Dvě akcie, které jsou při propadu trhu naprosto jasnou volbou

Medvědí trh naštěstí ještě nenastal. Čistě dle definice jsme zatím stále v korekci. Nováčci možná panikaří, ale zkušení investoři si mnou ruce. Vědí totiž moc dobře, že právě v takovéto situaci je čas nakupovat. Podíváme se na dvě akcie, které se díky propadu v korekci staly ještě lákavější volbou než kdykoliv předtím. Na těchto dvou akciích rozhodně neproděláte!

 

Když akcie nebo index klesne o 10 % ze svého historického maxima, říká se, že se nachází v oblasti korekce. I když to nezní tak děsivě jako medvědí trh - označovaný 20% poklesem - mělo by to investory přimět k zamyšlení. Ke korekcím často dochází v důsledku nějaké události a akcie jsou plošně prodávány.

Rozsáhlý výprodej dává investorům příležitost chopit se akcií, které mohou být ovlivněny šílenstvím na trhu, ale jejichž podnikání nebude ovlivněno. Dvě akcie, které jsou v takové příležitosti skvělým nákupem - Shopify $SHOP+3.4%  a Alphabet $GOOG+0.1%. U každé z nich došlo v poslední době k poklesu ceny akcií, ale jejich podnikům se stále daří.

1. Shopify $SHOP+3.4% 

Založit firmu může být obtížné, prodávat produkt online může být ještě náročnější. Shopify usnadňuje tento proces tím, že poskytuje šablony webových stránek, zpracování plateb a řešení pro přepravu za přijatelných 29 dolarů měsíčně. Když firma roste a může si dovolit rozšířit svou sadu nástrojů pro elektronické obchodování, Shopify má další úrovně s vylepšenými funkcemi.

 

Není to jen nástroj pro malé podniky. Její software používá mnoho velkých značek, například Kraft Heinz a KKW Beauty - kosmetická řada Kim Kardashian. Společnost Shopify nedávno oznámila, že rozšiřuje svou nabídku pro větší firmy o dopravu do druhého dne a snadné vracení zboží. Takový podnik vyžaduje značné investice do skladových prostor. Společnost Shopify je naštěstí prozíravá a již získala společnost 6 River Systems - robotický sklad -, aby zajistila špičkovou automatizaci v prostorách. Společnost Shopify poskytuje nejlepší řešení elektronického obchodování ve své třídě podnikům všech velikostí a tento nejnovější krok tuto myšlenku posiluje.

https://www.youtube.com/watch?v=gAkWsGlofyU

Společnost rozděluje své příjmy do dvou segmentů, na řešení pro obchodníky a na předplatné. Předplatitelská řešení představují peníze, které zákazníci platí každý měsíc za přístup k nástrojům, které Shopify nabízí. Růst v tomto segmentu může probíhat dvěma hlavními cestami: Noví zákazníci nebo zákazníci, kteří si zvyšují úroveň. Ve třetím čtvrtletí předplatitelská řešení společnosti Shopify meziročně vzrostla o 37 % na 336 milionů dolarů, ale tvořila pouze 30 % příjmů.

Větší segment, řešení pro obchodníky, roste s tím, jak obchody na jeho platformě zvyšují své tržby. Jak se zákazníkům společnosti Shopify daří lépe, daří se lépe i jí. Obchodní řešení meziročně vzrostla o 51 % na 788 milionů dolarů, je tedy zřejmé, že nespočet obchodů na platformě Shopify je úspěšných.

Po zvýšeném ocenění během většiny času v letech 2020 a 2021 se poměr PS společnosti Shopify po nedávném výprodeji vrátil na předpandemickou úroveň. Investoři by sice neměli očekávat, že se společnost Shopify vrátí k předchozím vysokým hodnotám ocenění, ale růst tržeb v budoucnu by měl přímo souviset s cenou jejích akcií, pokud se udrží současné úrovně ocenění. Vzhledem k celkovému růstu tržeb o 46 % a expanzi společnosti Shopify s většími podniky je budoucnost akcií společnosti jasná.

2. Alphabet $GOOG+0.1% 

Kontrastem k vysokému růstu a neziskovosti společnosti Shopify je společnost Alphabet - mateřská společnost společností Google a YouTube - která má také vysoký růst, ale je šíleně zisková. Díky dominantnímu postavení vyhledávače a trhu sdílení videí je nepravděpodobné, že by primární nabídku společnosti Alphabet narušila konkurence.

https://www.youtube.com/watch?v=VSgQTlPkxyA

Alphabet může inzerentům nabídnout různorodé publikum, což z něj činí cenného reklamního partnera. Zatímco výdaje na reklamu během roku 2020 mírně rostly, v roce 2021 to bylo jinak. Příjmy Googlu z reklamy ve vyhledávání za 3. čtvrtletí vzrostly o 44 % na 37,9 miliardy dolarů - pro kontext, hrubý objem zboží společnosti Shopify za 3. čtvrtletí činil 41,8 miliardy dolarů. Srovnání neuvěřitelného 44% růstu s pouhými 3 % ve 3. čtvrtletí 2020 ukazuje, jak se daří reklamním firmám v těžkých ekonomických časech. Na straně YouTube byl růst podobný - 43 %, ale tržby byly mnohem nižší než u jeho divize vyhledávačů a činily 7,2 miliardy dolarů.

Velice hezký pohled - zejména pro majitele této akcie

Ve své podstatě je Alphabet reklamní společností. Vzhledem k tomu, že platby inzerentů za reklamu mají tendenci během recese klesat (během recese v roce 2008 klesly plošně o 13 %) bude mít Alphabet kvůli tomuto riziku pravděpodobně nižší ocenění.

Přesto je poměr ceny k zisku 29 pro společnost, jejíž zisk roste o 71 %, velmi levný. Dokud se ekonomika nezastaví, bude reklamní byznys společnosti Alphabet nadále poskytovat absurdní čísla růstu.

 Nejedná se o investiční doporučení. Jde o můj názor na základě analýzy Keitha Druryho.


$GOOG+0.1% klasika - reálně ta společnost absolutně nemá (a nedovolí) konkurenci

Shopify jsem nikdy víc nezkoumal, ale vypadá to dost dobře!

Timeline Tracker Overview