S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Chcete investovat do nemovitostí bez starostí? Tady je řešení

Na investování do nemovitostí se dá vydělat spousta peněz. A pokud se vaše portfolio tradičně omezuje na akcie a dluhopisy, je vlastnictví nemovitostí skvělým způsobem diverzifikace. Fyzické vlastnictví nemovitosti ovšem přináší spíš vrásky než požadovaný výnos a pasivní příjem v podobě nájmu. Existuje však způsob, který vám dovolí do nemovitostí investovat bez všech těchto nepříjemností.

 

Mnoho lidí je však nervózních z toho, že by se sami pustili do investování do nemovitostí, a to z jednoho velkého důvodu: Nechtějí podstupovat rizika spojená s vlastnictvím nemovitostí. A to je pochopitelné.

Při nákupu nemovitostí můžete vydělat peníze příjmy z pronájmu a také díky tomu, že si tyto nemovitosti ponecháte, dokud se jejich hodnota nezvýší, a pak je se ziskem prodáte. Nákup fyzických nemovitostí však také znamená, že musíte platit za jejich údržbu, nemluvě o tom, že nesete rizika, která jsou spojena se spoléháním na příjmy z pronájmu. A samozřejmě rizika spojená s nájemníky... lidi jsou lidi.

https://www.youtube.com/watch?v=WJCgaxZwkt4&t=238s

Nikdy nevíte, kdy může vaše nemovitost zůstat celé měsíce prázdná, pokud v místě klesne poptávka po pronájmech. Nebo vám nájemník zdemoluje dům a vy budete muset zaplatit opravy.

V úvahu je třeba vzít i otázky likvidity. Uvázání peněz ve fyzické nemovitosti je prostě na dlouho. Z toho vychází nebezpečí zmeškání jiných investičních příležitostí.

Ale mám pro vás dobrou zprávu - investovat do nemovitostí je více než možné. Dokonce aniž byste nemovitost skutečně koupili. A pokud nechcete nést rizika spojená s vlastnictvím nemovitostí, existuje jedna možnost, kterou stojí za to prozkoumat.

REITy

REIT neboli realitní investiční fondy jsou společnosti, které provozují nemovitosti, jež vlastní a spravují, a mají z nich příjmy. Mnoho REITů se obchoduje veřejně stejně jako akcie, takže můžete sledovat jejich výkonnost a cenu akcií. REITy také obvykle vyplácejí vyšší dividendy než akcie, což z nich činí skvělou možnost pro generování stálého příjmu.

Ve světě REIT existují různé možnosti, na které se můžete zaměřit. Průmyslové REIT jsou nyní potenciálně silným nákupem, protože exploze digitálního prodeje, kterou podpořila pandemie, vytvořila širokou potřebu skladových prostor a distribučních center. Stejně tak svět, který se stále více orientuje na digitální technologie, je důvodem pro nákup REITů v podobě datových center.

Další kategorií, která stojí za pozornost, jsou REITy v oblasti zdravotnictví. Jedinečnost zdravotnictví spočívá v tom, že jde o odvětví odolné vůči recesi. Lidé potřebují nemocnice a zdravotnická zařízení i v těžkých ekonomických časech. A tak mají zdravotnické REITy potenciál být ziskové i za těch nejtěžších okolností.

Samozřejmě, že některé REIT jsou v dnešní době poněkud rizikovější. Například REIT v oblasti pohostinství. Odvětví cestovního ruchu bylo zasaženo pandemií a mnoho hotelů je stále v útlumu. Dokud se situace v oblasti COVID-19 nezlepší, může být nákup REIT v oblasti pohostinství sporný.

 

Podobně maloobchodní REITs by vás mohly trochu znervóznit kvůli obrovskému počtu zavřených obchodů, které jsme v posledních letech zaznamenali. A s tím, jak si stále více spotřebitelů osvojuje návyky elektronického obchodování, bychom mohli být svědky toho, že potřeba fyzických prodejen bude klesat. Pokud se tak stane, retails REITs, které provozují nákupní centra, by mohly mít problémy.

Investice do nemovitostí by vás mohla časem docela obohatit, a pokud nechcete podstupovat rizika spojená s vlastnictvím fyzických nemovitostí, jsou REITs rozumnou alternativou. I když v oblasti REITs jistě existují různé úrovně rizika a příležitostí, jsou dobrým způsobem, jak začít fušovat do nemovitostí, aniž by vám to přerostlo přes hlavu.

Další možnosti pasivního příjmu? Tyto dvě společnosti vám zajistí extrémně vysoký pasivní příjem

Nejedná se o investiční radu. Jde pouze o amatérský názor podpořený rešerší Maurie Backman

Přečíst celý článek zdarma?
Tak pokračuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

REITy jsou dobrou alternativou, ale nejsou samospasitelné. Tak jako jakékoliv jiné aktivum, i REITy můžou poklesnout - a někdy i dost brutálně. V nejbližší době oblivní REITy dvě okolnosti:

1) Stále vysoký zájem o nemovitosti všeho druhu a tím i růst jejich hodnoty (pro REITy pozitivní faktor)

2) Očekávaný růst US sazeb, který může způsobit zejm. "zapákovaným" REITům potíže (negativní faktor)

Jsem zvědav, který z těchto faktorů převáží.

Viděl bych to na 1) tedy pozitivní. Zejména pokud si člověk udělá nějaký rozumný průzkum toho, co asi dává smysl. Jak se píše v článku - třeba ty sklady pro shipping e eshopy asi nebudou v dohledné době nepotřebné, tudíž je asi menší nebezpečí, že se to sesype.

Ano, výběr dobrého REITu bude pro úspěch klíčový. Pak plně platí můj komentář výše - tj. ne každý REIT = automatický růst do nebes.

Zvyšovanie úrokov FED je pre REIT dobré stúpnu im zisky ak niesu moc zadlžený.Ale oni vedčinov sú na 90 percent.

Hned mám nad čím přemýšlet :-)