Na těchto akciích můžete nechutně zbohatnout

Leden nám připomněl, že pády a korekce akciových trhů jsou běžnou součástí investičního cyklu. Přestože rychlé pohyby akcií směrem dolů mohou být někdy znervózňující, představují tato období zvýšené volatility exkluzivní příležitost k nákupu za nevídaně dobré ceny. Pojďme si představit několik titulů, které právě teď můžete s krásnou slevou nakoupit. A navíc jejich dlouhodobým držením vydělat balík.

 

Bez ohledu na to, zda tato poslední korekce dosáhla svého dna, nebo zda stále hledá své dno, jsme svědky toho, jak se řada skvělých společností výrazně vrátila ze svých historických maxim. Investoři, kteří jsou ochotni využít čas jako svého spojence, mohou zjistit, že následujících pět zlevněných akcií z nich může do důchodu udělat divoce bohaté.

Upstart Holdings

Posledních pár měsíců bylo pro všechny společnosti zabývající se finančními technologiemi (FinTech) krutých. To se týká i cloudové úvěrové platformy Upstart Holdings $UPST+2.7% , jejíž akcie během šesti měsíců čtyřnásobně vzrostly na hodnotě a poté okamžitě ztratily 80 %. Tento diskont však představuje ideální příležitost pro dlouhodobé investory vrhnout se na fintech inovátora.

 

To, co činí Upstart tak zajímavým, je proces prověřování, který jeho platforma využívá k rychlému rozhodování o schválení/odmítnutí půjčky pro věřitele. Zejména se opírá o umělou inteligenci (AI) a strojové učení, které urychlují proces prověřování půjček. To věřitelům šetří peníze a pro spotřebitele, kteří hledají půjčku, je to mnohem pohodlnější.

Skutečným lákadlem pro společnost Upstart však může být právě její příležitost v oblasti poskytování úvěrů na automobily a hypoték. Společnost loni koupila společnost Prodigy Software, čímž získala platformu pro poskytování půjček na automobily založenou na umělé inteligenci. Trh s poskytováním půjček na automobily je více než osmkrát větší než trh s osobními půjčkami, na který Upstart dosud soustředil většinu své pozornosti. Prosazení se ve větších skupinách poskytování půjček by mohlo zajistit vysoký dvouciferný růst na dlouhou dobu dopředu.

Novavax

Biotechnologická společnost Novavax $NVAX-5.2%  je další zlevněnou růstovou akcií se všemi potřebnými nástroji k tomu, aby trpěliví investoři šíleně zbohatli.

 

Společnost Novavax je jedním z mála vývojářů léků, kteří celosvětově uvedli na trh vakcínu proti koronavirovému onemocnění 2019 (COVID-19) prostřednictvím povolení k mimořádnému použití (EUA). Vakcína společnosti NVX-CoV2373 dosáhla v rozsáhlé studii ve Velké Británii v březnu loňského roku 89,7% účinnosti vakcíny (VE) a podobné 90,4% VE ve studii v USA a Mexiku, která byla zveřejněna v červnu. Je to jedna z mála vybraných vakcín, které dosáhly 90% VE, což by z ní časem mohlo učinit jednu z nejoblíbenějších globálních vakcín proti COVID-19.

Mutabilita viru SARS-CoV-2, který způsobuje COVID-19, je pro společnost Novavax rovněž dlouhodobě pozitivní. Vzhledem k tomu, že se COVID-19 pravděpodobně stane endemickým onemocněním podobným chřipce, je docela možné, že do budoucna bude zapotřebí posilovací očkování nebo očkování specifické pro danou variantu. Jinými slovy, to, co zpočátku vypadalo jako štědrá příležitost k jednorázovým příjmům pro výrobce léků, by mohlo být pro vývojáře vakcíny COVID-19 příležitostí k opakovanému prodeji.

100$, 250$ nebo snad 1000$? Jak vysoko se letos může vyšplhat cena Novavaxu?

Další věcí, kterou je třeba vzít v úvahu, je rychlost, s jakou společnost Novavax vyvinula úspěšnou vakcínu COVID-19. Stejnou technologii lze použít k vývoji kombinovaných vakcín nebo k cílení na jiné vzduchem přenosné viry. Společnost Novavax se jeví jako levná, pokud vezmeme v úvahu potenciální rozsah její platformy pro vývoj léčiv.

Nio

Dalším růstovým odvětvím je elektromobilizace osobní dopravy. Proto je výrazné snížení ceny akcií společnosti Nio $NIO-0.2% tak neuvěřitelnou příležitostí pro dlouhodobé investory.

 

Výsledky společnosti Nio, dokonce i přes nedostatky v řetězci dodávek čipů, nebyla ničím jiným než fenomenální. Ačkoli dodávky v lednu mírně ustoupily (9 652 automobilů), v listopadu a prosinci přesáhly 10 000 kusů.  Očekává se, že společnost do konce roku zvýší svou roční sériovou výrobu z přibližně 120 000-130 000 elektromobilů až na 600 000 elektromobilů. Tento nárůst by měl vycházet ze stávajících elektromobilů a z uvedení tří nových vozidel.

Kromě rychlého náběhu výroby má společnost Nio sídlo na předním světovém automobilovém trhu, v Číně. Ačkoli Čína není její jedinou příležitostí, jedná se o trh, na kterém je možné získat významný obnos peněz.

Nejedná se o investiční doporučení. Jde čistě o můj amatérský názor na základě analýzy Seana Williamse


@thebull ahoj, videl som opäť pod viacerými článkami to, čo som Vám tu už písal. Tento projekt by mal omnoho väčší potenciál, keby sa uberal serióznejším smerom. Pokiaľ sa tu objavuje konštruktívna kritika, možno ju treba treba zobrať na vedomie. Užívatelia stále pekne pribúdajú ale ako som predpokladal, s nimi pribúda aj veľké množstvo príspevkov, ktoré sú z veľkej časti plagiátmi z iných stránok o investovaní, ako napríklad aj tento z Motley fool. Aký význam má tento projekt ak je na ňom vyše 90% okopírovaných a preložených článkov v google prekladači (veľa krát aj nesprávne) z iných webstránok o investovaní? Chýba mi tu nejaká pridaná hodnota, kľudne nech sú tu aj subjektívne názory autorov, aj kópie článkov z iných webov (pokiaľ tam aspoň autor uvedie zdroj). Hlavne mi tu chýba kvalita, sami predsa musíte vidieť, že s nárastom užívateľov počet interakcií ostáva na nízkej úrovni, možno dokonca slabší ako bol pred pár mesiacmi. Ako to vy vnímate?

Upstart jsem neznal. Fintech sice není úplně můj obor, ale určitě se na ně rád mrknu. Díky za inspiraci

Timeline Tracker Overview