Kupte tuhle akcii, dokud máte šanci. Může se stát vaším esem v rukávu

Buďme upřímní: nemá smysl snažit se nosit růžové brýle, pokud jde o digitální sportovní zábavu a sázkovou společnost DraftKings. Regulace, přemrštěné ceny technologických titulů a celková nálada na trhu jí nevěstí nic dobrého. Najdou se však i hlasy, které dávají sázkové společnosti do vínku zářnou budoucnost. Stojí se takto riskantní sázkou vůbec zabývat?

 

Investoři jsou k titulu silně skeptičtí. Přesto ne všichni na Wall Street jsou vůči DraftKings $DKNG+2.0%  bearish. Jedna skupina analytiků totiž zjevně očekává výrazné zisky akcií DKNG a bouchá u toho do stolu. Jde prý o vzácnou příležitost.

Bližší pohled na akcie DKNG

Když akcie DNKG v březnu 2021 dosáhly vrcholu na 74,38 USD, zdálo se, že dynamika akcií je nezastavitelná. V té době se uživatelé Redditu zaměřovali na různé společnosti za účelem short squeezu a retail byl všeobecně bullish.

Euforický pocit však netrval věčně. Přišel okamžik, kdy se vrtkaví investoři nemilosrdně obrátili proti DraftKings.

Do konce roku 2021 se akcie DKNG propadly až na 27 dolarů. Včera akcie uzavřely na 20,55 dolaru. Tedy na kritické úrovni, kterou je třeba sledovat.

 

Nestává se každý den, aby investoři vlastnili kus DraftKings s tak výraznou slevou, Velký propad akcií tak možná vytvořil vzácnou příležitost k nákupu.

Pokrok ve více státech

Vzhledem k pokračujícímu poklesu akcií DKNG byste mohli být v pokušení předpokládat, že DraftKings nerozšiřuje svůj herní byznys.

Ve skutečnosti tomu tak však není. Dokonce se dá říct, že DraftKings při rozšiřování svých aktivit v USA jede na plné obrátky. Jen v lednu společnost DraftKings představila čtyři různé pozitivní tiskové zprávy:

 - Dne 6. ledna společnost oznámila spuštění své mobilní a online sázkové kanceláře v New Yorku. DraftKings se tak stane jedním z prvních provozovatelů mobilních/online sázkových kanceláří v tomto státě.

 - Dne 12. ledna společnost DraftKings prozradila, že se stane oficiálním poskytovatelem sázkových her loterie Oregon.

 - Dne 19. ledna společnost zveřejnila exkluzivní partnerství pro přístup na trh s domorodými kmeny Tulalip ve Washingtonu.

 - Dne 26. ledna společnost DraftKings oznámila, že plánuje rozšířit spolupráci s louisianským kasinem Golden Nugget Casino Lake Charles a spustit mobilní sportovní sázení.

Jak je vidět, DraftKings ambiciózně postupuje do řady klíčových států USA. Přesto bude mít DraftKings i nadále své skeptiky a odpůrce. Analytici, kteří pracují pro velkou banku, však měli pro pochybovače silnou odpověď. Konkrétně analytici Morgan Stanley vydali klasickou poznámku s názvem "Příliš velká příležitost na to, abychom ji ignorovali".

Ve zprávě analytici přiznávají, že oni i trh "se ohledně DraftKings soustředili na krátkodobé obavy o zisk". Nicméně analytici Morgan Stanley tvrdí, že DraftKings je "vedoucím hráčem na trhu, který bude velmi ziskový".

Jak velký a ziskový? S ohledem na nedávnou explozi herní aktivity v New Yorku zvýšili analytici svou prognózu celkového adresovatelného trhu v roce 2025 z 19 na 21 miliard dolarů.

S ohledem na to analytici Morgan Stanley zvýšili doporučení pro akcie DKNG a ponechali cílovou cenu 31 dolarů.

https://www.youtube.com/watch?v=nIfeTYd5EcQ

Podtrženo a sečteno

Několik příštích týdnů bude pro investory společnosti DraftKings klíčových. Doufejme, že se cena akcií posune směrem k 31 USD namísto pod 15 USD.

Každopádně se zdá, že akcie DKNG jsou výhodnou koupí. Společnost zjevně dosahuje vynikajících pokroků v rozšiřování svého podnikání v USA, takže příležitost, kterou akcie poskytují, je možná příliš velká na to, aby byla ignorována. Je však třeba nezapomínat, že investice do DraftKings bude vždy hazardem.

Tři nenápadné akcie, které v nejbližší době čeká brutální růst

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o můj názor na základě analýzy Davida Moadela

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Do společnosti bych neinvestoval už jen z vnitřního přesvědčení...

Chápu :)

Klidně se může vrátit i přes 80 :)

Odvážné! :D