S&P 500 ^GSPC
5,088.8
+0.03%
Tesla TSLA
$191.97
-2.76%
Apple AAPL
$182.52
-1.00%
Meta META
$484.03
-0.43%
Nvidia NVDA
$788.17
+0.36%
Microsoft MSFT
$410.34
-0.32%
Amazon AMZN
$174.99
+0.23%
Alphabet GOOG
$145.29
-0.02%

Nad nákupem této kryptoměny se nemá cenu rozmýšlet

Jako první se přiznám, že jsem byl ke kryptoměnám zpočátku skeptický. Některé výtky legendárního investora Warrena Buffetta vůči kryptoměnám se zdály dávat smysl. Legendární investor například prohlásil, že "kryptoměny v podstatě nemají žádnou hodnotu a nic nevytvářejí". Nyní se domnívám, že se rady Buffetta míjí účinkem.

 

Přinejmenším u některých kryptoměn. Stále se však kvůli svým dřívějším výhradám poněkud zdráhám ponořit se do některých digitálních mincí, o kterých si myslím, že mají skutečný růstový potenciál. To však neplatí plošně. Tady je jedna kryptoměna, kterou bych teď bez váhání kupuji.

Kryptoměna, která vyrábí.

Mám podezření, že Buffett Ethereum $ETH/USDaž tak dobře neznal, když se v minulosti ke kryptoměnám vyjadřoval negativně. Blockchain Ethereum se používá k výrobě věcí. Spoustu z nich.

https://www.youtube.com/watch?v=jxLkbJozKbY

Ekosystém Ethereum zatím zahrnuje tisíce decentralizovaných aplikací. Na platformě Ethereum aktivně pracuje více než 4 000 vývojářů - mnohem více než na kterémkoli jiném blockchainu. Ve skutečnosti je více než 40 ze 100 největších kryptoměn podle tržní kapitalizace postaveno na platformě Ethereum.

Klíčem k úspěchu platformy Ethereum je podpora chytrých kontraktů, které se automaticky provádějí při splnění stanovených událostí splňujících smluvní dohody. Chytré kontrakty umožňují širokou škálu aplikací, včetně nezaplatitelných tokenů (NFT) a decentralizovaných finančních aplikací (DeFi).

Není vůbec překvapivé, že Ethereum je podle tržní kapitalizace druhou největší kryptoměnou na trhu a zaostává pouze za Bitcoinem. Zdá se, že Ethereum je předurčeno k tomu, aby získalo náskok před Bitcoinem, a nakonec by se mohlo dokonce ucházet o první místo.

Větší a lepší věci na cestě

Nic však není dokonalé. Ethereum má své nevýhody. Zejména blockchain není zdaleka tak rychlý, jak by mohl být. Jeho síť může být přetížená. Transakční poplatky Etherea jsou také vysoké.

https://www.youtube.com/watch?v=Yh8cHUB-KoU

Tyto nedostatky přilákaly konkurenci. Několik novějších blockchainů si získává přijetí ještě rychleji než Ethereum tím, že řeší některá z těchto omezení. To by mě přimělo pozastavit se nad nákupem Etherea, kdybych nevěděl, že se chystají větší a lepší věci. Líbí se mi, že vývojáři Etherea nestrčili hlavu do písku a problémy ignorovali. Místo toho vytyčili jasnou cestu, jak problémy s aktualizací Ethereum 2.0 odstranit.

První fáze zásadního upgradu již byla dokončena. Řetězec Beacon, který podporuje staking na Ethereu a připravuje půdu pro budoucí vylepšení, je v provozu. Dalším krokem v plánu je sloučení tohoto řetězce Beacon Chain s hlavní sítí Ethereum později v tomto roce. V poslední fázi, která by měla být dokončena v roce 2023, budou zavedeny shard chainy, které rozšíří škálovatelnost Etherea.

Až budou tyto modernizace dokončeny, bude Ethereum mnohem rychlejší, levnější a škálovatelnější. A pro vývojáře by měl být ještě atraktivnější.

Stálá síla

Existují nějaké důvody, proč váhat s nákupem Etherea? V krátkodobém horizontu je odpověď jednoznačně "ano". Myslím, že největším rizikem pro Ethereum (a další kryptoměny) je dlouhodobé prostředí, kdy se investoři přesunou k méně rizikovým aktivům.

Kdybych se zaměřil pouze na krátkodobý horizont, určitě bych se kvůli tomu hecoval. Podle mého názoru je však při investování do čehokoli zapotřebí dlouhodobá perspektiva. Pro dlouhodobé investory představuje období "risk-off", kdy je cena Etherea nižší, skvělou příležitost k nákupu.

Existují kryptoměny, u kterých bych se obával, zda vydrží dlouhodobě. Myslím si však, že Ethereum má sílu zůstat. Vzhledem k probíhajícímu upgradu Etherea 2.0 by tato kryptoměna měla být vítězem v příštím desetiletí i později.

Další zajímavé informace o kryptu např. zde: Investoři pozor: Krach Bitcoinu prorazí nejen hranici 30, 20, ale i 10 000 dolarů, pokud nastane tento scénář. Konec propadu Bitcoinu, tento graf dokazuje, že další růst kryptoměn už je velmi blízko

Nejedná se o investiční radu ale pouze osobní nazor.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

To dává smysl!

🧐