Bitcoin v minulém týdnu vzrostl o 20%, tento růst by podle analytiků mohl pokračovat

V posledních měsíčnících jsme byli svědky medvědího trhu na aktivu Bitcoin $BTCUSD-0.5%, ten by ale mohl být u konce. Kryptoměna totiž v posledních 2 týdnech zažila velmi silný růst, navíc tento růst by podle všeho mohl pokračovat. Analytici pro to mají dost silné argumenty, postavené na historických datech.

Podle Bespoke Investment Group prudké oživení bitcoinu v posledních seancích naznačuje, že tato kryptoměna s hodnotou 836 miliard dolarů prolamuje svůj klesající trend a připravuje se na další rally.

https://twitter.com/bespokeinvest?s=20&t=u44gE41GB7a7PKRp2BmVxA

"Zatímco akcie se od začátku roku dostaly do rychlého útlumu, Bitcoin se od podzimu nacházel v klesajícím trendu. Tedy až do tohoto týdne," uvedla firma ve středeční poznámce.

Digitální aktivum bojuje s propadem a ve středu bylo na cestě k pátému po sobě jdoucímu vzestupu a obchodovalo se kolem 44 420 USD. Za posledních sedm seancí se cena vyšplhala o 20 % a z intradenního minima 33 184,06 z 24. ledna vyskočila
o 35 %.

Graf ceny BTC/USD + 50 denní klouzavý průměr

Tyto pohyby vynesly bitcoin v pondělí poprvé po 81 dnech nad jeho 50denní klouzavý průměr a ukončily tak rekordní počet dní, kdy se pohyboval pod tímto průměrem. Rekord trvající od 17. listopadu zahrnoval i soboty a neděle, protože 
s kryptoměnami se obchoduje i během víkendů.

Opětovné dosažení tohoto průměru je pro výhled ceny bitcoinu dobrou předzvěstí. Společnost Bespoke se podívala na chování bitcoinu poté, co zaznamená své první uzavření nad 50denním klouzavým průměrem, a to zpětně až do roku 2015.

Uvedla, že "v následujících týdenních, měsíčních a tříměsíčních obdobích má kryptoměna tendenci k výraznému překonávání normy na základě mediánu." Například v červenci 2021 bitcoin ukončil 76denní období pod klouzavým průměrem. Po uzavření nad ním vzrostl v následujícím týdnu o 13,08 % a šest měsíců poté 
o 72,36 %.

Šest měsíců poté, co se bitcoin vyšplhal zpět nad 50denní průměr, byla jeho výkonnost celkově konzistentně pozitivní, přičemž jediný pokles byl zaznamenán v roce 2018, kdy hodnota digitální měny klesla o 50 %, uvedla společnost Bespoke. 
A další výhled do budoucna také ukazuje na zisky.

"Jeden rok dopředu zaznamenal pozitivní výkonnost po každém z těchto minulých případů s mediánem zisku 122 %," uvedla firma, "což je ale v podstatě v souladu 
s historickým mediánem jednoletého zisku od roku 2014."

Dříve ve středu JPMorgan uvedla, že "reálná hodnota" bitcoinu je o 12 % nižší než současná úroveň na základě jeho volatility ve vztahu ke zlatu.

Všechna tato tvrzení zvyšují pravděpodobnost, že se kryptoměna podívá na vyšší úrovně. A proto, kdo ještě nenakoupil, mohla by na to být ta správná chvíle. Je ovšem dobré mít na paměti, že se jedná o velmi volatilní aktivum.

DISCLAIMER: Nejedná se o investiční doporučení.

No comments yet