S&P 500 ^GSPC
5,137.08
+0.80%
Nvidia NVDA
$822.79
+4.00%
Meta META
$502.30
+2.48%
Alphabet GOOG
$138.10
-1.20%
Amazon AMZN
$178.22
+0.83%
Apple AAPL
$179.63
-0.62%
Microsoft MSFT
$415.50
+0.45%
Tesla TSLA
$202.64
+0.38%

Ta kryptowaluta jest jeszcze lepsza niż Solana. Czy dasz mu szansę, aby pokazał swoją moc?

Solana - kto o niej nie słyszał. Można powiedzieć, że 2021 należało do niej. Ogromna liczba osób postanowiła w nią zainwestować. Po prostu teraz, gdy wzrosła o 11 000%, prawdopodobnie nie będzie już w stanie zaoferować takiego wzrostu wartości. Nadszedł więc czas, aby spróbować pojechać na nowej fali. Jedna z takich fal (być może nawet bardziej obiecująca niż Solana) kryje się w tym artykule.

Inwestorzy wciąż szukają nowej Solany. Rozumiem przez to kryptowalutę, która będzie zyskiwać na wartości, liczbie deweloperów i ogólnym zastosowaniu. Kryptowaluta, która może pójść w ślady Solany, to Algorand $ALGOUSD+7.0%, która w ciągu ostatniego roku podskoczyła o 416%. A liczba deweloperów na platformie wzrosła do około 200 z mniej niż 50 rok wcześniej, według danych Electric Capital. Tak więc Algorand wyraźnie zaczyna nabierać tempa. Dlaczego uważam (i wielu analityków się ze mną zgadza), że może stać się tak popularny jak Solana? Przekonajmy się.

Nowe metody

Algorand i Solana mają jedną szczególną cechę wspólną. Oba oferują nowy sposób walidacji transakcji. Solana posługuje się dowodem z historii. Oznacza bloki danych za pomocą znaczników czasu. Usprawnia to proces walidacji. Wiele blockchainów wykorzystuje dowód stawki (proof of stake ). Ta ostatnia oferuje władzę walidacyjną tym, którzy mają w niej większy udział. Algorand natomiast używa czystego proof of stake. Oznacza to, że moc walidacji jest losowo przypisana do każdego uczestnika.

Algorand usprawnia również proces walidacji. Co ważne, wspiera on bezpieczeństwo i decentralizację. Czysty dowód słuszności oznacza, że odpowiedzialność za walidację nie zawsze będzie spoczywać na tej samej grupie interesariuszy wysokiego szczebla.

https://www.youtube.com/watch?v=JHIO4pms3qQ

Dwuwarstwowa struktura jest kolejnym plusem Algorandu - zmniejsza bowiem zatory i zwiększa szybkość transakcji. Pierwsza warstwa to miejsce na proste inteligentne kontrakty i tworzenie tokenów. Druga warstwa przeznaczona jest dla złożonych inteligentnych kontraktów i rozwoju zdecentralizowanych aplikacji(dApps).

W tej chwili Algorand przetwarza około 1200 transakcji na sekundę. Kolejnym celem jest osiągnięcie około 3 000 na sekundę. Algorand pracuje nad tym, aby docelowo zwiększyć tę liczbę do 45 000 transakcji na sekundę. Transakcje realizowane są błyskawicznie.

Bezpieczne środowisko dla NFT

Kolejną zaletą systemu Algorand jest to, że jest on"unforkable". Jest to duża zaleta dla tych, którzy tworzą lub kolekcjonują niezbywalne tokeny (NFT). Dzieje się tak dlatego, że rozwidlenie może prowadzić do zduplikowania NFT lub utraty wartości. Niewymienialny blockchain może zaoferować bezpieczniejsze środowiskodla tych aktywów.

Wreszcie, na Algorandzie pojawia się wiele ciekawych projektów. Jest więc jasne, że istnieje wiele rzeczywistych zastosowań dla tego blockchaina. Na przykład, Republika Wysp Marshalla wybrała Algorand jako platformę hostingową dla swojej cyfrowej waluty narodowej. Algorand zasila również platformę LiquidVineyards służącą do zarządzania cyfrowymi prawami autorskimi w branży win i winnic. To są solidne podstawy.

Czy to wszystko oznacza, że Algorand pójdzie w ślady Solany i osiągnie zyski rzędu 11 000%? Niekoniecznie. Na rynku kryptowalut panuje duża zmienność. A ryzyko jest wysokie. Ale jeśli spojrzymy na Algorand i to, co oferuje, wyjątkowo, mamy powody, aby być optymistami co do przyszłości tej kryptowaluty. A to oznacza, że w tym roku pod względem popularności i rozmachu może pójść w ślady Solany.

Więcej ze świata kryptowalut: Dogecoin umiera, a Elon Musk już mu nie pomoże

To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Jest to mój pogląd zainspirowany analizą Adrii Cimino.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet