2 důvody, proč byste neměli mít Shiba Inu ve svém portfoliu

Ceny kryptoměn se začaly po slabém začátku roku opět zvyšovat. Výrazný pohyb vzhůru zaznamenala například i meme mince Shiba Inu $SHIBUSD-0.3%. Navzdory tomuto pohybu však dlouhodobé vyhlídky Shiba Inu vypadají stále slabě.

Pojďme si zmínit 2 důvody, proč by bylo lepší se tomuto volatilnímu tokenu vyhnout.

 

1. Komunita se snaží "předstírat" růst

Podporovatelé Shiba Inu pečlivě kultivovali online komunitu, které se přezdívá "Shibarmy" a která se zaměřuje na obchodování a propagaci této kryptoměny a souvisejících non-fungible tokenů (NFT), což jsou digitální záznamy o vlastnictví uložené v blockchainu.

Nyní svou propagaci posunuli o krok dál a pokusili se omezit nabídku SHIB.

Nedávné shromáždění Shiba Inu se shoduje s několika tweety kryptozábavní společnosti Bigger Entertainment, která je známá pořádáním večírků na vypalování kryptoměn. Při těchto akcích uživatelé sdružují prostředky, aby nakoupili a poslali kryptoměnu na dostupnou adresu (burning), čímž se aktivum stává vzácnějším a zvyšuje se jeho cena.

Nejnovější událost je naplánována na 14. února a zničí zatím neurčený počet tokenů SHIB. Navazuje tak na dřívější vypalování v prosinci a listopadu, kdy bylo zničeno přes 239 milionů, respektive 400 milionů tokenů.

Vzhledem k tomu, že celkový počet tokenů SHIB dosahuje téměř 590 bilionů tokenů, však tyto vypalovací akce sotva udělají díru do nabídky tokenů. Navíc vypalování řeší pouze nabídkovou stranu rovnice nabídky a poptávky - nezvyšuje poptávku. Shibarmy může zničit tolik tokenů, kolik chce, ale pokud bude poptávka stále klesat potenciálně vyšším tempem, ceny SHIB se budou stále propadat.

2. Základy Shiba Inu jsou stále slabé

Nakonec je poptávka obrovsky ovlivněna fundamenty. A fundamenty společnosti Shiba Inu jsou stále poměrně slabé. Jako token v síti Ethereum nemá SHIB takovou flexibilitu designu jako jiné velké kryptoměny, což způsobuje, že trpí problémy sítě Ethereum, jako jsou prudce rostoucí poplatky - které mohou dosáhnout až 30 USD za převod.

Vývojáři Shiba Inu si budou muset na vyřešení těchto problémů počkat do plánované aktualizace Etherea (tzv. konsensuální vrstvy). A není jasné, kdy bude skutečně spuštěna.

Mezitím se Shiba Inu snaží rozšířit svou funkčnost prostřednictvím nových projektů, jako je Shiberse, pohlcující metaverza pro ekosystém Shiba Inu.

V únoru vývojáři oznámili Shiba Lands, což budou virtuální nemovitosti, které bude možné zakoupit. Pozemky však bude možné zakoupit pouze pomocí tokenu tzv. Doge Killer $LEASH, který není stejný jako SHIB. A není jasné, zda tento metaverzální projekt skutečně zvýší poptávku po SHIB.

Graf SHIB/USDT, zdroj: TradingView - Binance

Nenechte se nachytat

Je tu vidět snaha Shibarmy a samotných vývojářů Shiba Inu dostat minci opět do popředí a nafouknout okolo ní jakousi pomyslnou bublinu. Toho se snaží docílit především prostřednictvím večírků, pálením mincí a hypované projektu stavícího na metaverse. SHIB má však obrovský počet mincí v oběhu a tak žádná z těchto snah nemusí stačit k ukončení dlouhotrvajícího poklesu ceny aktiva.

Nejedná se o investiční doporučení, případné investiční rozhodnutí je jen ve vašich rukách. 

Zdroj: The Montley Fool

Máš svůj účet? Tak se přihlas . A nebo vytvoř nový.

Stejně si ho nechám 😎