Není třeba se bát. Bitcoin dál padat nebude, tvrdí analytik

Bitcoin zažil nepříjemný začátek roku. Nemalé množství investorů - zkušených i nezkušených si prošlo zkouškou ohněm. Propad o desítky procent a apokalyptické nadpisy článků. Někteří dokonce začali zvažovat příchod medvědího trhu. Situace se ale trochu uklidnila a analytici začínají přicházet s pozitivními zprávami. Jednou takovou může být například názor Willyho Woo. Jaký je jeho pohled na možnost bear marketu? 

 

Bitcoin analytik a spoluzakladatel softwarové firmy Hypersheet Willy Woo se domnívá, že on-chain metriky ukazují, že BTC není v medvědím trhu, přestože pozoruje "vrchol strachu".

Ve svém projevu v podcastu What Bitcoin Did, který 30. ledna vedl Peter McCormack, Woo uvedl klíčové metriky, jako je vysoký počet dlouhodobých držitelů (peněženky držící pět měsíců a déle) a rostoucí míra akumulace, které naznačují, že trh nepřepnul na medvědí teritorium:

"Z hlediska on-chain se nejedná o medvědí trh. I když bych řekl, že jsme na vrcholu strachu. Není pochyb o tom, že lidé jsou opravdu vystrašení, což je obvykle příležitost k nákupu."

 

V krátkodobém horizontu Woo poznamenal, že "se často nestává, že by došlo k takovému pullbacku", a že případná kapitulace až k 20 000 dolarům se nezdá být pravděpodobná.

Cena BTC klesla od svých historicky nejvyšších úrovní 69 000 dolarů v listopadu o zhruba 44 % a analytik uvedl jako hlavní důvod tohoto soustavného poklesu a rovnoměrné výkonnosti v posledních třech měsících institucionální obchodování s futures.

Technická analýza dle investtech.com

Woo naznačil, že rostoucí příliv mainstreamových obchodníků a rozvinutí trhů s futures na BTC v posledních několika letech významně změnilo strukturu trhu BTC, na kterém cena přímo koreluje s averzí k riziku klasických obchodníků s akciemi.

"Ještě v letech 2019 až 2020, bylo on-chain vidět to, co investoři dělali - akumulovali. Ale prostě jste nemohli vidět žádný dopad na cenu, protože byla skutečně diktována obchodníky na burzách s futures," řekl.

Jako hlavní důvody, proč zůstat býčí, analytik uvedl velký počet dlouhodobých hodlerů, kteří neprodávali déle než pět měsíců. Tedy obchodníky, kteří přestali prodávat kolem oblasti 40 000 USD.

Bitcoin nemůže být nahrazen - nikdy a ničím

"Většina mincí tam sedí déle než pět měsíců a lidé, kteří to dělají, se drží už pět měsíců! Neprodávají se ztrátou, budou prodávat až když bude zisk, který má být."

Tvrdil také, že klíčovým indikátorem pro medvědí trhy je obvykle to, když "newbs" (nováčci) neboli čerstvě přesunuté mince převažují. To se neděje.

"Při  medvědím trhu v roce 2018 byli ve většině noví lidé, kteří drží mince krátce."

Toto není investiční doporučení. Jde pouze o amatérský pohled založený na rozhovoru Willyho Woo a shrnutí Briana Quarmbyho


Timeline Tracker Overview