Goldman Sachs: Investujte do těchto 3 akcií, které mají potenciál udělat 50% a víc v roce 2023

Predikcí ohledně možného vývoje v roce 2023 již zaznělo mnoho. Dnes vás tedy nebudu strašit katastrofickými scénáři, ale zaměřím se na akcie, které dle Goldman Sachs mají vysoký růstový potenciál. O které akcie se jedná?

David Solomon - generální ředitel Goldman Sachs

Výhled na rok 2023 nevypadá příliš pozitivně, ale někteří i tak vnímají zajímavé příležitosti na akciových trzích. Konkrétně Goldman Sachs vnímají příležitosti pro růst hned u několika akcií, díky zákonům Joe Bidena z roku 2022.

Prezident Joe Biden podepsal v srpnu 2022 zákon o snížení inflace (IRA). Poté 23. prosince následoval souhrnný návrh zákona o výdajích na fiskální rok 2023.

Goldman Sachs proto vypracovali seznam společností, u nichž její analytici očekávají největší přínosy pro zisky nebo pro růst ceny akcií z povolených výdajů IRA ve výši 391 miliard dolarů na iniciativy v oblasti čisté energie a změny klimatu během 10letého období.

Goldmani však vědí, že tato částka bude rozprostřena mezi mnoho společností. Proto vypichují hned 3 společnosti, které z této finanční injekce mohou těžit v roce 2023, ale i po mnoho dalších let. Věří jim dokonce natolik, že o nich mluví jako o dlouhodobých sázkách.

Seznam byl vytvořen na základě odhadů Goldmanů o procentuálním "dopadu IRA". Pojďme se na ně podívat.

Enphase Energy $ENPH+5.4% 

Zde predikují Goldmani až 53% růst!

Kdo pravidelně čte mé články, tak již Enphase zná, jelikož jsem o nich psal v roce 2022, kdy jsem zde poprvé otevíral pozici. Pro jistotu vám ale zopakuji, čím se společnost zabývá 👇

Enphase Energy je americká společnost zabývající se energetickými technologiemi, vývojem a výrobou solárních mikroměničů, bateriových uložišť energie a nabíjecími stanicemi pro elektromobily - vše je navíc ovládáno pomocí inteligentní mobilní aplikace.

Enphase byla jednou z prvních společností, která uvedla na trh střídače v komerčním měřítku, což jí dalo patřičný náskok nad konkurencí. Tato společnost navíc neusnula na vavřínech jako lídr v zásadním výklenku - Kromě několika řad mikroinvertorové technologie také vyrábí systémy skladování energie pro použití se solárními elektrárnami - Bateriová řada IQ využívá "chytrou" technologii pro řízení výkonových zátěží a nastavení distribučních priorit mezi spotřebiči náročnými na energii.

Během posledních několika let, kdy kombinace sociální a politické vůle podporovala solární energii, společnost Enphase zaznamenala neustále rostoucí příjmy a výdělky. V posledním reportovaném čtvrtletí za 3Q22 měla společnost nejvyšší linii 634,7 milionu dolarů, což představuje impozantní nárůst o 80% a čtvrtletní rekord společnosti.

Impozantní je také nová technologie mikrostřídačů IQ8, která zažívá svou chvíli slávy, jelikož je po ní v určitých oblastech opravdu obří zájem.

Podle zprávy U.S. Solar Market Insight od společnosti Wood Mackenzie a Solar Energy Industries Association se předpokládá, že rezidenční solární instalace v New Hampshire (USA) dosáhne v roce 2023 přibližně 22 MW, což představuje 20% nárůst oproti předchozímu roku. Kromě toho se očekává, že nasazení baterií v domácnostech v New Hampshire se do roku 2026 více než zdvojnásobí.

Tesla $TSLA-0.5% 

Zde predikují Goldmani 66% růst!

Přestože konkurence v sektoru výrobců EV neustále roste. Severní Amerika je prozatím v režii jednoho hlavního výrobce. Ano, nyní se bavíme o Tesle, která na tomto trhu jasně dominuje, což se může ještě znásobit v roce 2023 díky zákonům Joe Bidena.

Aby však zůstal obrázek celiství, musíme se na situaci podívat komplexně. Ve zbytku světa se odehrává zcela odlišná situace. Například čínské dotace na elektromobily končí 31. prosince a několik evropských zemí také snižuje nebo zcela ruší dotace, což v kombinaci s rostoucí konkurencí a expanzí čínských výrobců nemusí být dobrým znamením.

  • Na druhou stranu - Tesla je i nadále na cestě k uvedení svých dvou hlavních nových produktů, nákladního vozu Tesla Semi a Cybertrucku. 
  • Cybertruck je v současné době vyvíjen v Texasu, kde probíhá jeho beta verze a zahájení výroby je plánováno přibližně na polovinu roku 2023. 
  • V prosinci navíc začaly první dodávky vozu Tesla Semi, přičemž prvních několik kusů bylo předáno společnosti Pepsi. Představenstvo uvedlo, že přechod do plného výrobního režimu potrvá přibližně rok, přičemž (počátečním) cílem je vyrobit v roce 2024 přibližně 50 000 kusů.

Když se tedy podíváme na celkový obrázek - Tesla navázala nedávno důležité partnerství pro dodávky důležitých komodit pro výrobu baterií, což je opravdu podstatné. Spekuluje se i nad dalšími továrny, novými modely, výrobou Cybertrucku a Tesla Semi, což v kombinaci se zákony v USA může přinést investorům ovoce.

Freyr Battery $FREY+10.7% 

Zde Goldmani predikují 113% růst!

Společnost se specializuje na výrobu materiálů potřebných pro výrobu bateriových článků. Prodává také baterie a bateriové články na trhy, které zahrnují elektromobily a systémy skladování energie pro námořnictví a letectví.

Freyr je jednou z mála veřejně obchodovaných systémů skladování energie, známých jako ESS, společností, které těží z přijetí zákona o snížení inflace kvůli jeho zaměření na financování čisté energie. Baterie ESS jsou považovány za nezbytnou součást elektrických vozidel, po kterých je v posledních letech vysoká poptávka.

Společnost navíc zaznamenává v posledních měsících a letech navazování řady významných partnerství, což pomáhá naplnit jejich ideu, že usiluje o vytvoření celého severského dodavatelského řetězce.

  • Freyr navíc posiluje svůj dodavatelský řetězec, který má potřebný materiál téměř do roku 2028, a společnost se připravuje na nové příležitosti v hodnotovém řetězci baterií.
  • Jejich továrny (mimo jiné) přináší novou geografickou diverzifikaci a odolnost, protože Freyr ukazuje, že je schopný replikovat svůj obchodní model jak v Evropě, tak ve Spojených státech. Adaptace je zde opravdu impozantní, zaběhnutí nových továren není opravdu problém.

Společnost má navíc stanovené abnormální cíle (nyní nebudu posuzovat jejich splnitelnost, ale ukážu vám srovnání se zaběhlou společností) 👇

Výrobní cíle, nad kterými analytici slintají, zahrnují dodávku až 43 gigawatthodin (GWh) kapacity bateriových článků do roku 2025, více než 83 GWh roční kapacity do roku 2028 a více než 200 GWh roční kapacity do roku 2030.

Abych to uvedl do perspektivy, společnost Panasonic, která také vyrábí baterie, nedávno rozšířila svou výrobní kapacitu v Nevadě na 39 GWh a do roku 2024 ji zvýší o dalších 10 %. Do roku 2028 pak chce ztrojnásobit svou kapacitu.

  • Co říkáte na výběr Goldman Sachs? 😮

Upozorňuji, že se nejedná o finanční poradenství. Každá investice musí projít důkladnou analýzou.

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Chceš se se stát úspěšným akciovým investorem?

Začni studovat prestižní Bulios akademii a získej přístup k unikátnímu vzdělávacímu obsahu, analýzám a praktickým nástrojům!

Vždy když čtu "vysoký růstový potenciál" tak se mi vyjeví DiCaprio u telefonu... :-D 
Ale je fakt, že tyto společnosti vypadají velice lákavě!

https://twitter.com/bulios_czsk

Velmi dobré informace přátelé! udělat návod, jak dobře investovat, abych si to mohl přečíst.