S&P 500 ^GSPC
5,130.95
-0.12%
Tesla TSLA
$188.14
-7.16%
Nvidia NVDA
$852.37
+3.60%
Alphabet GOOG
$134.20
-2.81%
Apple AAPL
$175.10
-2.54%
Meta META
$498.19
-0.82%
Amazon AMZN
$177.58
-0.36%
Microsoft MSFT
$414.92
-0.14%

Gorąca wiadomość: Sony odbiło się na Microsofcie. Co to oznacza dla inwestorów?

Sony Interactive Entertainment ogłosiło, że kupi dewelopera Bungie za 3,6 miliarda dolarów. Jest to najwyraźniej odpowiedź na niedawne przejęcie firmy Blizzard przez Microsoft, który zapewnił sobie prawa do najbardziej rozpoznawalnych nazw w branży gier wideo. Czy dzięki temu PlayStation wróci do łask? Jak ten ruch wpłynie na akcje Sony i co to oznacza dla graczy?

Według GamesIndustry.Biz, po zawarciu umowy, Bungie będzie zarządzane jako "niezależna filia" w ramach Sony Interactive i pozostanie studiem wieloplatformowym z możliwością "samodzielnego publikowania i docierania do graczy w sposób, jaki uznają za stosowny".

Bungie jest najbardziej znane jako twórca gry Halo, ale od kiedy stało się niezależnym studiem, skupiło się na Destiny, pierwszoosobowej/role-playing FPS RPG z akcją na żywo, w której gracze mogą eksplorować galaktykę.

"Mamy silne relacje z Bungie od początku istnienia serii Destiny i nie mógłbym być bardziej podekscytowany, mogąc oficjalnie powitać studio w rodzinie PlayStation", powiedział Jim Ryan, prezes SIE (Sony Interactive Entertainment).

https://www.youtube.com/watch?v=ZJLAJVmggt0

W oficjalnym wpisie na PlayStation Blog, Ryan zaczyna od potwierdzenia niezależności Bungie. "Chcę, aby dla społeczności było jasne, że Bungie pozostanie niezależnym i wieloplatformowym studiem i wydawcą". Ryan mówi również, że Bungie będzie działać obok organizacji PlayStation Studios, a obie grupy będą ze sobą współpracować.

PlayStation Studios otrzyma również dostęp do własnych narzędzi Bungie, które będą wykorzystywane przez zespoły PlayStation Studios, zgodnie z wpisem na blogu.

W osobnym wpisie na blogu, Bungie szczegółowo opisało, co oznacza dla niego przejęcie, nazywając SIE "partnerem, który całym sercem wspiera wszystko, czym jesteśmy i chce przyspieszyć naszą wizję tworzenia rozrywki, która przekracza pokolenia, a wszystko to przy zachowaniu niezależności twórczej, która bije w sercu Bungie".

Bungie potwierdza, że zachowuje zdolność do niezależnego wydawania i tworzenia gier po przejęciu. I że jest zaangażowana we wspieranie gier i społeczności. Jest to niezwykle ważne z punktu widzenia gracza. W hiustorii często zdarzało się, że po wykupieniu studia gier, ich droga obierała bardziej komercyjny kierunek. pieniądze wygrywały z przyjemnością użytkowania :(

Kurs akcji Sony $SONY-1.7% zareagował na tę wiadomość dziś po południu lekkim ruchem w górę. O przejęciu jednego ze studiów gier spekuluje się od czasu gigantycznego zakupu Blizzarda przez Microsoft. Jest to sposób Sony na pokazanie, że ich PlayStation nie będzie łatwym łupem dla Xboxa.

Microsoft zadał śmiertelny cios PlayStation. Jak na tym skorzystasz?

To nie jest rekomendacja inwestycyjna. Jest to amatorski widok zainspirowany relacją Matta Kiama.

Przeczytać cały artykuł za darmo?
To kontynuuj 👇

Log in to Bulios

Log in and follow your favorite stocks, create a portfolio and discuss with others


Don't have an account? Join us

No comments yet