S&P 500 ^GSPC
5,096.27
+0.52%
Amazon AMZN
$176.76
+2.08%
Nvidia NVDA
$791.12
+1.87%
Alphabet GOOG
$139.78
+1.71%
Microsoft MSFT
$413.64
+1.45%
Meta META
$490.13
+1.26%
Apple AAPL
$180.75
-0.37%
Tesla TSLA
$201.88
-0.08%

Chcesz inwestować w nieruchomości bez obaw? Oto jak

Istnieje wiele pieniędzy do zrobienia w inwestowaniu w nieruchomości. A jeśli Twój portfel tradycyjnie ogranicza się do akcji i obligacji, posiadanie nieruchomości jest świetnym sposobem na dywersyfikację. Fizyczne posiadanie nieruchomości, jednak przynosi więcej zmarszczek niż pożądany zwrot i pasywny dochód w postaci czynszu. Ale jest sposób, który pozwala inwestować w nieruchomości bez tych wszystkich niedogodności.

Jednak wiele osób są nerwowe o venturing do inwestowania w nieruchomości na własną rękę z jednego wielkiego powodu: Nie chcą podejmować ryzyka związanego z posiadaniem nieruchomości. I to jest zrozumiałe.

Kiedy kupujesz nieruchomości, możesz zarabiać pieniądze dzięki dochodom z wynajmu, a także poprzez trzymanie się tych nieruchomości, aż wzrosną w wartości, a następnie sprzedając je z zyskiem. Jednak zakup nieruchomości fizycznych oznacza również, że trzeba płacić za ich utrzymanie, nie wspominając o tym, że ponosi się ryzyko, które wynika z polegania na dochodach z wynajmu. I oczywiście ryzyko związane z lokatorami... ludzie to ludzie.

https://www.youtube.com/watch?v=WJCgaxZwkt4&t=238s

Nigdy nie wiadomo, kiedy Twoja nieruchomość może pozostać pusta przez miesiące, jeśli popyt na wynajem spadnie w danej lokalizacji. Albo lokator zdewastuje twój dom i będziesz musiał zapłacić za naprawę.

Do rozważenia są również kwestie płynności finansowej. Wiązanie pieniędzy w fizycznej nieruchomości to po prostu strzał w dziesiątkę. Stąd niebezpieczeństwo przegapienia innych możliwości inwestycyjnych.

Ale mam dla Ciebie dobrą wiadomość - inwestowanie w nieruchomości jest więcej niż możliwe. Nawet bez faktycznego zakupu nieruchomości. A jeśli nie chcesz podejmować ryzyka związanego z własnością nieruchomości, jest jedna opcja, którą warto zbadać.

REITs

REITs, czyli real estate investment trusts, to firmy, które zarządzają nieruchomościami, które są ich własnością, a następnie czerpią z nich dochody. Wiele REIT-ów jest notowanych na giełdzie tak jak akcje, więc można śledzić ich wyniki i cenę akcji. REIT-y płacą również zazwyczaj wyższe dywidendy niż akcje, co czyni je świetną opcją dla generowania stałego dochodu.

W świecie REIT-ów istnieje wiele opcji, którym można się przyjrzeć. REIT-y przemysłowe są teraz potencjalnie dobrym zakupem, ponieważ eksplozja sprzedaży cyfrowej napędzana przez pandemię stworzyła powszechne zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe i centra dystrybucyjne. Podobnie świat, który jest coraz bardziej skoncentrowany na technologii cyfrowej, skłania do zakupu REIT-ów zajmujących się centrami danych.

Inną kategorią wartą rozważenia są REIT-y sektora opieki zdrowotnej. To, co czyni opiekę zdrowotną wyjątkową, to fakt, że jest to sektor odporny na recesję. Ludzie potrzebują szpitali i placówek medycznych nawet w trudnych ekonomicznie czasach. REIT-y sektora opieki zdrowotnej mają więc potencjał, by być rentowne nawet w najtrudniejszych warunkach.

Oczywiście, niektóre REIT-y są obecnie nieco bardziej ryzykowne. Na przykład REIT-y hotelarskie. Branża turystyczna została dotknięta pandemią, a wiele hoteli jest nadal w opłakanym stanie. Do czasu poprawy sytuacji z COVID-19, kupowanie REIT-ów hotelarskich może być wątpliwe.

Podobnie, REIT-y detaliczne mogą być nieco nerwowe z powodu ogromnej liczby zamknięć sklepów, które obserwowaliśmy w ostatnich latach. A ponieważ coraz więcej konsumentów przyjmuje nawyki e-commerce, możemy być świadkami spadku zapotrzebowania na sklepy fizyczne. Jeśli tak się stanie, REIT-y prowadzące centra handlowe mogą znaleźć się w tarapatach.

Inwestowanie w nieruchomości może sprawić, że będziesz całkiem bogaty w czasie, a jeśli nie chcesz podejmować ryzyka związanego z posiadaniem fizycznej nieruchomości, REITs są rozsądną alternatywą. Choć z pewnością istnieją różne poziomy ryzyka i możliwości w REITs, są one dobrym sposobem na rozpoczęcie zabawy z nieruchomościami bez popadania w przesadę.

Inne możliwości uzyskania pasywnego dochodu? Te dwie firmy zapewnią Ci niezwykle wysoki dochód pasywny

To nie jest doradztwo inwestycyjne. Jest to jedynie amatorska opinia poparta badaniami Maurie Backmana.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet