S&P 500 ^GSPC
5,078.17
+0.17%
Meta META
$487.05
+1.10%
Alphabet GOOG
$140.10
+0.97%
Apple AAPL
$182.63
+0.81%
Amazon AMZN
$173.54
-0.68%
Nvidia NVDA
$787.01
-0.49%
Tesla TSLA
$199.73
+0.17%
Microsoft MSFT
$407.48
-0.01%

Coraz więcej firm wchodzi w metaverse. Ale pewnie nie pomyślałbyś o tej nazwie.

Metaverse, NFT, kryptowaluty i wszystko wokół nich porusza świat. Żadna marka nie chce się spóźniać. Ale są też tacy, których nie spodziewałbyś się wśród wczesnych adeptów technologii.

To, że geniusz technologii Mark Zuckerberg, na przykład, skłania się ku metaverse i NFT jest całkiem niezłą propozycją. Ale mało kto spodziewałby się tego po sieci handlowej. Walmart wydaje się zapuszczać w metawersum, z planami stworzenia własnej kryptowaluty i kolekcji tokenów, które nie podlegają wymianie, czyli NFT.

Duża sieć handlowa złożył kilka nowych znaków towarowych pod koniec ubiegłego miesiąca, które wskazują na zamiar produkować i sprzedawać wirtualne towary, w tym elektronikę, wystrój domu, zabawki, artykuły sportowe i produkty do pielęgnacji ciała. W osobnym zgłoszeniu Walmart powiedział, że będzie oferował użytkownikom wirtualną walutę , jak równieżNFT.

Walmart złożył wnioski 30 grudnia, zgodnie z danymi Amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych.
Złożono w sumie siedem oddzielnych wniosków.

Walmart powiedział w oświadczeniu, że "nieustannie bada, jak nowe technologie mogą kształtować przyszłe doświadczenia zakupowe". Firma odmówiła komentarza na temat konkretnych wniosków o rejestrację znaków towarowych.

Walmart cieszy się dużą popularnością w USA.

"Ciągle testujemy nowe pomysły" - powiedziała firma. "Niektóre pomysły stają się produktami lub usługami, które trafiają do klientów. A niektóre testujemy, iterujemy i uczymy się od."
"Proces składania dokumentów jest bardzo intensywny," powiedział Josh Gerben, prawnik zajmujący się znakami towarowymi. "Jest w nich wiele wskazówek, które pokazują, że za kulisami dzieje się wiele planowania na temat tego, jak zamierzają poradzić sobie z kryptowalutami, jak zamierzają poradzić sobie z metaverse
i wirtualnym światem, który prawdopodobnie nadchodzi lub który już tu jest".

Gerben powiedział, że od czasu Facebook $FBannounced+0.5%że zmienia nazwę firmy na Meta, sygnalizując swoje ambicje poza social media, firmy zostały wyścigi, aby dowiedzieć się, jak dopasować się do wirtualnego świata.


Nike $NKEfiled+0.6%serię wniosków o znak towarowy na początku listopada, które zapowiadają jej plany sprzedaży wirtualnych markowych trampek i odzieży. Później w tym miesiącu, ogłosił, że jest to teaming up z Roblox $RBLX-1.1% do tworzenia świata online o nazwie Nikeland. W grudniu kupiła RTFKT (wymawiane jako "artefakt"), firmę produkującą wirtualne trampki, za nieujawnioną kwotę.

https://www.youtube.com/watch?v=D0KQj-edNuM

"Nagle wszyscy zaczynają mówić: 'To staje się naprawdę realne i musimy się upewnić, że nasza własność intelektualna jest chroniona w tej przestrzeni'" - powiedział Gerben.

Gap również rozpoczął sprzedaż NFT swoich kultowych bluz z logo. Producent odzieży powiedział, że jego NFT będą wyceniane na poziomach od około 8,30 dolarów do 415 dolarów i będzie pochodzić z fizycznej bluzy.

Gdzie indziej, zarówno Under Armour $UA+3.7% i Adidas $ADIDNFTs wyprzedały się, gdyzadebiutowały w zeszłym miesiącu. Teraz na rynku OpenSea oferowane są za nie bezprecedensowo wysokie ceny.

Gerben powiedział detalistów odzieżowych Urban Outfitters, Ralph Lauren i Abercrombie & Fitch również złożył wnioski o znak towarowy w ostatnich tygodniach szczegółowo ich zamiar otworzyć jakiś rodzaj wirtualnego sklepu.

Raport CB Insights nakreślił kilka powodów, dla których detaliści i marki mogą chcieć realizować takie przedsięwzięcia, które potencjalnie mogą oferować nowe źródła przychodów.

Uruchomienie NFT pozwala firmom na "tokenizację" fizycznych produktów i usług, co pomaga obniżyć koszty transakcji internetowych. A dla luksusowych marek, takich jak Gucci i Louis Vuitton $LVMH, NFT mogą służyć jako forma uwierzytelnienia dla namacalnych i droższych towarów, zauważa CB Insights.

Gerben powiedział, że w miarę jak coraz więcej konsumentów zapozna się z metawersami i przedmiotami przechowywanymi na blockchainie, więcej sprzedawców będzie chciało stworzyć wokół nich swój własny ekosystem.

Według Franka Chaparro, dyrektora generalnego The Block, firmy świadczącej usługi kryptowalutowo-informacyjne, wielu sprzedawców wciąż dochodzi do siebie po spóźnieniu się do gry e-commerce i dlatego nie chce przegapić metaverse.

"Myślę, że to zwycięstwo dla każdej firmy w handlu detalicznym" - powiedział Chaparro. "A nawet jeśli okaże się, że to moda, nie ma zbyt dużego uszczerbku na reputacji, jeśli po prostu spróbujesz czegoś dziwnego, jak danie niektórym klientom NFT w loterii".

4 rewolucyjne światy metaverse, w których możesz zacząć zarabiać już dziś

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet