potencjał, by stać się wielomiliardową częścią globalnej gospodarki, otwartą dla wszystkich firm na całym świecie. I uwierz mi, nie chcesz być tym inwestorem za kilka lat, który będzie kopał siebie za brak inwestycji. Jeśli jednak nie chcecie mi wierzyć, spójrzcie na poniższe prognozy analityków:

Na przykład, według Bloomberg Intelligence, rynek metaverse ma osiągnąć wartość 800 miliardów dolarów do 2024 roku, co ilustruje jego rozległe funkcje, możliwości i technologię.

Bloomberg

Są też znacznie śmielsze szacunki - analityk Morgan Stanley Brian Nowak, na przykład, mgliście mówi o całkowitym adresowalnym rynku wśród amerykańskich konsumentów wartym nawet 8 bilionów dolarów w najbliższych latach.

Z kolei według kompleksowego raportu Market Research Future "Global Metaverse Market information by Component, Platform, Technology, Application, End Users, Region - forecast to 2030", rynek metaverse osiągnie wartość 21,91 mld dolarów w 2020 roku i będzie rósł w zawrotnym tempie 41,7% od 2021 do 2030 roku.

W wywiadzie udzielonym Bloomberg News w listopadzie, Matthew Ball, dyrektor generalny firmy Epyllion, podał przyszłą wartość rynkową metawersum, która w tamtym czasie mogła zaniepokoić niektórych widzów/czytelników. Według słów Ball'a:

Nawet jeśli mamy skromniejsze oczekiwania, szacunki dotyczące gospodarki cyfrowej, Internetu, Internetu mobilnego sugerują, że jest to okazja o wartości od 10 do 30 bilionów dolarów, która ujawni się w ciągu dekady lub półtorej dekady.

To tylko kilka byczych szacunków, które można dziś znaleźć w Internecie. Pomimo tego, że żaden z nich nie zgadza się co do dokładnej kwoty, jaką metaverse kiedyś osiągnie, wszyscy oni jasno wskazują na ogromny potencjał wzrostu, który jest przed nami.

Elon, moim zdaniem, popełnia wielki błąd, kwestionując potencjał metawersum i ignorując okazję inwestycyjną, która jest tuż przed jego oczami jako najbogatszego człowieka na planecie. Osobiście nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co metaverse ma dla nas w zanadrzu w nadchodzących latach i mam nadzieję, że jako inwestorzy nie przegapicie tego.

DISCLAIMER: Nie jestem profesjonalistą w dziedzinie inwestycji, a jedynie zainteresowanym inwestorem indywidualnym, więc nie jest to rekomendacja inwestycyjna.

Jaká je budoucnost metaverse odvětví?

Vote to see the results! 0 answers already!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet