S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Ostatnie ostrzeżenie: w 2022 roku Solana pobije nie tylko Bitcoina, ale także inne kryptowaluty

Bitcoin jest dziś kryptowalutą o największej kapitalizacji rynkowej, która sięga około 900 miliardów dolarów. Jednak ostatni rok obnażył twardą prawdę o Bitcoinie i innych znanych kryptowalutach, a jak się okazuje, także o znacznie bardziej opłacalnych inwestycjach. W rzeczywistości, mniejsze kryptowaluty zaczynają zmniejszać tę przewagę dużych kryptowalut i na przykład, aprecjacja Solany 2021 - 10,970%, całkowicie zmiażdżyła aprecjację Bitcoina - 57,6%. Ale czy Solana ma szansę prześcignąć Bitcoina i inne kryptowaluty w tym roku? Pewnie, że tak!


Jednak rywalizacja między Bitcoinem a Solaną nie dotyczy dokładnie tej samej przestrzeni w świecie kryptowalut. W rzeczywistości Bitcoin jest coraz częściej postrzegany jako cyfrowe złoto lub zabezpieczenie przed inflacją.

Solana, z drugiej strony, jest kryptowalutą stworzoną z myślą o tanich i szybkich transakcjach, co czyni ją bardziej kryptowalutą użytkową. I właśnie te różnice są powodem, dla którego uważam, że Solana $SOL/USD po raz kolejny prześcignie Bitcoina $BTC/USD w 2022 roku.

Na podstawie statystyk wolumenu obrotu $COIN+0.0% w Coinbase, możemy uzyskać pewne wskazówki dotyczące tego, gdzie płyną pieniądze inwestorów kryptowalutowych. W trzecim kwartale 2020 r., Bitcoin stanowił 32% całkowitego wolumenu handlu, ale w trzecim kwartale 2021 r. było to tylko 19%.

Ethereum $ETH/USD zyskało 4 punkty procentowe udziału w rynku, przechodząc z 18% do 22%, ale inne kryptowaluty skoczyły z 50% wolumenu obrotu do 59% w ciągu ostatniego roku - Solana wśród nich 😄.

Rok 2021 był zdecydowanie rokiem Solany - Źródło.

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku deweloperów. W szybko zmieniającym się świecie kryptowalut, trudno jest zdefiniować aktywność deweloperów, ale można śmiało powiedzieć, że społeczność deweloperów Solany rośnie, podczas gdy społeczność deweloperów Bitcoina jest w stagnacji.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Solana Ventures, ramię Solany zajmujące się venture capital, ogłosiło, że przeznaczy 250 milionów dolarów na tworzenie gier. To na dodatek do rynków NFT i projektów finansowania, które już trafiły na rynek.

Oto kolejny wskaźnik wzrostu Solany. Phantom, który jest popularnym portfelem na Solanie, który przechowuje kryptowaluty, tokeny i NFT, niedawno zatweetował $TWTR, że urósł do 1,8 miliona miesięcznych aktywnych użytkowników.

https://twitter.com/phantom/status/1477111929449504770

Według wszelkich miar, Solana $SOL/USD jest na fali wznoszącej, a jej zyski przychodzą kosztem wcześniej popularnych kryptowalut, takich jak Bitcoin. Jednym z argumentów za Bitcoin jest to, że jest to "cyfrowe złoto" - aktywo, które zawsze zachowa wartość w taki sam (podobny) sposób jak fizyczne złoto.

Ale jeśli tak jest, to wzrost tokenów użytkowych powinien być znacznie większy niż wzrost tokenów złotopodobnych, jeśli analogia do świata fizycznego jest jakąkolwiek wskazówką. Kapitalizacja światowego rynku złota szacowana jest przez wielu na około 11 bilionów dolarów.

Według Siblis Research, wartość samych amerykańskich akcji na dzień 30 września 2021 r. wyniesie 49 bilionów dolarów. Wartość europejskich spółek giełdowych wynosi 8,1 biliona dolarów, według Trading Economics .

Wartość światowych nieruchomości wynosi 326,5 biliona dolarów, według firmy badawczej Savills. Są to dane szacunkowe, ale pokazują, że inwestorzy cenią firmy, które zapewniają użyteczność, wzrost i zyski znacznie wyżej niż złoto w realnym świecie.

Bezpośrednie porównanie kapitalizacji rynkowej Solany i Bitcoina nie jest do końca sprawiedliwe. Bitcoin jest wartościowy przede wszystkim dla tych, którzy go posiadają, podczas gdy Solana jest bardziej walutą fiat używaną jako środek transakcji dla NFT i innych tokenów.

Bitcoin być może spadł z wyceny przekraczającej 1 bilion dolarów, ale w momencie pisania tego postu jego kapitalizacja rynkowa wynosi około 900 miliardów dolarów, podczas gdy kapitalizacja rynkowa Solany wynosi 50,8 miliarda dolarów. Zobaczmy więc, kto prawdopodobnie bardziej wzrośnie w 2022 roku 🤔....Bitcoin czy Solana? W takim razie jestem czysty!

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet