S&P 500 ^GSPC
5,069.82
-0.16%
Alphabet GOOG
$137.43
-1.91%
Nvidia NVDA
$776.63
-1.32%
Tesla TSLA
$202.04
+1.16%
Apple AAPL
$181.42
-0.66%
Meta META
$484.02
-0.62%
Amazon AMZN
$173.16
-0.22%
Microsoft MSFT
$407.72
+0.06%

Krach bitcoinu: Teď nastal čas vydělat

Bylo to ošklivé. Bitcoin začal týden severně od 42 000 dolarů. Do konce pátku klesl pod 37 000 USD - což představuje 12% pokles během pouhých pěti krátkých obchodních dnů. Není ovšem třeba klesat na mysli. Tímto se otevírá obrovská příležitost pro výdělek. Ideální možnost přestat odkládat nákup bitcoinu a vzít osud do svých rukou.

Pokud mám být upřímný, graf Bitcoinu je tak rudý, že to vypadá, že by se ceny mohly v blízké době propadnout až na 30 000 USD. Supporty proraženy. Index RSI je slabý. Klouzavý průměr vypadá hrozně. Není to hezké...

Ale je tu jedna věc: Korekce, jako je tato, jsou na trzích s kryptoměnami běžné.

Totéž vám řekne každý dlouholetý kryptoinvestor. U akcií se říká, že byste měli být připraveni na několik poklesů o 5 až 10 % ročně. U kryptoměn byste měli být připraveni na několik 20% poklesů každý rok.

Aktuálně sledujeme u BTC značný pokles

Ale hádejte co? Riziko a odměna spolu úzce korelují a ti, kteří dokáží riziko na kryptotrhu unést, jsou bohatě odměněni. Bitcoin odměňuje ty, kteří si počkají - a odměňuje zejména ty, kteří nakupují poklesy!

V zákulisí

Kryptoměny sice tento týden klesly, ale propad byl především o sentimentu - nikoli o fundamentech. Zde je popis toho, co se dělo v zákulisí:

Financování rizikovým kapitálem nadále prudce roste. Hlavní kryptografická firma a16z nedávno oznámila záměr a získat 3,5 miliardy dolarů do svého nejnovějšího kryptofondu - což je obrovský nárůst oproti 2,2 miliardy dolarů, které získala v červnu 2021. A je zajímavé, že šéf informační kanceláře fondu uvedl, že si myslí, že "krypto směřuje k velké korekci". Zdá se, že nejchytřejší lidé v místnosti - a ano, a16z je tohoto titulu hodna - souhlasí: Na obzoru jsou pro kryptoměny v blízké budoucnosti nějaké problémy. Ale v této bolesti se objeví úžasné příležitosti. Proč jinak získat 3,5 miliardy dolarů?
NFT/Metaverse šílenství se nezastaví. Všichni se v těchto dnech vrhají do metaverza a spouštějí NFT - a tato mánie nevykazuje žádné známky zastavení. Tento týden společnost Microsoft $MSFT+0.1% oznámila svou největší akvizici v historii, když za 69 miliard dolarů převzala společnost Activision $ATVI+0.1% - jde o velkou sázku na to, že Microsoft dokáže využít herní aktiva společnosti Activision a vrhnout se do metaverza. Meta také oznámila nabídku NFT pro Facebook a Instagram a společnost Walmart $WMT+0.1%hovořila o vytvoření vlastní kryptoměny pro nákup NFT. Metaverze a NFT jsou s kryptoměnami neoddělitelně spjaty. Čím více lidí si osvojí první z nich, tím více si osvojí druhé.

Tip: Další společnosti vstupují do metaverse. Tohle jméno by vás ale nejspíš vůbec nenapadlo.

Kryptoměny získávají na popularitě. Nový průzkum společnosti Visa $V+0.9% zjistil, že 25 % malých a mikropodniků hodlá v letošním roce přijímat krypto platby. To přichází v době, kdy spotřebitelé zrychlují používání bezhotovostních platebních prostředků a stále více se smiřují s myšlenkou digitálních peněženek. Celou dobu se tvrdí, že skutečným motorem cen kryptoměn budou v dlouhodobém horizontu trendy v jejich přijímání. V rámci tohoto uvažování je to pro kryptoměny nesmírně býčí zpráva.

Cyklus

Celkově se lze domnívat, že pro bitcoin je to jen další cyklus - rally; pokles; konsolidace; opět rally.

Jsme v části "poklesu" a směřujeme ke "konsolidaci". Z historického hlediska to vždy byla nejlepší doba k nákupu na trhu.

Nejedená se o investiční doporučení. Jde pouze o amatérský názor. Inspirováno článkem z InvestorPlace.

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

👍👍