S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

3 akcje zdrowotne, które są zbyt tanie, by je dalej ignorować

Jeśli chcesz przetrwać trudne czasy na giełdzie bez dosłownie utraty kwiatu, opieka zdrowotna powinna być jednym z obszarów, na których skupiasz się w swoich inwestycjach. Jest to w zasadzie segment "odporny na kryzys". Kolega Motley Fool wymyślił trzy akcje, które, choć wzięły solidne lanie teraz, jeśli nadal udowadniają swoją jakość w długim okresie, masz gwarancję bezpiecznego wzrostu przez wiele lat.

Wykorzystaj możliwości opieki zdrowotnej.

Akcje spółek technologicznych z sektora opieki zdrowotnej dosłownie przeszły przez giełdowe piekło, spadając o ponad 50% od szczytów. Wydawałoby się więc, że lepiej unikać ich jak zbitego psa. Ale jest wręcz przeciwnie. Ich długoterminowy potencjał czyni je absolutnie świetną okazją do zakupu, oceńcie sami.

1. Teladoc Health $TDOC-1.7%

W ciągu ostatnich kilku lat inwestorzy szaleli na spółce Teladoc Health, zajmującej się telemedycyną. Wiodący dostawca usług telezdrowotnych odnotował ogromny skok w transakcjach podczas blokady, powodując wzrost przychodów o 98% rok do roku do 1,09 mld USD w 2020 roku. W 2021 roku zarząd spodziewa się 2,02 mld USD, co oznaczałoby niemal 100% wzrost. Część niedawnego wzrostu pochodzi z wartego 18,5 miliarda dolarów przejęcia Livongo, firmy specjalizującej się w technologiach cyfrowych do zarządzania i leczenia chorób przewlekłych, w 2020 roku.

Teraz, gdy Teladoc wchłonął przychody Livongo, a Covid nie wygląda już tak dramatycznie, zarząd prognozuje bardziej umiarkowaną trajektorię wzrostu przychodów w przyszłości - średnio o 25% do 30% rocznie do 2024 r. To spowolnienie, w połączeniu z szerszą wyprzedażą rynku przeciwko akcjom wzrostowym, doprowadziło do osłabienia akcji.

Teladoc nie traci jednak przychodów, które wypracował w latach 2020-2021. Czy jego wzrost spowalnia? Tak, ale perspektywy wzrostu są na poziomie szczytu wzrostu przychodów osiągniętego w czasie pandemii. Na podstawie wskaźnika cena do sprzedaży (P/S), akcje są obecnie tańsze niż przed kowidem. Przejęcie Livongo było kluczowe dla uruchomienia Primary360 pod koniec 2021 roku: ta nowa usługa podstawowej opieki zdrowotnej zapewnia pacjentom zintegrowany dostęp do cyfrowej oferty zdrowotnej Teladoc. Wycena Teladoc jest teraz ułamkiem tego, co było kiedyś, więc inwestorzy mogli zobaczyć, gdzie mogą wrócić z ceną pewnego dnia.

2. NovoCure $NVCR+1.1%

Rak jest straszną chorobą, a leczenie go jest znaczącą działalnością w branży opieki zdrowotnej. Metody leczenia, takie jak chemioterapia, są stosowane od dziesięcioleci. Obecnie firma NovoCure Limited jako pierwsza wprowadziła na rynek nową metodę leczenia za pomocą pól elektrycznych o niskiej intensywności - Tumor Treating Fields (TTF). Są one stosowane u pacjentów za pomocą urządzenia Optune firmy NovoCure.

Badania wykazują, że te pola elektryczne spowalniają wzrost komórek rakowych poprzez zakłócanie ich tempa podziału i namnażania. W przeciwieństwie do chemioterapii, są one ukierunkowane na komórki nowotworowe bez uszkadzania zdrowych tkanek otaczających. Urządzenie firmy NovoCure jest obecnie zatwierdzone przez Food and Drug Administration (FDA) do leczenia nowych i nawracających przypadków glejaka i międzybłoniaka, dwóch rodzajów nowotworów złośliwych.

Firmy, które polegają na zatwierdzeniu przez FDA swoich produktów na rynek, mogą przez dłuższy czas nie mieć istotnych katalizatorów. NovoCure od pewnego czasu zajmuje się leczeniem tych samych typów nowotworów, co spowodowało spowolnienie wzrostu przychodów. W trakcie obecnej bessy akcje osiągnęły najniższy od trzech lat wskaźnik P/S.

Jednak NovoCure oczekuje już na zatwierdzenie swojego urządzenia do leczenia innych nowotworów, takich jak niedrobnokomórkowy rak płuc (NSCLC), rak jajnika i rak trzustki. Rak płuc jest jednym z najczęstszych typów, więc zatwierdzenie go dla NSCLC znacznie zwiększyłoby możliwości rozwoju firmy NovoCure. Inwestorzy powinni obserwować krytyczne informacje na temat nowych zatwierdzeń w tym roku.

3. Hims & Hers Health $HIMS+11.8%

Teladoc nie jest jedyną firmą z branży telezdrowia, która chce wykorzystać rosnące zapotrzebowanie na wirtualną opiekę zdrowotną. Hims & Hers Health, kolejna firma z branży cyfrowego zdrowia, buduje silną markę konsumencką dla swoich produktów. Hims & Hers skierowany jest do młodych dorosłych i dotyczy takich dolegliwości jak wypadanie włosów, zaburzenia erekcji i trądzik. Firma oferuje również leczenie problemów związanych ze zdrowiem psychicznym. Pacjenci mogą rozmawiać z pracownikami służby zdrowia za pośrednictwem Hims & Hers, a następnie zapisać się na leki i suplementy, które będą dostarczane do ich domów.

Jej marketing jest lekki i wydaje się współbrzmieć z konsumentami. Liczba wizyt telezdrowotnych firmy wzrosła z 431 000 w 2018 roku do 4,6 mln w trzecim kwartale 2021 roku - co stanowi ponad dziesięciokrotny wzrost. Liczba jej członków wzrosła o 95% w ujęciu rocznym do 551 000 w trzecim kwartale 2021 r., co doprowadziło do 79% wzrostu przychodów.

Niestety dla inwestorów, cena akcji nie odzwierciedla tego wzrostu i spadła do ułamka ceny. Firma niedawno ogłosiła umowy w celu zwiększenia swojej obecności w handlu detalicznym poprzez uzyskanie jej suplementy diety i produkty na półkach sklepów Walmart, Walgreens i Vitamin Shoppe i dostępne na Amazon. Tymczasem firma właśnie uruchomiła swoją aplikację mobilną, która powinna ułatwić ludziom dostęp do jej platformy.

Jak na razie rynek nie wydaje się wierzyć w sukces firmy. Jeśli jednak Hims & Hers nadal będzie realizować swoje założenia i kontynuować silny wzrost sprzedaży, inwestorzy mogą w końcu zwrócić na to uwagę. Na razie akcje wyglądają jak bardzo dobry zakup ze znacznym wzrostem, biorąc pod uwagę kapitalizację rynkową poniżej 1 mld USD i prognozowane przychody w 2021 r. na poziomie 265 mln USD.

To nie jest rekomendacja inwestycyjna.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet