JP Morgan: Bitcoin dosáhne $150 000

Světový bankovní gigant JP Morgan předpokládá, že bitcoin v dlouhodobém časovém horizontu dosáhne $150 000. Jedná se o mírný nárůst z předešlého roku, kdy se jednalo o cíl $147 000. Zároveň ovšem banka uvádí, že aktuálně je tahle kryptoměna nadhodnocena. Tvrdí, že jeho férová cena se pohybuje okolo $38 000. Aby bitcoin předvedl co od něj spousta krypto-fanoušků očekává musel by se dostat o úroveň výše. To znamená porazit svoji fyzickou polovičku zlato a dostat se na 2,7 bilionu dolarů, což je odhadovaná částka investic soukromého sektoru do zmíněného žlutého kovu.

Ruská vláda a centrální vláda v Rusku se podle úterního oznámení dohodly na regulaci kryptoměn. Obě tyhle instituce právě pracují na návrhu zákona, který bude kryptoměny definovat jako tzv. obdobu měn. Je tedy naprosto možné, že pojem digitální finanční aktiva v Rusku zanikne nebo se stane ilegálním. Uveřejnění zákona je stanoveno na 18. února. Kryptoměny by v legálním odvětví fungovaly pouze v případě, že by měly kompletní identifikaci prostřednictvím bankovního systému nebo licencovaných zprostředkovatelů.

Ministerstvo spravedlnosti USA v úterý prohlásilo, že se jim podařilo získat zpět odcizené bitcoiny v hodnote $3,6 miliardy. Šlo o hackerský útok na společnost Bitfinex ještě v roce 2016. I když celkvé množsví odcizených bitcoinů bylo odhadeno na $4,5 miliardy tak se jednalo o jedno z největších finančních zabavení v historii.

Významný vydavatel videoher Ubisoft pokračuje v objevování nových hranic v oblasti Web3 a dnes oznámil partnerství se společností The Sandbox, díky kterému společnost přenese své významné herní série do herního světa metaverse založeného na ethereu. Ubisoft bude mít ve sdíleném online světě The Sandbox vlastní pozemek LAND. Vydavatelství spustí svůj interaktivní prostor v The Sandbox se svou franšízou Rabbids a přinese do něj kostičkované rekonstrukce hloupoučkých mimozemských tvorů podobných králíkům, které mohou uživatelé využít v rámci herních nástrojů VoxEdit a Game Maker.

No comments yet