S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Cathie Wood stawia na te dwie akcje po nieudanym roku

Po osiągnięciu lepszych wyników niż rynek w 2020 roku, Cathie Wood poniosła porażkę w 2021 roku. Jej skupienie się na akcjach związanych z przełomowymi technologiami sprawiło, że jej firma Ark Invest została zmieciona przez lawinę. Sytuacja ta będzie kontynuowana w 2022 r., a spadające ceny mogą wejść na terytorium niedźwiedzia. Ale jeden rok nic nie znaczy. Plus - wysłuchanie opinii tak skutecznego inwestora nigdy nie jest złą rzeczą.

Niektórzy inwestorzy mogą odczuwać potrzebę wciśnięcia przycisku pauzy, gdy ceny akcji spadają, i jest to zrozumiałe. Ale taka jest natura rynku akcji. Są wzloty i upadki, i nie można dokładnie przewidzieć, kiedy nastrój się zmieni. W pewnym momencie fala się odwróci. To powiedziawszy, teraz, gdy ceny są niskie, jest to świetny czas na inwestowanie.

ROK $ROKU-0.5%

Firma Roku prowadzi działalność w dwóch obszarach: segmencie odtwarzaczy, który obejmuje sprzedaż urządzeń do transmisji strumieniowej, oraz w obszarze platform, który obejmuje przychody z reklam i partnerstwa z zewnętrznymi sieciami transmisji strumieniowej. Działalność związana z odtwarzaczami miała ostatnio problemy z powodu trudności w nadrobieniu sprzedaży z roku 2020, a także z powodu problemów z łańcuchem dostaw. Jednak działalność związana z platformami wciąż rośnie w siłę, odnotowując w trzecim kwartale wzrost o 82% w ujęciu rocznym. Działalność związana z platformami jest również znacznie większa, odpowiadając za 86% całkowitych przychodów w trzecim kwartale. Dlatego też można liczyć na to, że Roku będzie wielkim zwycięzcą w ciągu najbliższych kilku lat.

Tradycyjne sieci telewizyjne utrzymują się z przychodów z reklam. Ale"cord-cutting" - czyli widzowie porzucający tradycyjną telewizję na rzecz streamingu - jest coraz częstszym zjawiskiem, a reklamodawcy podążają za nim. Właśnie dlatego model Roku jest tak atrakcyjny. Liczba godzin transmisji strumieniowej wzrosła o 21% rok do roku i choć jest to niewielki spadek w stosunku do drugiego kwartału, kiedy to ludzie ponownie wychodzili z domów, to jednak pokazuje to ogólny zwrot w kierunku transmisji strumieniowej. Liczba aktywnych kont wzrosła w III kwartale w ujęciu rocznym i sekwencyjnym, ponieważ coraz więcej osób chce uczynić streaming częścią swojego stylu życia.

Liczba godzin przesyłanych strumieniowo wciąż rośnie

Roku ma teraz ponad 200 kanałów, w tym 17 dodanych niedawno, aby zapewnić dodatkowe treści, przyciągnąć więcej widzów i zapewnić konkurencyjny model dla reklamodawców. Inwestuje również we własny darmowy kanał Roku, który oferuje oryginalne programy. Streaming to ogromna szansa na rynku, a firma jest dobrze przygotowana do dalszego zwiększania wydatków na reklamę w swojej sieci.

Mimo to, akcje Roku spadły o blisko 60% w ciągu ostatniego roku. Potraktuj to jako okazję do kupna, ale pamiętaj o perspektywie długoterminowej i nie oczekuj zysków z dnia na dzień.

SEA LIMITED $SE+5.6%

Sea Limited jest singapurską firmą zajmującą się handlem elektronicznym i grami, która szybko wchodzi na nowe rynki i dominuje na nich. Jej platforma gier Garena wydaje grę Free Fire, która jest najczęściej pobieraną grą w 2019 i 2020 r. Pozostaje ona niezwykle popularna i zajmuje drugie miejsce pod względem miesięcznych aktywnych użytkowników w Google Play w III kwartale.

https://www.youtube.com/watch?v=oq2Rz2I11l0


Jej marka e-commerce nazywa się Shopee i jest wiodącą marką e-commerce w całej Azji Południowo-Wschodniej. Była to również trzecia najczęściej pobierana aplikacja do robienia zakupów na świecie w 2020 roku. Przychody z handlu elektronicznego wzrosły w trzecim kwartale o 134%, a wolumen towarów brutto skoczył o 81%. W Brazylii Shopee wystartował w 2019 roku i był najczęściej pobieraną aplikacją do robienia zakupów na tym rynku w trzecim kwartale. W ubiegłym roku został wprowadzony na rynek w Polsce, Francji, Indiach i Hiszpanii.

Gry mobilne cieszą się niespotykaną popularnością, szczególnie wśród młodych ludzi.

Trzeci segment firmy nosi nazwę Sea Money i oferuje usługi fintech, takie jak przetwarzanie kart i portfele cyfrowe. Łączny wolumen płatności w tym segmencie wzrósł w trzecim kwartale o 111% rok do roku, a liczba płacących użytkowników wzrosła o 120% do 39,3 mln.

Patrząc na całokształt działalności, przychody w trzecim kwartale wzrosły o 122% rok do roku, ale wzrost ten ma swoją cenę, gdyż strata netto firmy wzrosła do fatalnego poziomu 576 milionów dolarów. Sea Limited ma jednak ogromny potencjał, jeśli chodzi o zakres świadczonych usług i silną strategię wzrostu. Co więcej, w ciągu ostatniego roku akcje spółki spadły o 23%. Chociaż w najbliższym czasie spółka może nadal borykać się z problemami, podobnie jak cały sektor technologiczny, to w dłuższej perspektywie jest to świetny wybór.

Wskazówka: ARK Cathie Wood przechodzi w stan hibernacji

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet