S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Te cztery akcje mają potencjał do wzrostu nawet o 60%. Czy dostaną szansę w Twoim portfolio?

Pozytywna dynamika rynku akcji w 2021 roku nie przełożyła się na nowy rok. Mimo to, analitycy nie tracą wiary w ogromny wzrost tych tytułów.

Od początku roku, indeksy Dow $DJI S&P 500 $SPY i+0.9%Nasdaq $IXICsą na czerwono.

Ale Goldman Sachs wciąż widzi wiele możliwości. W rzeczywistości firma z Wall Street wystawiła w tym roku oceny "kupuj" dla kilku spółek i przewiduje dla nich znaczny wzrost.

Przyjrzyjmy się zatem czterem akcjom, które Goldman Sachs ocenia pozytywnie. Są to jednak akcje niestabilne, więc zawsze należy przeprowadzić własne badania przed podjęciem decyzji inwestycyjnej.

Tesla $TSLA+0.4%

Tesla jest faworytem wśród inwestorów. I nie jest trudno zrozumieć dlaczego: akcje giganta samochodów elektrycznych zyskały w ciągu ostatnich pięciu lat aż 2 044%.

Tesla ma już 9% spadek w tym roku

Chociaż oznacza to, że długoterminowi inwestorzy są rozbawieni, należy pamiętać, że duże wahania mogą pójść w każdą stronę. Akcje Tesli są już w dół o około 9% w 2022 roku.

Mimo to Goldman jest relatywnie byczo nastawiony do spółki. 10 stycznia jeden z analityków, Mark Delaney, nazwał Teslę najlepszym wyborem na 2022 r. Podtrzymał on rekomendację kupna dla spółki i podniósł cenę docelową do 1200 dolarów.

Biorąc pod uwagę, że akcje Tesli są obecnie notowane w okolicach $1,050 za sztukę, cena docelowa implikuje potencjał wzrostowy na poziomie 14%.

"Wierzymy, że Tesla będzie najlepiej przygotowana do czerpania korzyści z długoterminowego przejścia na pojazdy elektryczne, biorąc pod uwagę jej wiodącą pozycję w dziedzinie pojazdów elektrycznych i jej skupienie się na czystym transporcie w szerszym zakresie" - napisał Delaney w nocie do inwestorów.

Z optymizmem patrzy też na poprawiającą się rentowność i wyniki produkcyjne firmy.

Tesla dostarczyła w czwartym kwartale 308 600 pojazdów elektrycznych, co stanowi nowy rekord.

"Spodziewamy się, że Tesla będzie rozszerzać marże w średnim terminie w miarę uruchamiania ważnego produktu Model Y, a także nowych fabryk w Berlinie w Niemczech i Austin w Teksasie, a w dłuższym terminie w miarę zwiększania miksu przychodów z oprogramowania" - dodał analityk.

Micron Technology $MU+5.0%

Producenci półprzewodników w większości dobrze radzili sobie z inwestorami od początku pandemii. Micron Technology, na przykład, jest obecnie notowany o 70% wyżej niż dwa lata temu.

Goldman Sachs widzi dalszy wzrost dla chipmakera.

Bank inwestycyjny ma dla Microna rekomendację kupna i ostatnio podniósł cenę docelową ze 101 do 116 dolarów, co sugeruje wzrost o 19% od obecnych poziomów.

Micron jest jednym z liderów w dziedzinie pamięci i rozwiązań pamięci masowej. W 2021 r. firma osiągnęła łączne przychody w wysokości 27,7 mld USD.

Sytuacja uległa dalszej poprawie w roku fiskalnym 2022, kiedy to Micron osiągnął kolejne wyniki.

W pierwszym kwartale, który zakończył się 2 grudnia 2021 r., firma osiągnęła przychody w wysokości 7,7 mld dolarów, co oznacza wzrost o 33% w stosunku do roku poprzedniego. Skorygowane zyski wzrosły o 177%.

Micron czerpie około 73% swoich przychodów z produktów pamięci dynamicznej o dostępie swobodnym. A Goldman Sachs dostrzega potencjał tego rynku.

RAM

"Po ostatnich analizach w branży, stopniowo stajemy się bardziej pozytywni co do perspektyw podaży i popytu na DRAM, dzięki korzystnej dynamice podaży i poprawiającym się perspektywom popytu", powiedział analityk Goldman Toshiya Hari na początku tego miesiąca.

Match Group $MTCH-0.3% i Bumble $BMBL+0.1%

Pobyt w domu środowisko spowodowane przez pandemię napędził wzrost kilku firm randkowych online. Nie oznacza to jednak, że są one obecnie ulubieńcami rynku.

Akcje Match Group, która ma w swoim portfolio takie marki jak Tinder, Match i Hinge, spadły o 19% w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Bumble - firma macierzysta aplikacji Bumble i Badoo - spadła o ponad 50% od początku notowań w lutym ubiegłego roku.

Goldman Sachs spodziewa się jednak ożywienia na tych dwóch nazwach.

"Match Group & Bumble nie radziły sobie z S&P 500 w '21 i postrzegamy obecną wycenę jako atrakcyjny punkt wejścia w wieloletnią historię wzrostu" - napisała w ubiegłym tygodniu analityk Alexandra Steiger.

Steiger podniósł rekomendację dla obu spółek do kupuj z neutralnej.

Jej cena docelowa dla Match wynosi $157, 34% wyżej niż dzisiejsza cena akcji. Dla Bumble Steiger wyznaczył cenę docelową na 54 USD, co oznacza wzrost o ponad 60%.

Obie firmy osiągają solidne wskaźniki wzrostu. W trzecim kwartale 2021 roku przychody Match Group wzrosły o 25%, a Bumble o 24%.

Więcej ciekawych wskazówek można znaleźć na przykład tutaj: AMD i Nvidia mają wiatr w plecy. Ale czy potrafisz dokonać właściwego wyboru? Te dwie nieznane akcje mogą przynieść ogromny wzrost wartości w przyszłym roku. Tych trzech akcji EV nie można przegapić!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet