S&P 500 ^GSPC
4,964.36
-0.22%
Nvidia NVDA
$670.60
-3.44%
Alphabet GOOG
$143.70
+1.05%
Microsoft MSFT
$399.46
-0.83%
Meta META
$467.45
-0.81%
Amazon AMZN
$167.97
+0.53%
Tesla TSLA
$193.19
-0.29%
Apple AAPL
$181.60
+0.02%

Elon Musk vs NFT. Jaký je názor nejbohatšího muže světa?

Zatímco někteří očekávali, že se bude jednat o přelomový okamžik, protože služba profilových obrázků NFT podporovaná Twitterem zpopularizuje přijetí kryptoměn mezi mainstreamovým publikem, někteří jiní s touto myšlenkou prostě nejsou spokojeni. Nejnovější funkce Twitteru, která uživatelům umožňuje prezentovat jako profilové obrázky non-fungible tokeny, je "otravná", řekl v pátek generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk.

 

Musk zveřejnil snímek obrazovky s novou funkcí Twitteru a uvedl: "Je to otravné" a navázal kritikou spamu souvisejícího s kryptoměnami.

https://twitter.com/elonmusk/status/1484456594775678976?cxt=HHwWgIC5gY7a7JkpAAAA

"Twitter vynakládá inženýrské zdroje na tento bs, zatímco krypto podvodníci pořádají v každém vlákně spambot block party!" napsal.

Musk byl považován za zastánce digitálních aktiv až do května 2021, kdy zpochybnil dopad těžby bitcoinu na životní prostředí.

Od té doby zaujal ke kryptoměnám eklektičtější přístup, ačkoli digitální měny nadále začleňuje do svého podnikání, včetně přijímání plateb za zboží v memové měně Dogecoin $DOGE/USD 

Společnost Twitter $TWTRve čtvrtek oznámila spuštění tohoto nástroje, čímž využila šílenství kolem digitálních sběratelských předmětů, které v uplynulém roce explodovalo.

Funkce, která je v systému iOS dostupná uživatelům předplacené služby Twitter Blue, propojuje jejich účty na Twitteru s kryptopeněženkami, do kterých uživatelé ukládají držené NFT.

Twitter zobrazuje profilové obrázky NFT jako šestiúhelníky, čímž je odlišuje od standardních kruhů dostupných ostatním uživatelům. Klepnutím na obrázky se zobrazí podrobnosti o umění a jeho vlastnictví.

Stejně jako jiné technologické společnosti se i Twitter snaží vydělat na kryptotrendu, jako jsou NFT, což je druh spekulativního aktiva ověřujícího pravost digitálních předmětů, jako jsou obrázky, videa a pozemky ve virtuálních světech.

Platforma sociálních médií v loňském roce přidala uživatelům funkci pro odesílání a přijímání bitcoinů.

Podle údajů společnosti DappRadar, která sleduje trh, dosáhly prodeje NFT v roce 2021 přibližně 25 miliard dolarů, ačkoli ke konci roku se objevily známky zpomalení růstu.

Zastánci technologií "Web3", jako jsou NFT, říkají, že decentralizují vlastnictví online a vytvářejí cestu pro uživatele, aby vydělávali peníze z populárních výtvorů, místo aby tyto výhody připadly především hrstce technologických platforem.

Kritici tvrzení o decentralizaci odmítají a poukazují na to, že mnoho služeb, které podporují přijetí těchto technologií - například šest kryptopeněženek podporovaných produktem NFT společnosti Twitter - je podporováno malou skupinou investorů rizikového kapitálu.

V široce rozšířeném tweetu po spuštění upozornila bezpečnostní výzkumnice Jane Manchun Wong na jednu z těchto vazeb a ukázala, jak výpadek na rizikovým kapitálem podporovaném tržišti NFT OpenSea dočasně zablokoval načítání NFT na Twitteru.

NFT je jednotka dat uložená v digitální účetní knize, tzv. blockchainu, která potvrzuje, že digitální aktivum je jedinečné, a tudíž nezaměnitelné. NFT lze použít k reprezentaci položek, jako jsou fotografie, videa, zvuky a další typy digitálních souborů.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

nerozumiem preco hlavny hraci na trhu socialnych meddi (FB/TW...) miesto toho ze integruju cudzie NFT si nenaimplementuju vlastne a vlastny store kde by brali fee...

🤔🤔🤔